Podwyżek cen prądu nie będzie

10

Szef rządu, na ostatnim w tym roku posiedzeniu Sejmu, przedstawił założenia rządowego projektu ustawy przeciwdziałającej wzrostowi cen energii elektrycznej.

[democracy id=”6″]Nowelizacja ustawy zakłada m.in. czterokrotne obniżenie stawki akcyzy na energię oraz zredukowanie o 95 proc. opłaty przejściowej.

Skutkiem proponowanych zmian będzie obniżenie rachunków odbiorców indywidualnych oraz przedsiębiorstw i samorządów o ponad 3,5 miliarda złotych, a także utrzymanie cen energii na poziomie z pierwszej połowy 2018 roku.

Zaproponowane przez nas rozwiązania oparte są o suwerenność energetyczną, bezpieczeństwo i konkurencyjność sektora gospodarczego, są też dobre dla samorządów –  powiedział szef rządu.

Wypracowywane są także mechanizmy powrotu do cen sprzed 1 lipca 2018 r. dla prywatnych firm dystrybucyjnych, które już zawarły nowe kontrakty z samorządami.

Utrzymanie cen energii, to rozwiązanie dobre dla polskich rodzin i wyraz determinacji polskiego rządu. Premier przypomniał, że obecnie ceny energii elektrycznej w Polsce są jednymi z najniższych dla gospodarstw domowych w całej Europie.

Dbamy o portfele Polaków, by ceny energii elektrycznej nie szły do góry – mówił premier.

/KPRM

10 KOMENTARZE

  1. Ale ja Matole tez głosuje na PiS bo to jest obecnie mniejsze zło, potrafisz to ogarnąć czy każda krytykę wobec nich od razu utożsamiasz z przeciwnym obozie. Uważam ze strona informacyjna PiS jest po prostu słaba i często uwłacza ludzkiej inteligencji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here