Minister Zbigniew Ziobro i minister Marcin Warchoł z wizytą w Chmielowie xvideo

25

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wraz z ministrem Marcinem Warchołem podczas dzisiejszej wizyty w Chmielowie (gmina Nowa Dęba) oficjalnie ogłosili budowę najnowocześniejszego w Europie więzienia dla kobiet. To nie tylko inwestycja warta 67 milionów złotych, ale przede wszystkim nowe miejsca pracy, oraz szansa dla lokalnych przedsiębiorców na zbyt usług i towarów.

Chmielów to ponad 2-tysięczna miejscowość położona w północnej części województwa Podkarpackiego, oddalona o około 9 km od Tarnobrzega i 14 km od Nowej Dęby. Położona jest bezpośrednio przy linii kolejowej relacji Rozwadów – Dębica, natomiast w planach GDDKiA znajdziemy informacje o planowanej rozbudowie przebiegającej w pobliżu drogi ekspresowej S74. Ma to szczególne znaczenie biorąc pod uwagę utrzymywanie kontaktów z rodzinami przez kobiety odbywające karę w nowej jednostce. Chmielów nie został wybrany przypadkowo. Istniejący tutaj oddział zewnętrzny posiada już pewną infrastrukturę i kadrę co daje możliwość „płynnej” realizacji zadań związanych z inwestycją. Służba Więzienna dysponuje również niezbędną działką budowlaną w bezpośrednim sąsiedztwie OZ Chmielów a w planach zagospodarowania przestrzennego od dawna widniała w tym miejscu rozbudowana jednostka penitencjarna.  Jak informuje minister Marcin Warchoł, duża część inwestycji będzie finansowana z Funduszy Norweskich. –Koncepcja zyskała uznanie i aprobatę naszych partnerów po stronie norweskiej. Wsparcie finansowe dla Państwa Polskiego w ramach Funduszy Norweskich to 809,3 mln EUR w tym dla Służby Więziennej 56 mln EUR. W ramach tych środków zostanie wybudowanych pięć kompleksów penitencjarno-produkcyjnych m.in. ten w Chmielowie. – zapowiada Warchoł. Budowa zakładu powinna ruszyć w przyszłym roku. – Dla samorządu lokalnego ważne są korzyści jakie będą płynąć z tego zakładu. To nowe miejsca pracy i nowy rynek zbytu dla lokalnych przedsiębiorców. – mówi przewodniczący Rady Miasta Damian Diektiarenko.

Minister Zbigniew Ziobro i minister Marcin Warchoł w Chmielowie o sprawach lokalnych

Gepostet von Infonowadeba.pl am Donnerstag, 10. Oktober 2019

 

 

25 KOMENTARZE

  • Psychiatryk przynosi takie dochody że dzięki niemu mozna utrzymać resztę niedochodowych oddziałów a wiec 400 miejsc pracy. Wiezienie to kasa dla okolicznych firm. Podobnie jak poligon. Jeśli nie rozumiesz jak coś działa to się nie wypowiadaj.

  • Jakieś 40 lat temu Nowa Dęba słynęła z innego powodu i uważam, że to kontynuacja dawnej sławy. Pozdrawiam redaktorka

 1. Obserwując poczynania tych „panow” zastanawiam się czy nie zwymiotować na ekran oraz te garnitury,chcecie budować darmowy ” dom publiczny” dla elity haha za 67 baniek!!! Wow wasza bezczelność nie zna granic! Ludziom w naszej gminie wystarczy dac 5 % tej sumy i byli by wam wdzięczni do konca życia. Mówię mianowicie tu o ludziach biednych i potrzebujących, skrzywdzonych, przez stworzony wasz je…y system. Nic tylko bic brawo , oby tak dalej aż w końcu ujrzą „panowie” kolejna „Wiosne Ludów” .

 2. Panie Damianie, trzeba było pokazać panu ministrowi planty, schody do domu kultury oraz ścieki kapusty. Może by wpłynął na prokuraturę aby przestała słuchać kolbuszowskiego dziada i rzetelnie zajęła się naszymi kochanymi dyrektorami i prezesami.

  • Godne poparcia w całej rozciągłości.
   Ponadto te rondo na Kościuszki wadliwie zaprojektowane i wykonane.
   Ktoś powinien beknąć za brak nadzoru i kontroli.
   Te cwane projektanty i inspektory zewnętrzne robią co chcą z temy urzędnikami.

 3. Ten temat to powracający bumerang lub może ponownie ogrzewany kotlet przez tą samą ekipę lecz innymi personami. Już się tym tematem chwalono! I co? I jajco! Teraz będzie podobnie! Ile razy można bić pianę?

 4. właśnie dziś Komisja Europejska pozwała Polskę w trybie pilnym do Trybunału Sprawiedliwości UE za zmiany w systemie dyscyplinarnym polskich sędziów – za sposób wybierania sędziów do Izby Dyscyplinarnej KRS i możliwość prowadzenia śledztw i postępowań w stosunku do sędziów w związku z wydanymi wyrokami..

 5. Z takimi koneksjami będąc dalej niezachwianym aktywistą dobrej zmiany mamy szansę w następnych wyborach mieć młodego posła z ND i wówczas nie trzeba się będzie prosić nikogo o nic.

 6. ten dekiarenko nie potrafi sie zachowac przyjechali szukac sobie więzienia zdala od warszawy żeby ich nikt nie widział pismaków jest miejsce za kratami przekręty robia zadłużuli kraj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here