Ministerstwo Środowiska wesprze budowę ul. Śmiśniewicza

23

Owocna wizyta nowodębskich samorządowców w Ministerstwie Środowiska. Tematem rozmów było uzyskanie wsparcia dla gminnych projektów infrastrukturalnych, oraz przekazanie apelu Rady Miejskiej o przeciwdziałaniu podwyżkom cen za odbiór i wywóz odpadów.

Spotkanie z Ministrem Środowiska Michałem Wosiem zorganizował poseł na Sejm RP Marcin Warchoł. Wzięli w nim udział: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan, przewodniczący Komisji Budżetowej Paweł Grzęda, oraz prezes stowarzyszenia Przyjazny Samorząd Marek Ostapko. Obecny był również podkarpacki senator Mieczysław Golba.

Ministrowi Wosiowi przedstawiono koncepcję budowy alternatywnego dojazdu do nowodębskiej  strefy ekonomicznej czyli budowę ulicy Śmiśniewicza (dawna Metalowca). Droga ta przyczyniłaby się nie tylko do rozwoju miasta, ale również stanowiłaby ważny element gospodarki leśnej prowadzonej przez Lasy Państwowe. Pomysł przypadł ministrowi do gustu o czym świadczy fakt że padła wstępna deklaracja partycypacji w części kosztów budowy nowej drogi.

Radny Paweł Grzęda, zwrócił również uwagę na konieczność remontów ciągów pieszo-rowerowych prowadzących do Dezametu i ZS2. W chwili obecnej że względu na obowiązujące przepisy nie jest to możliwe gdyż na terenach należących do Lasów Państwowych obowiązuje zakaz stosowania nawierzchni betonowych.

Z kolei radny Tomasz Wolan przekazał apel Rady Miejskiej w sprawie „ustawy śmieciowej”, której konsekwencją są wysokie stawki za odbiór i wywóz odpadów.  Radni w swoim apelu zwrócili się o wprowadzenie nowych regulacji prawnych, które przyczynią się do obniżki cen za śmieci. Minister Woś przyznał że temat jest bardzo ważny i wspólnie z Ministerstwem Klimatu poszukiwane są rozwiązania które pozwolą na zmniejszenie opłat.

23 KOMENTARZE

 1. Nieistotne kto, ile dołoży – ta droga jest po prostu niezbędna! Odciąży ulicę Kosciuszki co zmniejszy korki a po drugie będzie alternatywa w razie – odpukać – kolizji na przejeździe kolejowym, przewróconym drzewie lub wystąpienia innych wypadków!? Tylko proszę przy projektowaniu uwzględnić jakieś ograniczniki prędkości aby przyszła inwestycja nie stała się torem wyścigowym dla miłośników ciężkiego obuwia samochodowego – prosta przez las będzie dla nich wręcz magnesem

 2. Mam nadzieję że przy okazji powstaną fajne, szybkie i bezpieczne ciągi alejek rowerowych na strefę, co w okresie od wiosny do jesieni pozwoli mieszkańcom N. D na rezygnację z dojazdu do pracy autami i zamiany ich na zdrowy środek lokomocji jakim są rowery zmniejszając jednocześnie natężenie i emisję pojazdów spalinowych

  • Trasa i tak będzie szła za działkami, chyba że mieszkańcy leśnej chcą mieć większy ruch w okolicach żłobka co oczywiście jest złym pomysłem (chociaż jakby usunął kilka garaży toby ładna droga była) Wystarczy trasa za działkami.

 3. Teraz tylko Radni Nowej Dęby muszą zorganizować spotkanie z nowodębskim inwestorem i przekonać go by poparł ten projekt budowy drogi, który podniesie standard budowanej przez niego inwestycji przy ul. Leśnej.
  Trzymajmy kciuki by to się udało zrobić! Publiczne środki muszą się znaleźć!

 4. Obserwuje ludzi i powiem tak żeby nastała normalnośc to damianiek,wiesławek,pawełek,powinni być odwołani przez kosmite,to jest recepta na brak hamstwa i gry.

 5. Mialem sen proroczy sen snilo mi sie 28-Czerwca godz 21,10, Prezydent Duda dalej Prezydentem,Trzasniety wygrazal Budce ze wpuscil go w maliny,Holownia plakal jak krokodyl i Krzyczal zlikwidowac TVN,Kosiniak zaczal tanczyc spiewajac zatanczylem jeden raz ten ostatni raz,Jakubiak ze smutkiem mowil nawarzylem tyle piwa a Wyborcy nie chcieli pic, Biedron krzyczal precz z Komuna az ochrypnietego w kaftanie zabrali do Szpitala,NIECH ZYJE NAM PAN ANDRZEJ DUDA

  • Dodam ze Biedron mowll jeszcze ze Wyborcom nie podobala sie jego Zona, ale zapomnialem o Bosaku co to do Wyborow szedl w skarpetkach a ze sceny schodzil boso

 6. Do Wyborca…. A w głowie siano i sieczka, siano i sieczka, siano i sieczka…. głęboko współczuję choroby. Trzymam kciuki za cudowne wyzdrowienie

 7. Więcej wyciętych drzew, więcej betonu i asfaltu. Ludzie ocknijcie się !!! Już o mało co nie widać Zakładów z Miasta. Jeszcze do tego ta ” STRATEGICZNA MAGISTRALA ” przez środek tego, co kiedyś było – pięknym lasem . Bzdura i skrajny idiotyzm . Pisze to Ja Ostatni Ptaszek na Ostatniej Leśnej Gałęzi !!!!!!! ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here