Osiemnaście milionów z Polskiego Ładu trafiło do powiatu tarnobrzeskiego

15
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Najpierw były promesy, a chwilę później umowy na inwestycje warte około 18 milionów złotych. Pieniądze z Polskiego Ładu trafiły do powiatu tarnobrzeskiego, a z nimi szanse na poprawę poziomu komunikacyjnego, szczególnie w gminie Baranów Sandomierski, ale także w Nowej Dębie.

W miniony poniedziałek, 24 stycznia,  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł wraz ze swoim zastępca Jackiem Rożkiem i  burmistrzem Baranowa Sandomierskiego Markiem Mazurem podpisali trzy umowy na drogowe inwestycje z prezesem zarządu PBI Infrastruktura, Ryszardem Hadałą. Inwestycje warte prawie 18 milionów złotych zostały w 95 procentach sfinansowane przez Polski Ład. W podpisaniu umów uczestniczyli m.in.  wiceminister infrastruktury  Rafał Weber, poseł Zbigniew Chmielowiec, przedstawiciel posła Krzysztofa Sobolewskiego, wicemarszałek województwa Ewa Draus oraz przedstawiciele rzeszowskiego oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego, udzielającego promesy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Pierwsza z tych inwestycji obejmie modernizację drogi prowadzącej przez tzw. zwałkę. Droga łącząca Dąbrowicę w gminie Baranów Sandomierski z krajową „dziewiątką”  zyska  nową nawierzchnię, chodniki, pobocza, oświetlenie, a nawet przepusty dla płazów. Koszt tej inwestycji to ok. 7 mln. zł.

Druga inwestycja, także w tej samej gminie,  obejmie budowę łącznika dwóch dróg wojewódzkich: numer 872 i 985 w miejscowości Skopanie. Wartość tego zadania to niemal 9 mln. zł., ale też, jak podkreślił burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur, to także wiele oszczędności choćby takich jak: m. in. szybszy dojazd służ ratowniczych, poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, mniejsza emisja spalin, a także poprawa komfortu jazdy.

Trzecia inwestycja rozpocznie się niebawem w Nowej Dębie i polegać będzie na przebudowie ulicy Borowej, która zyska nową nawierzchnię, chodnik oraz kolektor kanalizacji deszczowej.  Przebudowane zostaną także zjazdy do posesji. Rozbudowa i przebudowa tej drogi powiatowej kosztować będzie około 2 mln. zł.

– To są duże zadania i dzięki rządowym funduszom z Polskiego Ładu jesteśmy w stanie je wykonać – podkreślał starosta Jerzy Sudoł.

O tym, jak bardzo są potrzebne nie trzeba było nikogo przekonywać.

Projekty wszystkich trzech zadań przygotowało  Biuro Exal Marka Tokarza z Tarnobrzega.

/Powiat

15 KOMENTARZE

 1. Panie Sudoł a po kiego grzyba promować biuro synalka TPBP-owskiego dyrechtora. W Gminie ND nie ma biur ?!. Przeca Pan jesteś z ND, jak niegdyś darłeś się na Wróbla publicznie ?! na spotkaniu w szpitalu powiatowym.
  A dlaczego ta droga ma Bojanów Pana nie interesuje ?

  • To jest właśnie Jurecek Sudoł. Tyle Dęba z niego ma pożytku co kot napłakał. To wstyd że ktoś go wybiera jeszcze.

 2. Czas najwyższy pomyśleć o rewitalizacji drogi od stacji kolejowej Dęba-Rozalin do Rozalina na wysokości leśniczówki.
  Aż się prosi zająć tą drogą.

  • I wreszcie !!! położyć brakujące przynajmniej te 60 metrów asfaltu na ulicy Zarzecze od strony gdzie łączy się z Kolejową . Bo ulica Zarzecze tylko w środku ma asfalt,a na obu jej końcach tak i z jednej jak i z drugiej strony jedynie doły i dołki. Jaki gospodarz kładzie na swoim podwórku np.kostkę i zostawia pól metra przed bramką gołą ziemię i tam już latami nie robi nic ???

 3. Wydawało się że jak będzie starosta z Dęby to Dęba coś z tego będzie mieć. Ostatnio otworzyli filie wydziału komunikacji w Bogorii, takiej wsi w świętokrzyskim. Ale starosta z Nowej Dęby nie chce utworzyć jej w naszym mieście. Kompromitacja. Niech ten człowiek już da sobie spokój.

  • I Dęba ma coś ze starosty- kupę wstydu. Każdy wie, że koszula bliższa ciału, ale Jureczek tego nie wie. On widzi wszystko, ale nic u siebie w gminie. Człowiek zresztą nic więcej po nim się nie spodziewał. Czekamy na wybory.

 4. Wydawało się, że mamy wielką szansę mając swojego starostę i tylu radnych jako władze w starostwie. Nic bardziej mylnego. Radni to klapa na równi z tym Sudołem. Wieje tam nudą, brakiem jakiejkolwiek chęci do czegoś nowego. Grunt, że podwyżki w tym żałosnym i nudnym, trwającym już 3,5 roku dramacie sobie dali! A jest tam kilku młodszych radnych. niestety widać dopasowali się do beznadziejnych nudnych rządów.

  • Przecież podwyżki swoich pensji to był ich cel na tę kadencję od początku, więc zadanie wykonane :)

 5. to że Sudoł to porażka to wiadomo nie od dzisiaj. wstyd za radnych powiatowych, za Gruszkę, za Zielaka, za Ziębę że pozwalają na to Sudołowi i nie potrafią się sprzeciwić. Zielak zajęty rybami nie ma czasu na sprawy powiatu.

 6. Żeby zdusić inflację , trzeba zabrać ludziom trochę pieniędzy… Powiedział Suski. A wy tu z Sudołem wyjeżdżacie…

 7. A przecież jest tu tylu jego wyznawców… Nawet Błyszczak tylko na poligon zagląda i zaraz ucieka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here