Pomagając innym spełnia swoje wojskowe marzenia

39

Czasem tuż po swojej żołnierskiej służbie w szpitalu jedzie wprost do pracy w starostwie powiatowym. Nie narzeka na zmęczenie, wyciąga z plecaka eleganckie urzędnicze ciuszki, które zastępują mundur WOT. Agnieszka Kseń – Samołyk, nie dość że  umie pogodzić różne życiowe role, to jeszcze w ten sposób spełnia swoje marzenia.

W ostatni weekend Agnieszka Kseń- Samołyk, która na froncie walki z koronawirusem jako żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej stanęła już wiosną, podobnie jak ponad 23 tysiące terytorialsów przeszła szkolenie mające na celu odciążenie cywilnej służby zdrowia i pomocy medykom w walce z COVID – 19.  Żołnierze WOT szkolili się we wspieraniu osób starszych, pobieraniu wymazów, kwalifikowanej pierwszej pomocy i indywidualnej ochrony przed COVID 19, a także w do pomocy przy budowie szpitali polowych.

– Było to już drugie moje szkolenie w czasie pandemii – przyznaje Agnieszka Kseń- Samołyk. – Szkolimy się w niesieniu pomocy szpitalom, DPS-om, przygotowujemy się też do patroli z policją – wymienia. – Do naszych zadań należy m. in. klasyfikacja pacjentów, kierowanie ich na poszczególne oddziały, mierzenie temperatury, wypełnianie dokumentacji medycznej. Terytorialsi służą także pomocą pacjentom i ich rodzinom, choćby w podaniu paczki do szpitala, czy jak mi się kiedyś zdarzyło, oprowadzeniu samochodu pacjenta pod dom. Czasem potrzeba zwykłego dobrego słowa i wsparcia – wtedy też się przydajemy.

Kiedy zaczęła realizować swoje żołnierskie marzenia, nikt nie przypuszczał, że zaatakuje nas groźny wirus i że służba w Wojskach Obrony Terytorialnej stanie się tak trudna i niebezpieczna. Do WOT wstąpiła, bo taka jest jej rodzinna tradycja.  Ojciec był zawodowym żołnierzom. Jej młodszy brat też poszedł w ślady ojca. I choć Agnieszka wybrała studia cywilne, to kiedy w roku 2017 powstały Wojsk Obrony Terytorialnej, uznała, że na marzenia nigdy nie jest za późno i skorzystała z tej szansy.

 

Służba w WOT nie koliduje z pracą w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu, gdzie jest  głównym specjalistą w biurze Rady Powiatu, ani ze studiami w  Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku saperskim. Czasem zdarzało się, że wprost ze szpitala jechała, po wielogodzinnej służbie, jechała wprost do pracy w starostwie, ale pytanie o to, czy nie czuła się zbyt zmęczona, kwituje tylko uśmiechem.

– Cieszymy się, że mamy u siebie taką pracownicę, podobnie jak cieszymy się z pomocy, jaką otrzymaliśmy od WOT w naszym szpitalu powiatowym w Nowej Dębie – mówi starosta Jerzy Sudoł, który jak wszyscy, kibicuje pani Agnieszce. Kibicuje jej też najbliższa rodzina, mąż i dwójka dzieci. Pewnie dlatego  nie brakuje jej energii, by ciągle nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Nie ukrywa, że wiele sytuacji, z którymi spotkała się od początku pandemii wywołało u niej spore emocje. Ale to tylko zachęca ją do dalszej pracy.

/Powiat

39 KOMENTARZE

  • starosta na rozpoczęciu roku szkolnego kazał nosić maski, a sam wtedy nie miał. Są zdjęcia. Teraz też zawalił temat. Ma być plusowany? Do dziołchy nic nie mam, bo może i chce dobrze, ale sama nad czki nie ma. Cała akcja wydaje się piarowa. Pomyśleli sobie, że jak do fotki dadzą kobietę to nikt się nie skapnie i nie zada żadnych pytań. Błąd i wtopa.

 1. Ja pierdole i czym zabłysnela niczym!!!! Ten portal to na dno totalne spada zajmijcie się zlibkami przedszkolami bo rodzice nie mają jak pracować skoro ponad 30 osób czeka na dostanie się do żłobka śmieszni jesteście

 2. Doceniam i pochwalam taką postawę jednak trochę ten artykuł starostwa jak i powielony przez gminę jest tendencyjny. W ND służy wielu żołnierzy nie tylko WOT i wiele razy robili anonimowo różne rzeczy i jakoś żaden artykuł o nich nie powstał i nawet nikt z władz poza nic nie znaczącymi sloganami nie podziękował żołnierzom. Nie wspomnę już o weterenach misji bojowych czy też po prostu emerytach wojskowych którzy niekiedy dziesiątki lat poświęcili armii i Ojczyżnie. Tylko dzięki wojsku tak naprawdę ND jeszcze coś znaczy. Pani Agnieszcze gratuluję jednak szczerze to żadnej rewelacji nie robi. Pisanie peanów na jej część to trochę nie docenianie innych zolnierzy ale w ND można do tego przywyknąć. Taki mamy klimat. O personelu medycznym poświęcającym się każdego dnia jakoś nikt nie pisze.

 3. Ludzie co się dzieje z mocodawcą tej strony Pawłem,strasznie smutny,jak idzie to ogląda chodniki z glową opuszczoną,kontakt wzrokowy zerowy,uśmiech zerowy,co się u was dzieje?

 4. Ucz dziecko sam, lecz się sam, pracuj w domu, nie wychodź z domu, kupuj produkty nafaszerowane glifosatem, płać olbrzymie podatki.
  A nasz rząd kupuje aż 308 samochodów, robi przetarg na zdrową żywność, jeździ za darmo, ma 10 razy większą kwotę wolną od podatku niż obywatel.
  Najgorsze jest to, że zwykły człowiek jest bezsilny, bezradny i czuje niemoc.
  „Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani DRUGIEGO”
  Benjamin Franklin

 5. Pan Suseł słynie z ponad 100% zdolności koalicyjnej. Zawsze ma nosa do zmian na górze tak, żeby zakąsić w nowej koalicji na dole. Panie Suseł, mam pytanie. Gdzie w tych rozruchach teraz trzeba się ustawić? Do kogo i na kogo donosić, etc. Gdzie wypiąć …?

 6. Wirus: O matko boska golejowska i panie jezu z rytwian: a przecież wystarczy profilaktyka w postaci: witamina ADEK, t tym D# przynajmniej 5000, przy 150 ng K2, samej wit A ładować ponad 300%, poza tym dobry cynk pikolinian, albo chelat conajmniej 20 mg nadobę, selen w postaci seleniometioniny: 200ng, witamina c do oporu nawet kilka gram dziennie, poza tym codziennie jeść dłużo tłuszczy zwierzęcych, i 1 głowkę cebuli i kilka ząbków czosnku!!!!! ponadto papryka i inne surowe warzywa i żaden pseudowirus nie maa szansss!!! dodam jeszcze wyczynowy sport, ileż od marca miałem już pseudo infekcji niby covidowych i co? zawsze radzilem w kilka godzin!! i co wirus? dalej twierdzisz że jesteś groźny?, a już mi w kwietniu i w czerwcu groziłeś że mnie dopadniesz!!

 7. O matko boska golejowska i panie jezu z rytwian: a przecież wystarczy profilaktyka w postaci: witamina ADEK, t tym D# przynajmniej 5000, przy 150 ng K2, samej wit A ładować ponad 300%, poza tym dobry cynk pikolinian, albo chelat conajmniej 20 mg nadobę, selen w postaci seleniometioniny: 200ng, witamina c do oporu nawet kilka gram dziennie, poza tym codziennie jeść dłużo tłuszczy zwierzęcych, i 1 głowkę cebuli i kilka ząbków czosnku!!!!! ponadto papryka i inne surowe warzywa i żaden pseudowirus nie maa szansss!!! dodam jeszcze wyczynowy sport, ileż od marca miałem już pseudo infekcji niby covidowych i co? zawsze radzilem w kilka godzin!! i co wirus? dalej twierdzisz że jesteś groźny?, a już mi w kwietniu i w czerwcu groziłeś że mnie dopadniesz!!AAA i dodam jeszcze dobre probiotyki, bo w jelitach jest 70% odporności!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here