Nadzór budowlany: Blaszaki do rozbiórki! Garażowicze: Czujemy się oszukani

50

Najpierw burmistrz kazał nam się przenieść na osiedle Broniewskiego, a teraz okazuje się, że zajmujemy teren nielegalnie. Jak można było nas tak oszukać? – żali nam się jeden z garażowiczów.  Okazuje się, że nadzór budowlany i Lasy Państwowe zakwestionowały legalność posadowionych budowli.

Kilka lat temu burmistrz Wiesław Ordon podjął decyzję o likwidacji garażowiska zlokalizowanego za dawną kotłownią miejską. Dotychczasowym dzierżawcom terenu wskazano nową lokalizację: osiedle Broniewskiego. Większość osób skorzystała z oferty burmistrza i zainwestowała w posadowienie nowych garaży (wylewki, doprowadzenie prądu, etc.).

Dzisiaj wychodzi na jaw, że działka gminna nr 168/1 na którą  władze samorządowe skierowały mieszkańców nie nadaje się do zabudowy gdyż… jest to grunt leśny. I tu pojawia się pytanie, jak można było tak wprowadzić mieszkańców w błąd? Przeznaczenie gruntów nie było dla burmistrza i urzędników żadną tajemnicą, a mimo to wsadzono ludzi na minę.

W chwili obecnej trwa wymiana pism między nadzorem budowlanym a gminą. Jej celem jest przedłużenie ostatecznej decyzji o rozbiórce garaży, która niestety jest nieunikniona. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, burmistrz Wiesław Ordon zamierza przedstawić garażowiczom kolejną lokalizację. Tym razem ma to być teren w Osiedlu Dęba, przed torem motocrossowym. Wiąże się to z kolejnymi uciążliwościami i kosztami tak dla gminy jak i samych zainteresowanych.

 

50 KOMENTARZE

 1. Podobno mamy doświadczonego burmistrza, który musi dużo zarabiać bo ponosi wielką odpowiedzialność. Podobno. Poszkodowanym proponuje iść do sądu o odszkodowania i zawiadomić prokuraturę.

 2. Skandal! Apeluje do radnego Marka Kopcia i przewodniczącego Osiedla pana Władka Flisa aby zablokowali pomysł burmistrza o lokalizacji garaży w naszym osiedlu. Czy wiecie ile jest odpadów z takich garaży? Oleje silnikowe, filtry, smród. Nie możecie się na to zgodzić! Na spotkania osiedlowe chodzi garstka ludzi. Decyzja należy więc tylko do was. Zróbcie coś dobrego dla naszego osiedla a nie takie rzeczy.

  • Czytałeś w dokładnie którym miejscu ?
   Nikt pod klatką nie postawi Ci człowieku garażu. I jakie smary i oleje. To nie czasy , ze ludzie naprawiają samochody po garażach.

 3. Nie tak dawno były pogłoski o budowie bloku na potrzeby armi. Teraz nagle okazuję się , że od 40 lat nikt nie zorientował się, że garaże to samowolka budowlana. Coś jest na rzeczy

  • Te garaże na Broniewskiego stoją od kilku lat a nie od 40. Przeniesiono je z górki na kacze osiedle na rozkaz wójta.

  • Zauważ, ze większość garaży które są do rozbiórki juz tam stała zanim dołączyły kolejne.

 4. Na miejscu tych ludzi to bym wystąpił z apelem żeby Ordon już się podał do dymisji i nie robił więcej głupot. Wygonił ich z górki i wpędził do lasu, narażając na konsekwencje związane z samowolą budowlaną. Przecież to skrajna nieodpowiedzialność. Jak ci burmistrzu nie wstyd? Nawet tak po ludzku nie masz wyrzutów sumienia?

 5. Co kombinuje burmistrz Ordon ? Jedno co pewne to że gra pod kogoś, czyżby miała tam powstać śmierdząca fabryka kurczaków? Jak mógł oszukać ludzi, obiecać i zabrać co na to rada i policja co na to starosta tak nie mozna

 6. To będą mieć coraz bliżej do tych garaży. Z górki aż za tory na osiedlu Dębą. No nic tylko gratulować inteligencji burmistrza i porządku w papierach :-D

 7. Panie radny oś. Broniewskiego- Paweł Grzęda i co Pan na to? Czy w chwili otrzymywania zezwolenia na postawienie garażu Gmina nie wiedziała,że teren jest nielegalny? Może się Pan wypowiedzieć na ten temat? Po wielu latach użytkowania i płacenia podatku, teraz okazuje się , że to wszystko jest nielegalne. Coś tu nie gra. Liczę,że zajmie Pan stanowisko w tym temacie.

 8. Jak „gmina mogła nie wiedzieć”? Wszystko jest w gminnych rejestrach i mapach. Burmistrz powinien ponieść konsekwencje tego co zrobił lub czego zaniechał. Garażowicze powinni wystąpić teraz z pozwem zbiorowym o odszkodowanie. Ja bym się na waszym miejscu nie cykał. No chyba że lubicie jak was burmistrz w konia robi, co patrząc na wyniki wyborów jest bardzo realne.

  • a ja proponuję wszystko co przeszkadza w mieście i całej gminie przenieść na osiedle Deba . Tu przecież ludzie nie mieszkają tylko marsjanie czy inni kosmici. Pozdrowienia dla burmistrzów, obu.

 9. To nie wina burmistrza,tylko referatu zajmującego się ewidencją gruntów w gminie powinien ostrzec burmistrza że tam nie można stawiać garaży. Tam jest winny.

  • Taaa. Zawsze jest winny ktoś inny. Urzędnik, inspektor nadzoru, wykonawca. Burmistrz nigdy. Stara śpiewka. To jak wszyscy robią wszystko za niego, a on nad niczym nie panuje to chyba pensję i tak ma za wysoką.

 10. To w takim razie niech Burmistrz zwroci mi teraz koszta jakie poniosłem z cala przeprowadzką!!!za kotłownia jest SYF a miala byc wielka inwestycja!PO CHOLERĘ KAZALI SIE WYNOSIĆ????Jedno wielkie klamstwo i BAGNO!!!!!!

 11. To jest przecież jakiś żart. Mam nadzieję że wszystkie osoby naprawdę otworzą oczy i nie pozwolą na takie działania. Przecież to zainwestowane pieniądze wylewka, pociągnięcie prądu, garaż. Czas na pozew zbiorowy! To nie nasz błąd! Nie będziemy za niego płacić! Należy nam się odszkodowanie!

 12. Jakie kilka lat temu?? Najdalej 2 lata kiedy garaże z górki zostały przeniesione. Ludzie czy wy sobie zdjęcie sprawę jak was robią w bambuko??? Wasze pieniądze. Zmobilizujcie się i odszkodowanie jak nic!

 13. A z jakiej racji maja dostać teren pod garaże !!!! Niech burmistrz da każdemu mieszkańcowi Osiedla Dęba miejsca pod garaż !! Co to za PiS-komunistyczne pomysły. Niech sobie wykupią/wynajmą działki pod garaże na wolnym rynku co to za rozdawnictwo !!!

  • Smrody, meneli ,psy i jeszcze co ,jeszcze garaże w osiedlu Dęba. Co na to radni,obudźcie się i zawetujcie.
   Szkoda ,jeszcze składowiska śmieci i materiałów niebezpiecznych brakuje.
   Panie Ordon z Tarnowskiej Woli zrób pan sobie takie składowisko,owsiki w takich warunkach mogą dobrze egzystować.Przepraszam mieszkańców za poniżanie, ale to do przemyślenia dla Ordona.

  • A molo zatopione. Kaczki na nim urzędują. Panie Ordon , czy u siebie domu też pan tak buduje , jaki z Pana gospodarz , doprawdy nic a nic nie wstyd Panu jest ?

 14. Jaki Włodarz takie miasto gdzie pozwalają budować takie obskurne garaże przy głównej drodze gdzie dojeżdżają ludzie do pracy a przede wszystkim inwestorzy jak to wygląda każdy garaż byle jaki byle gdzie … jakby było mało miejsca …
  Wyburzyc A nie wycieli piękne dęby pod lupę złomu…. Jeśli ktoś za to nie beknie to nie rozumiem .
  Ale brawo dla Władz w tych czasach takie przekręty można…

 15. Nikogo kto uważa, że usunięcie garaży, to najlepszy pomysł – nie rozumiem. A w czym Wam te garaże przeszkadzają. Bo jeśli dalej ktoś powtórzy, że jakieś smary, smrody, oleje, to to jakaś głupia śpiewka i gadanina, bo nic takiego nie ma. A że część z nich stoi blisko drogi prowadzącej na zakłady, to chyba mało kogo uwiera w oczy. Sądzę, że dla większości osób, które jeżdżą tą drogą, jest to rzecz obojętna. A że nie są wszystkie po kolei identyczne, tylko niemal każdy inny.. no cóż.. jest to fakt, ale czy to w czymś przeszkadza. Jeśli faktycznie urzędniki chcą burzyć a sami dali wraz z upływem lat ” ciche ” przyzwolenie na istnienie tych garaży, to skoro nie mogą one tam pozostać, to odszkodowanie się należy każdemu, bo nie doszło by do tej sytuacji, gdyby „ciche przyzwolenie” zostało w odpowiednim czasie zamienione, na działkę budowlaną z odpowiednim zezwoleniem i przeznaczeniem pod budowę garaży.. oczywiście jako działki prywatne właścicieli garaży.

  • Jeżeli ma zostać las, to garaże muszą być usunięte.
   Jeżeli mają zostać garaże, to grunty leśne muszą być przekształcone na budowlane.
   Jeżeli są to tereny gminne, to z przekształceniem nie będzie wielkiego problemu.
   Jeżeli są to Lasy Państwowe, to przekształcenie na grunty budowlane będzie nie możliwe.
   Jeżeli Zyga wydzierżawił grunt właścicielom garaży, to nie mogą być to Lasy Państwowe.
   – Przed wojną, „szemrani” miasta Warszawa, parokrotnie sprzedali Kolumnę Zygmunta naiwnym frajerom, czego efektem były śledztwa prokuratorskie. Ale to było przed wojną. Obecnie Urząd jest strażnikiem praworządności i z pewnością skrupulatnie sprawdził, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, więc Prokurator nie będzie interweniował.

 16. Skąd tyle jadu w was ludzie? Co się dzieje,jaka nienawiść i buta,jak wam nie wstyd! Odrobinę szacunku dla
  Pana Burmistrza-tak nie można.Jak czytałam te wszystkie komentarze,aż nie mogę uwierzyć,że może być w
  ludziach tyle nienawiści? Radzę najpierw spojrzeć na siebie ,a dopiero potem ujadać na innych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here