Nowy parking w Nowej Dębie

10

Nowy parking z fragmentem nowego chodnika mają od kilku dni mieszkańcy ulicy Jana Pawła II w Nowej Dębie. Inwestycja została oddana do użytku w miniony piątek, 2 sierpnia. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Prima-Bud z Sandomierza, które wygrało przetarg na wykonanie tych robót.

Sandomierska firma już kilkakrotnie wykonywała podobne prace dla Zarządu Dróg w Nowej Dębie. Był to m. in. chodnik w Kaczakach oraz chodnik w Rozalinie.

Koszt parkingu ok. 57 tys. zł.,  został podzielony pomiędzy samorządy Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

To bardzo potrzebna inwestycja, ponieważ dotychczas samochody parkowały w tym miejscu „na dziko” – powiedział mieszkaniec Nowej Dęby. – Każde miejsce parkingowe jest cenne, bo podobnie jak w większych miastach, tak  i tutaj, w godzinach szczytu coraz trudniej zaparkować samochód.

10 KOMENTARZE

  1. Kazde miejsce jest cenne powiadasz?,to co powiesz ze na ul !Maja przy smietniku stoi zlom jusz chyba od Roku i blokuje tak cenne miejsce w tym malym parkingu

  2. Takich złomów nie ruszanych od lat (bo nawet już nie miesięcy) jest kilka na JP. Można by się nad tym pochylić przy następnej radzie.

  3. Te wraki samochodów o których piszecie to najlepszy dowód że rada miejska podjęła właściwą decyzję likwidując armie wójta Ordona czyli straż.

  4. Jeżeli samochod nie zagraża otoczeniu (nic nie cieknie, ma tablice itp) to ciężko jest taki wrak zgodnie z prawem usunąć. W sąsiednim tbg nie takie perełki jak wrastały w parkingi tak wrastają. Problem mają też inne miasta. Coś ostatnio tv Polsat robiła jakąś akcję usuwania wraków, ale nie wiem z jakim efektem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here