Nowy asfalt na ul. Szkolnej i zmiana organizacji ruchu

31

Ulica Szkolna doczekała się naprawy nawierzchni. Ekipy remontowe dokonały frezowania asfaltu i załatania ubytków. Newralgiczne punkty zostały pokryte nowym „dywanikiem”. 

Z remontu cieszą się nie tylko mieszkańcy ulicy Szkolnej, ale również osoby korzystające z tej drogi w trakcie dojazdów do szkoły i hali targowej. Jak zapowiada przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko obecnie trwają prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu użytkowania tej drogi – Jestem po rozmowach z mieszkańcami i burmistrzem miasta. Pracujemy nad zmianą organizacji ruchu na ulicy Szkolnej. Chodzi między innymi o zakaz parkowania wzdłuż drogi. Stojące tam ciężarówki, oraz osobówki blokują przejazd uniemożliwiając wyjazd z parkingu. Kłopoty z przejazdem mają również śmieciarki, stąd potrzeba wprowadzenia nowych regulacji – mówi Diektiarenko.

Sytuacje o której mówi radny Damian Diektiarenko potwierdzają wykonane zdjęcia. Poprzez parkowanie wzdłuż drogi, dwupasmowa ulica zamieniła się w wąską dróżkę.  Główne wyjście z Zespołu Szkół nr 1 jest zasłonięte przez auta, podobnie jak wejście do hali sportowej co stwarza duże zagrożenie dla korzystającej z obiektów młodzieży i mieszkańców okolicznych bloków. – Rozumiemy, że samochody muszą gdzieś parkować, dlatego będziemy pracować nad budową parkingu obok ośrodka pomocy społecznej, między ZS1, a przedszkolem – zapewnia przewodniczący rady miejskiej.

31 KOMENTARZE

 1. „Poprzez parkowanie wzdłuż drogi, dwupasmowa ulica zamieniła się w wąską dróżkę.” … wystarczy ograniczyć ilość miejsc do parkowania wzdłuż drogi i to wystarczy a nie szukać dziury w całym. Parkowanie w pasie drogowym to darmowe parkingi, natomiast budowa nowego to są koszty. Trochę rozumku Misiu

  • Nie w tym przypadku. Mieszkam na Szkolnej i wiele razy nie miałem ja wyjechać z osiedlowego parkingu bo dwa samochody jadą z przeciwnych stron, za mną wdłuż drogi trzecie auto. Tyle co w tym miejscu się sypie wyrazów na ch.. i k.. to chyba w żadnym innym. Dlatego cała spółdzielnia popiera Damiana!

 2. Ja mam jedno pytanie, skąd panowie radni chcą brać pieniądze na swoje co rusz nowe „pomysly”. Jesteśmy miastem z przemysłem tam trzeba inwestować. Trzeba ściągać przedsiębiorców, którzy ulokuja swój kapitał w nd. Czemu nie wprowadza uchwały która by uatrakcyjnila strefę?
  Chodniki, drogi, lampy na tyle was stać? Tylko tyle pomysłów? Nie o taką Dębe nic nie robiłem. A co z głośnym ujęciem wody? Samo się już oczyscilo czy panowie polegli w przedbiegach?

  • Człowieku! Rada Miasta w zeszłym roku wydała 1,5 miliona na odnowienie całej infrastruktury na strefie czyli budowę dróg, chodników, parkingów i oświetlenia. Proszą też szefostwo dezametu aby wreszcie pozwolili zrobić drogę na Hutę Komorowską ale Kolumb nie daje. Jak nie masz wiedzy to nie pluj jadem.

 3. Plac targowy jest własnością gminy. Poprzedni prezes PSS proponował wspólne rozwiązanie problemu nawierzchni, jednakże Burrnistrz odrzucił tę ofertę. Powierzchnia, która należy do PSS została wyłożona kostką. Reszta wygląda, jak wygląda.

  • @Elzab,napewno jest własnością gminy?To w takim razie odpowiedz mi na jedno pytanie,tak na początek,bo będą inne.Czy wpływy z pobierania placowego od osób tam handlujących wypłacane są do kasy gminy czy zasilają kasę PSS-u?

 4. właśnie tylko jakieś proste rzeczy chodniki chodniki a rzeczywiście gdzie nowi inwestorzy bo niedługo jak tak będzie kiepsko to nie będzie miał nimi chodzić ani jeździć wystarczy chyba mądre rozwiązanie jak pisze ktoś Anonim , czy już wszedł jakiś nowy inwestor chyba nic nie ma Panie Diektiarenko wiadomo te rzeczy tez potrzebne ale zacznijmy robić coś konkretnego

  • Akurat od Diektiarenki byś się odpierdzilił bo był w ARP w Warszawie i prosił aby ARP wreszcie wypełniała swoją rolę i zajęła się tematem nowodębskiej strefy. Zainicjował nowodębską radę biznesu żeby zjednoczyć środowisko. Nie naprawi w ciągu roku czy dwóch tego co hamulcowi psuli i niszczyli przez 20 lat.

 5. Szanowny kolego Czarzasty, widzę nie masz pojęcia kiedy były zaplanowane środki na przebudowę dróg na strefie :) I skąd było to finansowane. Byl to wniosek rady? I kto tu nie ma wiedzy? Jaka rolę ma pełnić arp tak jak piszesz? Bo nie bardzo się orientuję. Mówisz o rozebraniu ogrodzenia (!sic) śmiechu warte. Poczytaj najpierw kto odpowiada za grunty gminne, a jakie cele mają spółki skarbu państwa. Może zaraz pobiegniesz do gazownikow żeby dali gaz za darmo xD bo jak to tak!
  Pozdrawiam Konstruktywna Krytyka

 6. Ludzie ciagle zakazy . Wyremontować plac obok Hali tyle miejsca WSTYD Po Prostu anie jak Przewodniczący obok OPS u bo co Audi nie będzie wiadać z okna Znajomego. Może Rajcy wycieczkę zrobią np.do Paryża i tam zobaczą jak są auta parkowane . Co za Rajcy jak Wilki w watasze tylko na Złość zrobić ….

  • Zanim się ciemniaku wypowiesz to się najpierw dowiedz czyj jest teren koło hali. Plac targowy jest w kiepskim stanie ale niestety gmina, rada, a zwłaszcza przewodniczący nie ma nic do powiedzenia w sprawie tego terenu. Pozatym koło opieki społecznej jest ogromna potrzeba zrobienia parkingu. Wejście główne do przedszkola, wejście główne i wejście boczne uczniów do szkoły, główne wejście ludzi chorych i starszych do mops, główna ulica prowadząca do bloku szkolna 7, jedyna droga na świetlicę do Paulusówki i najważniejsze jedyne i dzikie naturalne przejście połowy miasta na basen kryty, odkryty i orlik. Jestem zażenowany tym że krytykujecie tu dosłownie wszystko! Nawet naprawdę dobre pomysły.

 7. Na drugi dzień po położeniu asfaltu policja mandaty dawała za stanie na nowej ścieżce wcześniej tego nie mogli robić normalnie żal

 8. Temat, należy zgłosić na najbliższej sesji RM że droga garbata (bubel) i wysypisko asfaltu przed oknem radnego! Wstyd! I na to idą nasze pieniądze…

  • To prawda, droga – dywanik niby poprawiony a wciąż z nierównościami ale można się pochwalić że przecież coś tam robimy ! Podobnie chwalono się za wcześniejszych kadencji kiedy oddawano pseudo chodniki lub pseudo drogi ! pisząc „pseudo” mam na myśli BUBEL BUDOWLANY ! który naprawiano za kolejne pieniądze podatników – Drodzy Przewodniczący Komisji Inwestycji i Budżetu, poruszaliście Panowie kwestie nieprawidłowości przy wykonaniu wielu inwestycji wcześniejszych władz miasta, nie pozwólcie na powtórkę z rozrywki przykładając własną rękę do prac odbieranych przez urzędników odpowiedzialnych za odbiór inwestycji niekoniecznie wykonanych prawidłowo ! W ramach przypomnienia : parking na wysokości ; złotnika , serwisu RtV i okien Pana Przewodniczącego był usypywany, poprawiany wielokrotnie , wielokrotnie źle i nieprawidłowo ! teraz kiedy wiemy że był źle naprawiany po raz kolejny powielamy absurdy budowlane usypując gruz asfaltowy na psedo parkingu . Chciałbym się mylić opisując tą oczekiwaną naprawę nawierzchni drogi wraz z pseudo parkingiem i czekam na ripostę w tej sprawie.

 9. Ludzie każdy ma możliwość wypowiedzenia i chyba nie ma osoby która zna przepisy doskonale czy to przewodniczący czy inna osoba ale ludzie- nie wolno piszę do szoku i wypowiadających się w podobny sposób ciemniaku czy głupi czy chory itp to może Ty taki jesteś szanujmy się , kultura wypowiedzi a w ogóle Redaktor powinien takie wypowiedzi nie dopuszczać do umieszczania, raz drugi a każdy by się zastanawiał jak ma napisać

  • Ale tam nie mieszka żoden Rajca Lansior i to im nie Przeszkadza . Droga do kortu jest potrzebna …..Figura Włos i Kaloryfer .

  • Potwierdzam, przejazd w sobotę lub niedzielę to jeden wielki slalom, niech się za to też ktoś w końcu weźmie.

  • PROSZĘ WYSOKĄ RADĘ AŻEBY POSTAWIĆ ZNAK B-36 NA ULICY LEŚNEJ. ( jak tam służby typu straż pożarna dojadą w razie np.pożaru w szkole?

  • Radni nie mają czasu na takie rzeczy Mikołajki Święta i Opłatek teraz a nie znaki ….droga obok Bystrzyka wyremontowana widziałeś jakiś znak lub Próg ….na Leśnej jest jeden a tutaj żadnego Wesołych Świat ….Tak Ma Być i Tyle

 10. Przewodniczący weź się za Poważne roboty z Elegancikami Radnymi . Ktoś z Rajców zadał sobie trudu by sprawdzić drogę i parkingi wzdłuż Bystrzyka Rajcy Ziemiance to polowania w głowie i auta parkuje(nie na parkingu koło swego bloku) by z okna widzieć jak Przewodniczący chce . Ale do czego zmierzam parkingi są płytsze o około 30 centrów gdzie progi zwalniające brak znaku z jaką prędkością mają się auta poruszać oraz wjazd kraty i dziura ze śmieciami . To jest droga wewnętrzna chyba…. To i ograniczenia myszą być Tak a jak teraz jest z pizzeri ile się da jadą Bezpieczeństwo Radni i Inwestycje w rozwój tej Wsi a nie fuszerki i parkingi no chyba dla przejezdnych na Święta co z Tą Wyemigrowali.

 11. Szok to pojechałeś z Tym basenem odkrytym nie ma co jaka połowa Dęby co Ty pleciesz kiedy takie oblężenie było ..jak miałeś 10 lat lub coś Ci się Przyśniło . Chodzi Rajcą by wyremontować parking i drogę by kort był dla Miesistych Rajców za grosze dostępne w letnie popołudnia i może Warchoł by się pojawił i meczyk pyknął . Całe to towarzystwo nowej Rady to Wielka Porażka i Pomyłka Lans Lans Lans i TYLE

  • Miała być złośliwa docinka ale chyba Ci nie wyszło z tym kortem. Ci co grają to sobie podjeżdżają pod samą bramkę w lasku A nie parkują przy mopsie :)

  • Żadna docinka lecz zamiast się zając Naprawdę ważnymi rzeczami to parkingi będą budować za CO KREDYT ,takie budowy to muszą najpierw nauk dostać u Wójta z Majdanu . Zaganiać za inwestorami podatki obniżyć dla Tych co są i dbać by Ci co zostali za miskę ryżu nie robili w kołchozach .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here