Pensje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wzrosną do 20 tys. zł miesięcznie?

25
Grafika: pexels

Ponad 20 tys. zł ma wynieść górna granica wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw po nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach autorstwa PiS. 

Obecnie górna granica wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw – ale też innych pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru, np. wicemarszałka – wynosi 12,5 tys. zł.

W chwili obecnej wynagrodzenie burmistrza Nowej Dęby wynosi 5200 zł brutto, to jest ponad 3600 zł „na rękę”.

25 KOMENTARZE

 1. Jeśli rządowy ekspert od finansów jakiś czas temu dowartościowywał i motywował osoby zarabiające 3k na rękę , że są klasa średnią to mam nadzieję stawki będą ustalane sprawiedliwie i proporcjonalnie, bez nadmiernych odchyleń .

  • No właśnie! Burmistrz Ordon jest z PiS. Więc jeśli przedstawiciele jego rządu twierdzą że klasa średnia to 4 tys brutto to pan burmistrz ma o wiele za dużo.

  • Posłowie powinni dobrze zarabiać i robotnicy pracujący na budowie też a pracodawcy dają 15 zł za godzinę coś z tym trzeba zrobic żeby nie wykorzystywali pracownikówł jestem za tym żeby posłowie dobrze zarabiali za dobrą robote dla Polski i Polaków ale i murarz i malarz zarabiał godniy za ciężką pracę

  • Politycy nie powinni nic zarabiać tak jak było w Starożytnym Rzymie. Służba publiczna dla dobra ludzi. To od razu chlew, by się przewietrzył i opustoszał, a tak to co miesiąc pensyjka, rodzina poupychana po spółkach, jakieś lewe interesy i łapówki. Normalnie jak pączki w maśle, a ciągle im mało…

 2. Te pieniądze im się po prostu należą. Ale golą ludzi i to w biały dzień. Divide et impra. Między sobą się kłócicie, a wszystkie partie idą razem ręka w rękę…pis, po, psl,sld i reszta komunistycznego szamba. Kiedy wy się obudzicie? Oni się z was śmieją, napuszczają jednych na drugich, a podwyżki raz dwa sobie dają w porozumieniu. Mafia.

  • A zwracałeś się z taką prośbą do swojego pracodawcy? Spróbuj – może akurat …

  • Zaufałem Ci, dałem pracę, zajęcie w wolnym czasie, masz szansę poznać nowych ludzi, nauczyć się nowych rzeczy. Nie wspomnę o owocowych czwartkach. A teraz się okazuje, że chcesz jeszcze pieniądze za to brać…

 3. Od dzisiaj należy zwracać się do mnie i o mnie z szacunkiem i z dużej litery. Mam błogosławieństwo od Jarosława K. za to, że właściwie dzięki mnie uwaliliśmy TVN…

 4. Czy Drużyna Damiana ma zamiar złożenia wniosku o podniesienie podstawowego wynagrodzenia Burmistrzowi ? Motywując udzielonym absolutorium, nic nie stoi na przeszkodzie aby wynagrodzić Panu Buristrzowie i sobie również podnieść uposażenie – dietę !
  Taki zamiar tej Drużyny odczuwam , poprzedzonym tym że artykułem ;)

  • Na 100% tak będzie Inicjatywa i gotowe. A Nadal nie ma odważnego by zrobić porządek z tymi Burdami nad Zalewem .

  • Widać Anonim że się starasz nadrobić podstawówkę, ale słowo 'tymże’ w tym wypadku piszemy łącznie… No i to 'Panu Buristrzowie’ też ci nie wyszło… Próbuj dalej. Następnym razem na pewno będzie lepiej….

 5. Wrócicie z wakacji, wykorzystacie bon na bąbla za pincet srebrników, będziecie przymusem nosić szmaty na ryjach w kolebce PISu, a kraj będzie miał początek rozpierd…lu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here