Podwyżek cen prądu nie będzie

10

Szef rządu, na ostatnim w tym roku posiedzeniu Sejmu, przedstawił założenia rządowego projektu ustawy przeciwdziałającej wzrostowi cen energii elektrycznej.

Jaka jest przyczyna wysokich cen prądu?
Nowelizacja ustawy zakłada m.in. czterokrotne obniżenie stawki akcyzy na energię oraz zredukowanie o 95 proc. opłaty przejściowej.

Skutkiem proponowanych zmian będzie obniżenie rachunków odbiorców indywidualnych oraz przedsiębiorstw i samorządów o ponad 3,5 miliarda złotych, a także utrzymanie cen energii na poziomie z pierwszej połowy 2018 roku.

Zaproponowane przez nas rozwiązania oparte są o suwerenność energetyczną, bezpieczeństwo i konkurencyjność sektora gospodarczego, są też dobre dla samorządów –  powiedział szef rządu.

Wypracowywane są także mechanizmy powrotu do cen sprzed 1 lipca 2018 r. dla prywatnych firm dystrybucyjnych, które już zawarły nowe kontrakty z samorządami.

Utrzymanie cen energii, to rozwiązanie dobre dla polskich rodzin i wyraz determinacji polskiego rządu. Premier przypomniał, że obecnie ceny energii elektrycznej w Polsce są jednymi z najniższych dla gospodarstw domowych w całej Europie.

Dbamy o portfele Polaków, by ceny energii elektrycznej nie szły do góry – mówił premier.

/KPRM

10 KOMENTARZE

  1. Ale ja Matole tez głosuje na PiS bo to jest obecnie mniejsze zło, potrafisz to ogarnąć czy każda krytykę wobec nich od razu utożsamiasz z przeciwnym obozie. Uważam ze strona informacyjna PiS jest po prostu słaba i często uwłacza ludzkiej inteligencji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here