OGROMNE KORKI PRZY WJEŹDZIE DO NOWEJ DĘBY. MIESZKAŃCY PROSZĄ O WSPARCIE

63
Na wjazd do Nowej Dęby trzeba czekać już Tarnowskiej Woli na wysokości Kościoła.

Zwiększona liczba pracowników wojska coraz bardziej wpływa na ruch drogowy w mieście i gminie Nowa Dęba. Mieszkańcy gminy jadący do miasta od strony Tarnobrzega narzekają na gigantyczny korek, który w godzinach porannych zaczyna się już na wysokości kościoła w Tarnowskiej Woli. Zrozpaczeni mieszkańcy apelują do władz samorządowych i wojskowych o rozwiązanie problemu.

Mieszkańcy sołectw Chemielów, Cygany, Jadachy i Tarnowska Wola narzekają na gigantyczny korek tworzący się na krajowej „dziewiątce”. Problem generuje zwiększona liczba samochodów udająca się w kierunku ośrodka wojskowego w Nowej Dębie.

Zołnierze i pracownicy wojska skręcający z DK9 w ul. A. Krzywoń oczekując na wolny przejazd „czopują” prawy pas jezdni. Zjazd z „krajówki” jest dodatkowo utrudniony przez kawalkadę pojazdów stacjonujących na ul. Anieli Krzywoń, które czekają na wjazd na teren jednostki, a to trwa ze względu na system bezpieczeństwa (przepustki itd.) i utrudnia rozładowanie zatoru.

Rozważając te sytuację warto mieć na uwadze fakt, że funkcjonujący na naszym terenie pułk artylerii od przyszłego roku będzie przeformowany w brygadę. To oznacza, że liczba żołnierzy pracujących w jednostce zdecydowanie wzrośnie, co bez wątpienia wywoła jeszcze większe problemy z ruchem drogowym. Sytuacji nie poprawi uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości.

W związku z powyższymi problemami, radny Tomasz Wolan zamierza wystąpić na najbliższej sesji Rady Miasta Nowa Dęba z apelem o wspólne działanie w rozwiązaniu tej kwestii. Jego celem jest wystąpienie z wnioskiem do władz wojskowych by wspólnie z władzami samorządowymi wypracować efektywne rozwiązanie problemu korków na „dziewiątce”. Radny Wolan podkreśla, że ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy potrzebami wojska a komfortem życia mieszkańców Nowej Dęby. Długotrwałe korki wpływają nie tylko na czas podróży, ale także na jakość życia mieszkańców oraz na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

O sprawie będziemy informować.

63 KOMENTARZE

 1. wydaJE MIE SIE ZE JEDNOSTKA WOJSKOWA ma na tyle miejsca że powinna ogarnąć miejsca parkingowe dla swoich pracowników . Biedronka juz zrobiła sobie porządek.

  • Tak, biedronka zrobiła porządek. Tylko proszę zauważyć też to że nowi żołnierze nie mogą wjechać na jednostkę, a zaparkować gdzieś muszą.. Zanim wyrobią im przepustkę na wjazd też trochę zejdzie więc z całym szacunkiem ale korki nie są tylko przez służby wojskowe.

 2. A czemu radny Wolan będzie się zwracał z apelem na sesji rady miasta ? Niech dzwoni do kolegi z Niska i niech mu kolega problem rozwiąże . Kto załatwił większą liczbę wojska w Nowej Dębie ten niech teraz rozkorkowuje korek na wjeżdzie do Nowej Dęby . Z Unimetu też jest czasami ciężko wyjechać bo od Tarnobrzegu jedzie sznur samochodów , pierwszy jedzie te przepisowe 50km/h a już 6-7 ma na liczniku niecałe 30km/h . Przy urnach pamiętajcie kto dla nas to załatwił i kto sprowadził taką falę imigrantów do Nowej Dęby .

  • Większośc tych imigrantów to mieszkańcy okolicznych wiosek którzy wreszcie dostali pracę za godne pieniądze i są bardzo zadwoleni, że wreszcie mogą zarabiać w swojej gminie a nie u Niemca na szparagach. Wosjko pomoże rozwinąć Nową Dębę gospodarczo i to jest fakt. A problem korków który się pojawił da się rozwiązać i będzie gitara. Jak ci się nie podoba, że miasto się rozwija to twój problem. A od Wolana się odczep bo gość widzi i rozwiązuje problemy, a sołtys Ordon któremu pod oknami tworzą się korki w Tarnowskiej problemu jakoś nie zauważył.

  • a potem ordon przyjdzie z wielkim kartonikiem z podpisem i powie ze chmielowiec załatwił że nie ma korków – taki z ordona i chmielowca załatwiacz a z boku bedzie sudoł stał i bedzie gadoł że w 39 roku tez były korki konne w kolejce do geesu i jakoś to było

 3. Trzeba zrobić ul. Dębową z ul. Ogrodowej do Rozalina to część ruchu do TSSE i innych kierunków niż Jednostka z Rozalina , Kaczaków, Dąbrowicy spadnie. Z ul. Stalowskiej nawiązać się do ul. Radosnej i tam wlecieć na Jednostkę robiąc drugą bramę i przy okazji parkingi na działce AMW. Przy okazji ul. Radosna zrobiona byłaby w standardzie drogi o szerokości 6m . To otworzy wiele hektarów pod zabudowę.

 4. Tu nie ma innych winnych niż Ordon Sudoł i Chmielowiec. To tridente rządzi w tym mieście od 20 lat. Pretensje więc możemy mieć tylko do siebie że ich wybraliśmy. Ordon teraz przywiezie Chmielowca staną na krzyżówce zrobią zdjęcie z tabliczką i jeszcze się chmielowiec pochwali na Facebooku w kampanii że pracuje nad rozwiązaniem problemu. On taki fajny dla Dęby…tak pilnuje żebyśmy czasem nie rozwijali się lepiej od kolbuszowej

 5. Zbychu a czemu już nie jeździsz z Drausową ? Obraziłeś się bo startuje? To teraz pomyśl jak czuje się Nowa Dęba którą kiepujesz od 20 lat!! Oby to był twój koniec kariery. Ewa ciśnij dziada

  • Nie jeździ bo Druhom z OSP już brakuje wałówki i popitki dla nich. Razem pojedli już nie 20 na 30 lat, a mogą jeszcze więcej! Wszystko w naszych długopisach.

 6. Nagle wszyscy zobaczyli korek… A nikt nie widzi jak wygląda ruch na ul. Wojska Polskiego i przy Groszku. To chaos.
  Stary, Jelcze, Niskopodwoziówki, Autokary… A miedzy nimi dzieci z plecakami idące lub wracające ze szkoły na rowerach lub pieszo… Brak przejść dla pieszych, brak poboczy, brak chodników, dzikie parkingi. Do tego jeszcze Stacja paliw, skład budowlany i muzeum bombki choinkowej ze wzmożonym ruchem autokarów w sezonie zimowym…. I główna droga wjazdu/wyjazdu ciężkiego sprzętu wojskowego… Chyba ktoś zapomniał, że tu na codzień ludzie mieszkają….

  • Ciekawe ile dzieci z tych paru przypoligonowych chałup , przemieszcza się akurat ul. Wojska Polskiego do wspomnianej , osiedlowej szkoły.

  • to samo na dziewiatce ani przejscia ani chodników a teraz jeszcze czasówka ani wyjechac z posesji ani zjechac z dziewiatki .

  • Oj tam ,oj tam najważniejsze, że macie ulice dwóch proboszczow, w tym jedną bez żadnego oświetlenia bo i po co lampy stawiać.

  • Nawet gdyby to było jedno dziecko , tak jak ty jeden jesteś, to jego bezpieczeństwo jest tak samo ważne jak stu innych dzieciakow .A odnośnie tych chałup, to podejrzewam, że możesz tylko o takich pomarzyć raczej, stąd twoja złośliwość.. Zresztą slow szkoda.

  • Muzeum Ordona i Obelisk Sudoła to zdecydowanie najbardziej potrzebne „inwestycje” w tym grajdole.

 7. Jakie przepustki!!
  Dlaczeg wojsko pozwala jeździć ciężkim sprzętem po ulicy Krzywoń i dlaczeg nie można tych wszystkich samochodów albo nawet większość skierować bezpośrednio ul. Wojska Polskiego na stare lądowisko i tam sprawdzać przepustki? Wszyscy muszą przez biuro przepustek?

 8. Proponuję na sztandary wyborcze wpisać nowe hasło…”SAMOLOT LUB HELIKOPTER DLA KAŻDEGO” i po problemie :)

  Gdzie jest Warchoł? xD

  • Po co ci nowa trybuna jak zespół powoli idzie na dno, w tamtym sezonie jeszcze jako tako grali teraz zbliża sie awans do Serie A, nie winię tu piłkarzy bo ci dają z siebie wszystko….

 9. Reksio – mówisz , że ci imigranci to mieszkańcy okolicznych wiosek ? Nawet nie wiedziałem , że mieszkańcy okolicznych wiosek są czarni . I gdzie jest Pan Warchoł z czekiem na budowę obwodnicy ??? Chce żebyśmy na niego głosowali niech przywiezie z 50mln zł. na budowę obwodnicy

 10. Wojsko może łatwo rozwiązać problem wprowadzając różne godziny rozpoczęcia zmian. 6:15/6:30/6:45/7:00/7:15/7:30 itp. To samo zakłady na strefie.

 11. Czy oni powariowali na tym poligonie. Strzelają jak oszaleje. Sviany w domach pękają. Może władza cos z tym zrobi. Zaraz posypią się wnioski za odszkodowania. To jest waryjacteo że tak szczelają.

 12. Przecież problem z korkami jest i to widać. Nowodebian to nie interesuje, ale południową część gminy już bardzo interesuje. Dobrze , że ten problem wybrzmial na tym forum bo wielu mieszkańcom na tym zależy.

 13. Wprowadzić zakaz skrętu z informacją, że nie dotyczy rowerów.
  Problem rozwiązany, a pracownicy wojska będą mieli lepsza kondycje.

 14. Przykre że na tym portalu pojawiają się treści które współgrają z rosyjską propagandą i że nikt tego nie moderuje. Porównywanie żołnierzy WP do imigrantów jest skandalem. Putin to lubi.

  • Przybyłaś tu nie dawno? Każdy wie że tu od 80lat jest poligon i sie strzela. …to tak jak by sie przeprowadzic na wieś i narzekać że kogut pieje.

  • Mieszkam tu od urodzenia i zawsze były strzelenia. Tyle ze teraz biją tak mocno że ściany w domach zaczną pękać. Przed wybuchem wojny ja Ukrainie strzelali normalnie. A teraz szyby popękają bo tak wszystko się trzesie

 15. Może wystarczyło by nauczyć jeździć te zielone berety. Jak wjeżdżacie rano na Anieli Krzywoń ustaw się w dwuch rzędach w kolejce miejsca jest na tyle to samo przy zjeździe z 9 ustaw się do osi drogi by przejeżdżający dalej mogli cię ominąć na pewno to by już pomogło , jak nie ustawcie patrol policji może oni nauczą was jeździć .

  • wystarczy policję na chwilę obecną tam postawić, niech dopilnują porządku po prostu, a nie blokują cały pas, zamiast ustawić się maksymalnie do boku drogi, aby innym umożliwić przejazd. Zwykła życzliwość, kultura i wyrozumiałość dla innych kierowców… ALE NIE…. bo ja WOJAK jestem i mi wszystko wolno !

 16. Ja już mam dość tego wojska. Wiecznie mundurowi, biali, czarni i żółci. Wieczne strzelanie na poligonie po nocach. Chodzą paniska wielkie bo to przecież żołnierz. Cała nadzieja w obwodnicy i rozwiązanie problemów z dojazdem na poligon. Ulica Krzywoń powinna być tylko dla biurwy i straży pożarnej.
  Burmistrz powinien jeszcze na koniec swojej kadencji podarować kasę dla Majdanu na wybudowanie Lidla i Biedronki. I w końcu będzie spokój.

 17. Na wysokości Krzywoń, powinny stać patrole policji lub żandarmerii… Bo, te trepy mylnie nazywane żołnierzami mają, w poważaniu znak stopu wpieprzając się prosto pod jadące auta na DK 9… Redaktorek, też jeździ środkiem ulicy, więc następnym razem jak się będziemy mijać nie będę miał zahamowań tylko wjadę, i będziesz bulił Panie Marek kamerka już gotowa na Twoją złomowatą astrę…

 18. Przecież redaktorek jezdzić nie potrafi , on jeżdzi środkiem bo się boi , żeby do rowu nie wpaść . Z bardzo dużą siłą w niego nie uderzaj bo nie będzie miał kto nam tej propagandy tu pisać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here