Powraca temat filii Wydziału Komunikacji w N. Dębie. Teraz ruch po stronie Starosty!

36

Za sprawą Rady Miejskiej w Nowej Dębie powraca sprawa utworzenia w naszym mieście filii Wydziału Komunikacji starostwa powiatowego w Tarnobrzegu. Nowodębscy samorządowcy zabezpieczyli na jej utworzenie kwotę 70 tysięcy złotych. Środki te miałyby zostać przeznaczone na adaptację pomieszczeń po Banku Spółdzielczym, który „na dniach” zwolni pomieszczenia w budynku Urzędu Miasta.

Pomysł utworzenia fili Wydziału Komunikacji wypłynął od przedstawicieli stowarzyszenia Przyjazny Samorząd: Marka Ostapko i Tomasza Wolana, którzy skierowali w tej sprawie petycję do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. Niestety już pierwsze medialne wypowiedzi starosty Jerzego Sudoła wskazywały, że pomysł ten nie zyska przychylności władz powiatu. Finalnie, przypuszczenia te potwierdziło głosowanie rady powiatu w którym odrzucono petycję stowarzyszenia.

Zobacz również:
1) Rejestracja pojazdów w Nowej Dębie? Jest petycja do Starostwa!
2) Starosta zabrał głos w sprawie kolejek do rejestracji pojazdów.
3) Starosta Jerzy Sudoł nie poparł pomysłu utworzenia filii Wydziału Komunikacji w N. Dębie.

Okazuje się jednak, że do gry włączyli się nowodębscy samorządowcy, którzy w uchwale budżetowej na 2022 rok zabezpieczyli środki w kwocie 70 tysięcy złotych na adaptację pomieszczeń z przeznaczeniem na utworzenie filii Wydziału Komunikacji w naszym mieście. Zbiega się to w czasie z opuszczeniem przez Bank Spółdzielczy części parteru tutejszego Urzędu Miasta. To właśnie te biura mogą stać się przyszłą filią oczekiwanego przez mieszkańców wydziału.

Starosta Jerzy Sudoł i radni powiatowi mają szansę naprawić swój błąd i spełnić oczekiwania mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba – mówi Marek Ostapko, prezes Przyjaznego Samorządu. Wtóruje mu radny Tomasz Wolan, który do pomysłu przekonał nowodębskich rajców: – Nikt z naszych samorządowców nie miał wątpliwości, że utworzenie tej filii jest ważne i potrzebne. Nie wiem skąd wziął się taki upór u starosty i radnych powiatu by tego nie zrobić.

Filie wydziałów komunikacji otwierane są w różnych częściach kraju, a ich celem jest ułatwienie mieszkańcom realizacji spraw urzędowych związanych z obsługą pojazdów. Ostatnio – 21 stycznia 2022 roku – taką filie utworzono w Bogorii w powiecie Staszowskim.

Czy taka filia powstanie w gminie Nowa Dęba? Piłeczka po raz kolejny znajduje się po stronie starosty Jerzego Sudoła, oraz radnych powiatu tarnobrzeskiego.

 

 

 

 

36 KOMENTARZE

 1. Pan Jerzy Sudoł przytulił gigantyczną podwyżkę pensji. Ostatni rok był zajęty akwizycją szczepień. Ponadto w Dymitrowie Dużym trzeba kupić stół do ping ponga dla tamtejszej OSP. Ten kaliber spraw i natłok tak wyczerpujących wyzwań sprawia, że pan Jerzy Sudoł ma prawo nie mieć głowy do tego by ułatwiać plebsowi załatwianie spraw urzędowych. Plebs to plebs. Ma stać w kolejkach i kłaniać się z uznaniem staroście i urzędnikom. Także zamiast ujadać plebsie, masz spuścić oczka na buciki i głosować grzecznie na pana Sudoła by do końca swego żywota żył w luksusach na jakie ty plebsie nie zasługujesz. Amen!

 2. Radio Kielce: „W Piekoszowie uroczyście otwarto filię Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Od środy będzie można tam zarejestrować pojazd lub zgłosić jego sprzedaż. Podobne oddziały działają już w Bielinach, Chmielniku, Łagowie, Mniowie, Nowej Słupi, Strawczynie i w Bodzentynie.” Tam jakoś można.

  • E nie porównuj Bodzentyna , Mniowa czy Łagowa do naszego grajdoła bo obrażasz tamte miejscowiści …

  • beda teraz tam gdzie była apteka na osiedlu północ w bloku nr 1 , obok Fryzjera Helenki

  • Na dniach to pomysl redaktorka,Bank opusci Rzeszowska 3 nie wczesniej jak w Marcu przenoszac sie na ul Kosciuszki obok Skoku

 3. To już nie róbcie jaj, że starostwo nie może dać osoby do gotowego pomieszczenia. Gdzie są radni powiatowi z gminy Nowa Dęba? Co wy tam robicie oprócz figurowania? Do pracy, bo i macie okazje coś dobrego dla swoich zrobić!

 4. Skoro filia powiatu po BS-ie, to jakoś przy biurze rachunkowym w piwnicach trzeba pomieścić filie Baru u Zbycha

 5. jedno sprostowanie w artykule bo temat filii obserwowałem z ciekawością. tylko radny Tomek Zieliński głosował za utworzeniem Filii w ND . i Chwała mu za to że sie nie przestraszył jak inni Nowo Dębscy radni . wypadało by taka notke przedstawić. tak w ramach uzupełnienia artykułu

  • Nie zrobili na początku to zrobią na koniec? Na jakim świecie ty żyjesz :) Podwyżki pensyjek sobie dali i reszta ich nie interesuje. Teraz zajmują się myśleniem na jaki kolejny stołek wskoczyć.

 6. Inwestycje 2022: 1) szatnie dla piłkarzy w Jadachach, 2) nowe korty tenisowe, 3) fontanna
  No dzięki temu miasto ruszy do przodu! Inwestycje!
  A ile środków przeznaczono na wsparcie dla nowodębskiego szpitala?

 7. Powiedzmy sobie szczerze, Sudoł powiedział swoim podwładnym że jak on jest na stanowisku to nic im nie grozi, nikogo nie zwolni ani nie zredukuje czasu pracy a co za tym idzie nie zmniejszy pensji. I żadna filia wydziału komunikacji nie powstanie w N.D bo to by oznaczało złamanie obietnic.

 8. Wydz.Komunikacji nie ma systemu zamawiania wizyt i dlatego utworzenie filii takiego wydziału znosi wiele trudności i niedogodnień

 9. Widocznie komuś filia jest potrzebna i usilnie chce być jej kierownikiem. „Bycie” na stanowisku kierowniczym jest potrzebne przy aspiracjach siedzenia na stołku w przyszłości jako sekretarz gminy/powiatu. Kolejna próba ustawki za pieniądze podatników. Tak wieść nowodębska niesie.

  • Zgadzam się. Przecietny Kowalski, kupuje i rejestruje auto raz na 5-10 lat. Nic sie nie stanie jak raz w takim okresie trzeba wziac urlop i skoczyc do TBG przerejestrowac auto. Tylko handlarze aut z ND i osoby zatrudnione w tej filli na tym skorzystają. Hmm… znacie kogos kto sprowadza auta z USA albo z Niemiec? Hmmmmmm… Czyzby to ktos zwiazany z Radą? Hmmmm…….. Hmmm…

 10. A może by tak filię Wydziału umieścić w nowobudowanej szatni dla piłkarzy w Jadachach? Radny Wolan będzie zadowolony. Można to jeszcze łączyć z punktem szczepień. Radny Wolan będzie zadowolony. Wieś będzie miała bliżej do rejestrowania aut i będzie wyszczepiona. Radny Wolan będzie zadowolony.

 11. Chodnika przy głównej DK9 nie można się doprosić od 14 lat a wy chcecie filie hahaha, Sudoł przez rowy na drugą stronę skacze bo chodnik za drogi hihihi

  • Dęba Wieś to nie Tarnowska Wola. Tam masz chodniki jak w New Yorku. Takie nasze pejwments.

 12. Skoro jest kasa na remont to może zamiast wydziału komunikacji otworzyć przychodnie. Więcej ludzi skorzysta niż rejestrujących samochody.

  • Parę miesięcy temu był temat breku lokalu na przychodnie. Skoro bank zwalnia pomieszczenia to można jej wykorzystać na ten cel. Radni mogą się wykazać pomagając w ten sposób większej grupie ludzi niż kilkunastu osobom rejestrującym samochody.
   Skoro była złożona petycja do starostwa w sprawie udostępnienie pomieszczeń na przychodnię w ZS1, a teraz miasto swoje pomieszczenia to niech one służą ogółowi a nie jednostkom.
   Petycja: https://bip.tarnobrzeski.pl/fck_pliki/2021/Petycja2.pdf
   Chyba, że przychodnia będzie w szatni i radni zapewnią komunikacje miejską to wtedy nie ma nad czym się zastanawiać i wydział komunikacji musi być.

  • Chodzę do przychodni do Pani Tebin i do przychodni na Szkolnej. Bardzo dobre warunki. Polecam wszystkim. Nie widzę potrzeby budować nowej przychodni dla okulistki lub innych prywatnych firm które postanowiły oszczędzać na lokalach i swoich pacjentach. Wydział komunikacji jest potrzeby i mam nadzieję, że szybko powstanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here