NOWA ŚMIECIARKA W PGKIM

29

Materiał Partnera

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie wzbogaciło się o nową, wielofunkcyjną śmieciarkę. Koszt zakupu pojazdu wyniósł ponad 1,3 mln złotych. Inwestycja była możliwa dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. 

Inwestycja ta była niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania miejskiej spółki odpowiedzialnej za odbiór odpadów w gminie. Flota pojazdów będąca w dyspozycji PGKiM ma swoje lata i swój przebieg, czego konsekwencją jest awaryjność sprzętu. O szczegółach mówi prezes PGKiM, Andrzej Chejzdral: -Z uwagi na znaczne wyeksploatowanie i wysoką awaryjność jednego z pojazdów z 2000 roku, Zarząd podjął decyzję o konieczności wyposażenia Spółki w nową jednostkę do odbioru i transportu zmieszanych odpadów komunalnych. Dzięki wsparciu Rady Miejskiej oraz Burmistrza a także poprzez uzyskanie niskooprocentowanej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Spółka w krótkim czasie mogła zrealizować to pilne zadanie inwestycyjne. Zakup nowej śmieciarki pozwolił w pierwszej kolejności wycofać z eksploatacji najstarszą jednostkę, a w jej miejsce wprowadzić do taboru nowoczesną jednostkę wyposażoną w nowoczesny system załadunku oraz monitoring odbioru odpadów.

Pojazd wyposażony jest w system monitoringu pozwalający na śledzenie przebiegu odbioru odpadów.  Jak wyjaśnia prezes Andrzej Chejzdral to nie jedyny plusy nowego sprzętu: Nowa śmieciarka pozwala na znaczne obniżenie emisji spalin do atmosfery, gdyż posiada silnik o emisji spalin w normie Euro 6, a zwiększona pojemność skrzyni ładunkowej pozwala na wykonanie mniejszej ilości kursów. Dodatkowo śmieciarka wyposażona jest w system mycia pojemników, co pozwoli na ich mycie w terenie, bez konieczności przywożenia na bazę PGKiM.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie w ramach  umowy z Gminą Nowa Dęba wykonuje usługę odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Nowa Dęba, jak również niezamieszkałych (np. przedsiębiorców). Dotyczy to ponad 18 tys. Mieszkańców i ponad 170 podmiotów.

 

29 KOMENTARZE

 1. Będzie mi brakować tych kopcących śmieciar. Tak poważnie to dobry zakup. Dęba powinna spokojnie wejść na rynek Majdanu i zarabiać na odbiorze śmieci od sąsiadów.

  • Tobie nie wzrosły ceny prądu? Wzrosły. Jak wzrastają ceny prądu dla PGKiM to więcej kosztuje użytkowanie filtrów i pomp. Jak rząd podnosi płacę minimalną to wzrastają koszty pracowników. Wszystko finalnie odbija się na konsumencie w tym przypadku mieszkańcu. Gospodarka to system naczyń połączonych. Jak kolejne rządy, wliczając w to PiS godziły się na zamykanie kopalń i rezygnacje z węgla to niech się nie dziwią że wszystko kosztuje. Idź do posła jednego z drugim i niech ci wyjaśnią dlaczego się zgodzili na niszczenie własnej gospodarki dodrukiem pustego pieniądza w czasie bezsensownych lockdownów.

  • do zwid19 a yto wyłącznie polityka tej lewacko tęczowej uni europejskiej – to tusk z ,merlkelową i reszta bandy doprowadzili do tych jak to nazwałeś naczyń połączonych – nie zamkniesz kopalni dojebiemy ci inaczej . masz kupować prąd od niemiec a nie sam produkować . nie będziesz posłuszny nie wypłacimy ci KPO . i widze w to samo gra ten błazenek hoołownia niczym sie to to nie różni od tych reklamówek z biedronki. – czytaj tusk

  • pkwir, no ale właśnie Ty nie jesteś antypolityczny, bo wyciągasz tylko brudy jednej partii, a o drugiej milczysz :) Nie ma to jak wiarygodność :)

 2. Idźmy jeszcze o krok dalej:
  -edukacja ekologiczna wszystkich mieszkańców gminy, zwłasza tych dorosłych i starszego pokolenia, czym palić, co i gdzie można wyrzucać a co nie…, gdzie zadzwonić jak mam gruz, starą pralkę czy inny syf…
  -remonty altan śmietnikowych w osiedlach mieszkaniowych – to jest wstyd jaki tam panuje bałagan, postawmy coś nowoczesnego, co ułatwi pracę również tym co te śmieci odbierają, segregują itp.

 3. I drona kupcie na monitoring kominów w nocy. Zwróci się szybko bo można w sąsiednich gminach badać spaliny. Odpowiednie oprogramowanie i jazda do przodu. W przypadku palenia syfem mandacik, a jak nie to sąd i pozew o zapłatę.

 4. Za Prezesa Lisa śmieciarki PGKiM kupowało za dotacje (jedna ze 100% a druga z 50% dotacja). odszedł Prezes Lis to kupuje się za pożyczki. Tylko wtedy pracownicy potrafili wypełnić wnioski o dotację a teraz inni wolą wypełniać wnioski o pożyczkę – są łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here