Oficjalne otwarcie ulicy Szypowskiego

29

Wiem jak ważna jest to droga zarówno dla Zakładów Metalowych DEZAMET i całej nowodębskiej strefy ekonomicznej. Cieszę się, że władze powiatowe i gminne podjęły się tego zadania we właściwym momencie – powiedział poseł Zbigniew Chmielowiec podczas uroczystości oficjalnego otwarcia ulicy Szypowskiego.

Na zaproszenie starosty Jerzego Zbigniewa Sudoła w przecięciu wstęgi oprócz posła Zbigniewa Chmielowca udział wzięli: Wiesław Ordon – burmistrz Nowej Dęby, Damian Diektiarenko – przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie, Jerzy Deruś – prezes DEZAMET S. A., Tomasz Rozmus – dyrektor handlowy DEZAMET. S.A. Jerzy Rożek – wciestarosta tarnobrzeski, Tomasz Zieliński, Wojciech Gruszka, Jerzy Sudoł – radni powiatowi, Bogumiła Małajowicz – dyrektor ZS2, oraz przedstawiciele wykonawcy i projektanta.

Całość zadania kosztowała ponad 2,5 miliona złotych, a 70% tej kwoty zostało pokryte z Rządowego Funduszu Dróg. Pozostałe 30% po połowie pokryto z budżetu powiatu tarnobrzeskiego i gminy Nowa Dęba.

Jak słusznie zauważył poseł Zbigniew Chmielowiec w obecnym otoczeniu rynkowym, nie udałoby się wykonać tej drogi w tej kwocie – Widać, że gdy się działa szybko, sprawnie i we współpracy to takie postępowanie przynosi zamierzone efekty – mówił parlamentarzysta.

Radości z realizacji inwestycji nie kryją nowodębscy samorządowcy – Razem z panem burmistrzem Wiesławem Ordonem, panem starostą Jerzym Sudołem zabiegaliśmy o dofinansowanie na realizację tego zadania i wiem, że bez pomocy pana posła Zbigniewa Chmielowca nie udałoby się tych funduszy zdobyć. Mam nadzieję, że na koniec tej kadencji będzie skończona ulica Śmiśniewicza dzięki czemu dopniemy na ostatni guzik komunikację ze strefą.  – mówi Damian Diektiarenko przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie.

Ulica Szypowskiego oraz wybudowane miejsca parkingowe znacznie poprawiają wizerunek nowodębskiej strefy ekonomicznej. – Cieszymy się, że pan Poseł Zbigniew Chmielowiec oraz samorządowcy z powiatu tarnobrzeskiego i gminy Nowa Dęba dbają o poprawę infrastruktury drogowej na terenie strefy bo jest to serce ekonomiczne miasta. Powstałe miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa bez wątpienia będą służyć pracownikom naszej Spółki – podsumowuje Jerzy Deruś, prezes DEZAMET. S. A.

29 KOMENTARZE

  • Proszę zauważyć jak Dzięki Posłowi chmielowcowi rozwinęła się Kolbuszowa, tak dużego rozwoju Nowa Dęba przez Kolejne dziesięciolecia nie będzie mieć….

 1. A zabłąkane TIR-y jak się pakowały pod Dezamet tak się pakują i muszą cofać, bo nie ma gdzie nawrócić. Nikt nie postawi znaku pod kioskiem że dalej jest ślepa uliczka. Dobrze że nie dostał mikrofonu żaden z tych kierowców, bo byście się dowiedzieli ile jest warta ta wasza modernizacja.

  • Panie Sudoł, trza wziąć na serio słowa parlamentarzysty i zająć się w końcu Niżańską! Dlaczego Pan się tak waha?

  • W lesie płytki stare ale taki chodniczek wystarczający i nie ma co wydawać kasy. Lepiej zainwestować w coś innego.


  • mozna to interpretowac i tak( wojku da sie cos tam dla mnie zakitrasic ) wojek na to : ,jak bedziesz posluszny I bedziesz sie sluchal wojka to Moze I cos tam sie znajdzie w kieszenie I dla ciebie …..

  • Nie wyskakuje wam jeden z tych kolesi z lodówki ? W jednym niezbyt odległym mieście też był taki – na każdym zdjęciu był i wygrał żłób – teraz to miasto ma ponad 200 mln zadłużenia i mnóstwo placów zabaw. Ot, taka piaskownica. Tylko chłopczyki bez łopatek takie trochę nienażarte.

  • Nie męcz buły wyalienowany podszywaczu. Teksty z lodówką i piaskownicą… styl sprzed 10 lat. A życie idzie naprzód

   Długookresowo Chmielowiec okazał się mądrzejszy

 2. Nie wierzę że to piszę, ale popieram nawoływania Anonima aby sudoł wreszcie zajął sie realizacją deklaracji w sprawie drogi 872, zwaną tutaj – Niżańską…
  Jak sudoł zrobi coś porządnego dla Nowej Dęby, to zastanowię się czy warto pisać jego nazwisko z dużej litery…

 3. Anonim, nie ma co sie obrażać… Wystarczy abyś zmienił lodówkę na czyjąś inną i przestaniesz gostkowi z niej wyskakiwać…

 4. Jaca, sam widzisz że dziesięć lat, jak piszesz, jak facet wyskakuje z tej lodówki to trochę za długo...

  Dawniej robili te chłodziarki, nie ma co.. Nie to co dzisiaj…

 5. Pani Prezes PSS Nowa Dęba . Która to już podwyżka czy Ona dąży do Likwidacji sklepów i piekarni . Czy Panie także są tak Grodnie Wynagradzane……. jak Pani Prezes stosuje Podwyżki ?

  • P. Prezes nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu firmą. Uważa, że podnosząc ceny, będzie mieć większe utargi. Pracownik u niej się nie liczy. A wynagrodzenie, to….

 6. Anonim, żeby tylko go widziano i czytano to nie tylko z lodówki ale i z piecyka potrafiłby wyskoczyć, i z szafy i z tego owalnego w łazience z wodą w środku, co ma taki dekiel z plastiku na zawiasach...

  Tylko jak to potem po nim umyć ? Żaden 'domestos’ i żadna szczotka tego nie chycą…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here