O KORKACH NA KRAJÓWCE NA SESJI RADY MIASTA

33
Na wjazd do Nowej Dęby trzeba czekać już Tarnowskiej Woli na wysokości Kościoła.

Ciąg dalszy sprawy zatorów na krajowej „dziewiątce”. Szefostwo garnizownu wojskowego podjęło pierwsze decyzje mające na celu rozładowanie ruchu samochodów osobowych w kierunku jednostki. Samorządowcy zwracają jednak uwagę na potrzebę ścisłej współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Infrastruktury i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad by jak najszybciej znaleźć rozwiązania systemowe. 

Sprawę nagłosił wiceprzewodnicżący Rady Miejskiej Tomasz Wolan. Temat dotyczy korków jakie w godzinach porannych tworzą się na drodze krajowej nr 9 w kierunku Nowej Dęby. Cały artykuł można przeczytać tutaj: „Ogromne korki przy wjeździe do Nowej Dęby. Mieszkańcy proszą o wsparcie„.

Temat ten został poruszony na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Przewodniczący Rady poinformował, że jest po rozmowie z dowódcą garnizonu.

Jestem po rozmowie z Panem płk Piotrem Męczyńskim. Rozmawialiśmy o tym jak rozwiązać problem zakorkowanej “krajówki” w kierunku Nowej Dęby. Pan Pułkownik poinformował mnie, że od dzisiaj żołnierze będą realizować wjazd na teren jednostki wojskowej ulicą Wojska Polskiego. Pozwoli to uniknąć blokady ul. Anieli Krzywoń i w jakiejś mierze wpłynie na zmiejszenie zatoru na “dziewiątce”. Ponadto żołnierze będą rozpoczynać pracę w różnych godzinach. Rozważana jest również opcja umożliwienia wjazdu na jednostkę ulicą Radosną. Są to rozwiązanie doraźne, ale bardzo dziękuję panu pułkownikowi Męczyńskiemu za szybką reakcję i zaangażowanie. – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. -Naszym celem są jednak rozwiązania systemowe takie jak budowa ronda na skrzyżowaniu z Wojska Polskiego, modernizacja ul. Dębskiej z Rozalina, stworzenie dodatkowych szlaków dojazdowych do poligonu chociażby od strony Alfredówki – dodaje Diektiarenko.

Pewne jest, że samorząd lokalny ze względów administracyjnych i finansowych nie podoła tym wyzwaniom samodzielnie. Koszty budowy lub przebudowy infrastrukury drogowej zdecydowanie przekraczają możliwości budżetowe gminy. Niezbędne jest działanie na szczeblu centralnym, o które władze gminy zabiegają w instytucjach państwowych.

33 KOMENTARZE

 1. Burmistrz Wiesław Ordon jest tak sprytny, że rozwiązał problem korków pół roku temu, mimo że te pojawiły się w ubiegłym tygodniu! No ale przynajmniej jest konsekwentny w swoich działaniach i dalej mamy korki :)

 2. Pan Ordon opowiada że on już pół roku temu rozwiązywał problem który uwidocznił się dopiero w ten poniedziałek. Szkoda tylko, że przez te pół roku nie zrobił tego co pan Diektiarenko z panem Męczyńskim w jeden dzień i jednym telefonem.

  • Na eSesje tv jak to można nazwać sesją kabaret to nawet nie był. Pokazywanie kto mądrzejszy jeden drugiego miesza z błotem a może lepiej zabrać się za problemy gminy a nie przez ponad 20minut za przeproszeniem piepsz… kto był kto nie był tego zaprosili tamtego nie W przedszkolu chyba więcej powagi jest.

  • Wymysl Wolana przed Wyborami ,codzienni jade i nie ma zadnych korkow owszem jedzie sie wolniej ale jedzie

 3. Trzeba dzwonić nie do ółkownika tylko do Ministra Błaszczaka i niech daje na drogi dojazdowe do jednostki . W rządzie na kościoły kasę mają to i na drogi znajdą

  • Pewnie pomieszałeś „Truskawkę” z „Porzeczką”… No i ten zapach z tego twojego rozrzutnika też robi swoje…

 4. Bez przesady , w główce się radnemu już pierniczy bo musiał wolniej do pracy jechać . Zrobią tam rondo to jeszcze wolniej będzie się jezdziło . A panisko z Jadachów niech się na rower przesiądzie jak mu autem za wolno

 5. A co z Żołim, tak cicho, jakby się pod ziemię zapadł. A był taki elokwentny, aktywny, z pomysłami, energią, empatią, wyluzowany, dowcipny, jednym słowem człowiek renesansu.

 6. Jezdzi po krajówce ktoś srebrną astrą tak jakby uczył się dopiero jeżdzić i blokuje ruch . Niedzielny kierowco , na chodniczek i na piechotkę jak się nie potrafi jeżdzić

 7. Wiem że to nie ten temat ale pytam jako mieszkaniec Nowej Dęby: Dla czego dziś cały stadion ludzi kibiców miejscowych i przyjezdnych uciekał w przerwie w popłochu, rodziny z małymi dziećmi , młodzież nawet osoby starsze, Pytanie dla władz Klubu, czemu na stadionie nie jest bezpiecznie, nie ma sektorów dla dziczy, odgrodzonych i zabezpieczonych, pytanie dla policji, gdzie byliście przez całą 1 połowę i w przerwie meczu gdzie rozegrały się sceny rodem z z filmu akcji usa, cieszę się tylko że nie zabrałem swojego dziecka na stadion dziś bo gdy by to zobaczył już nigdy nie chciał by pójść ze mną na jakikolwiek mecz!!!!Wstyd

 8. A gdzie mogłabyć policja ? Na komisariacie kawkę pili albo czaili się gdzieś na zagubionego kierowcę żeby coś do budżetu zarobić . Po co mają iść na stadion , żeby przy okazji zarobić ? Jak Tusk chciał zrobić porządek z chuliganami stadionowymi to PiS wziął ich w obronę i teraz są tego efekty . Zgłoś problem do ministra Warchoła , on jest wiceministrem sprawiedliwości , więc jest od takich rzeczy . Niech się kibicami zajmnie a nie tylko festyny i rozdawanie garów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here