Minister Rolnictwa: Nie zamykajmy targowisk i bazarów!

46

W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców apeluję do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. Uważajmy na siebie i innych, ale też wspierajmy się – zaapelował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

W Nowej Dębie obowiązuje zalecenie burmistrza Wiesława Ordona o zamknięciu Targowiska Miejskiego w Nowej Dębie przy ul. Krasickiego do odwołania. Opinie na temat tego zalecenia są podzielone. Jedni uważają, że w dobie epidemii koronawirusa taka decyzja była niezbędna. Inni podkreślają, że skoro wolno robić zakupy w sklepach to targowiska nie powinny być dyskryminowane.

Po stronie kupców i ich klientów opowiada się Ministerstwo Rolnictwa, które podkreśla że wdrożone w życie przepisy, ograniczające przebywanie poza miejscem zamieszkania, dopuszczają możliwość robienia zakupów spożywczych i dotarcie do pracy. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie minister J.K. Ardanowski zwraca uwagę, że targowiska i bazary to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin. To miejsca, na które docierają produkty od rolników, którzy mają ograniczony dziś zbyt z powodu zamknięcia barów, restauracji czy stołówek.

Żywności mamy pod dostatkiem. Dajmy szansę nam wszystkim: produkującym, sprzedającym i konsumentom. Przestrzegajmy jednak podstawowych zasad, które znajdują się na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreśla minister.

Minister Ardanowski zwraca uwagę na odpowiedzialność społeczeństwa, które w zdecydowanej większości przestrzega wszystkich przepisów związanych z postępowaniem w czasie epidemii koronawirusa. Dlatego też uważa, że przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezwzględnego przestrzegania zaleceń GIS możliwe jest zachowanie miejsc pracy, rolniczych dochodów i zaopatrzenia mieszkańców.

Na apel ministra pozytywnie odpowiedział wójt Grębowa:

46 KOMENTARZE

  • wszedzie w okolicy,targowiska na wolnym powietrzu sa otwarte,minister rolnictwa,prezydent apeluja zeby wspierac i kupowac polskie owoce,warzywa,w czasie kryzysu,itp ale w Nowej Debie sie oczywiscie nie da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! brak słów niech zyje biurokracja urzedu

 1. Walnij bąka w biedronce , walnij na targowisku pod chmurką …. gdzie będziesz narażony bardziej na tegoż skutki ? Tak samo z wirusem , Wiesiek ogarnij się i nie wychodź przed szereg …

 2. Ten Pan z hali ma tyle do gadania na temat otwierania czy zamykania hali co Pan dodający pierwszy komentarz ! Panie Robi pozdrawiam

 3. Przecież nasz odwieczny burmistrz jest ze wsi i na pewno ma swoje zimioki czy kiszona kapustę. A wy ” mieszczuchy ” do Biedronki. On przecie wie lepiej niż cały ten nasz rząd z ministrem rolnictwa na czele.A targu nie otworzy, bo on NIGDY !!! do swojego błędu się nie przyzna. Bedzie klamal , kluczyl innych obwinial . Jednym słowem klasy zero.

  • Ja obstawiam że otworzy jutro i jeszcze odbębni to jako swój sukces. No chyba że zrobi z targiem to co z garażami na Broniewskiego czyli wystawi kupców na pastwę losu

 4. Wy ten wyłatany plac nazywacie placem targowym!!!Ludzie to wstyd dla Dęby.Nawet Majdan ma plac z prawdziwego zdarzenia, a to co u nas to zwykłe dziadostwo!!!!!

  • Może Przewodniczący coś z Inicjatywy wymyśli .
   Ale to człowiek z Miasta więc chyba będzie jak jest czyli byle Jak

 5. Panie i Panowie jak wszyscy po dupie dostają to równo. Tak jak z plusami.. wszyscy dostają to jest zajebiście. Jak zamykamy wszystko to wszystko. Wybraliście to macie. Kupili was za plusy to teraz zobaczcie minusy.

 6. Witam w gminnym teleturnieju. To że targ zamknięty to wina :
  A) podrzędnego urzędnika
  B) inspektora nadzoru
  C) odp A i B są prawdziwe bo to wina wszystkich tylko nie Wiesława Ordona
  Odpowiedzi prosimy wysyłać w kosmos.

  • Audiotele – to nie czas na takie zabawy. Bawimy się w pseudo demokracje czy zamykamy wszystko? Zamykamy i głosujemy na Maliniaka. Buzia w kubeł.

  • Tak! Albo zamykamy wszystko w tym niemieckie i portugalskie markety albo pozwalamy żyć zarówno niemieckim i portugalskim marketom oraz naszym płacącym na miejscu podatki rolnikom i sprzedawcom. Dlaczego niemiecki market może pracować a polski rolnik nie? Ta szopka doprowadzi do biedy i śmierci Polaków więcej istnień niż ten wirus. na jesieni z polskiej gospodarki nie będzie czego zbierać. Dwucyfrowe bezrobocie i mega inflacja. Tego chcesz?

 7. A i jeszcze jedno – jakby komukolwiek z obecnych rządzących zależało na nas to dzisiaj nie głosowali by w sejmie za edukacją seksualną? nie zależnie czy ktoś jest za czy przeciw. tak to teraz priorytet. Idż i wrzuć kopertę.

  • Wiwat PIS, totalna calkowicie odleciala, w Sejmie Kidawa sciaga i zaklada rekawiczki, Budka po sali lata jak oszalaly , Kropiwnicki sie pieni, a w Senacie jakis Grodzki mowi ze dla niego kalendarz jest wazniejszy jak Zycie Ludzkie i kalendarza nie odstapi ani na krok ale to nic ze pieski z opzycji ujadaja karawana idzie dalej i robi swoje WIWAT KORESPONDENCYJNE GLOSOWANIE

 8. Zgoda,otwórzmy plac targowy lecz dla bezpośrednich producentów płodów rolnych,warzyw i owoców. Nie dla handlarzy którzy korzystając z okazji będą drenować nasze kieszenie kosmicznymi cenami.Wspierajmy polskich,lokalnych producentów.Kupujemy bezpośrednio u nich omijając szerokim łukiem stragany handlujących hien które zwietrzyły okazję do szybkiego zarobku.Internauta U napisał że kupiłby dobrych ziemniaków,nie sklepowych.Straganowi handlarze wg.niego mają lepsze.Tak?Wybierzcie się więc na giełdę np.do Sandomierza to przekonacie się o pochodzeniu owoców i warzyw.

  • Ten z Mercedesa i z Żuka to ceny z Chmur ściągają. Dla takich to w tym okresie zakaz sprzedaży jak ten co ma Warzywniaka na hali szok co za ceny

  • Rysio, jakoś ja od zawsze kupuje w warzywniaku i ceny są adekwatne do tych co wszędzie. Jak sobie przyjdziesz raz bo w biedrze zabrakło to chociaż się nie wypowiadaj. A propos którym handlującym jesteś że tak Cię boli że ludzie wola kupować bezpiecznie?

  • Akurat pan z warzywniaka na hali to jedyna osoba która odpowiedzialnie podeszła do problemu. Nie jak w innych sklepach chodzą ludzie kaszlą na towar i wirusa do domu przynoszą. U niego warzywa dotykają jedynie sprzedawcy, nikt obcy nie pałeta się po sklepie. To jest właściwe zabezpieczenie. BRAWO.

 9. Czy wy wszyscy zgupieliście? Liczba zakażeń rośnie A wy targ chcecie otwierać?!? W sklepach przestrzegane są jakieś zasady. Kto na targu będzie liczył ile jest osób? Będziecie stać na sobie i zabijecie nas wszystkich

 10. Teraz się nagle martwicie o rolników A jak w tamtym roku sprzedawali owoce za grosze bo był wysyp to nikt po nich nie płakał..

 11. Gadacie o tych cenach A popatrzcie sobie jakie są ceny w sklepach! 5 zł chleb? A wy mówicie że ceny warzyw podnoszą. Otwórzcie oczy. Widać że nie macie pojęcia co wpływa na ceny towarów.

 12. Jak wam tak zależy żeby targ był otwarty to jazda na majdan skoro otwarty i najlepiej już tam zostańcie jak chcecie się zarazić od niby rolnika który towar sprowadza nie wiadomo skąd

 13. Co wy chcecie od handlarzy – płacą podatki, niemałe opłaty za plac, koszt paliwa i amortyzację auta i muszą na siebie zarobić bo są na samozatrudnieniu a na koniec pracują po kilkanaście godzin dziennie niraz w chłodzie i upale!? Stąd ich ceny – jak się nie podoba to kupuj w biedronce a nie zazdrość jeden z drugim!? A najlepiej to też otwórz taki biznes – zobaczymy czy wytrzymasz i po ile Ty będziesz sprzedawał? Pozdrawiam

  • @Leśniczy,spodziewałem się odpowiedzi w tym tonie.Wiedz jedno,nie tylko handlujący owocami i jarzynami na bazarze ponoszą koszty działalności.Nie masz bladego pojęcia jakie są koszty ich działania więc nie broń pazernych hien z placu targowego.

 14. Za mycie auta na myjce bezdotykowej , wymiana opon , PiSowskie 500- ale targowisko otwierać. Młodym „Warchołkom” widać że kwarantanna źle wpływa na racjonalne myślenie. Otworzyć Targowisko dla wszystkich 60+ , ZUS i Zakłady Pogrzebowe na pewno poprą tę inicjatywę.

  • To przychodnia zamknieta?, czyzby ci z pierwszej lini sie poddali i czmychneli jak szczury do nory!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here