Starosta Jerzy Sudoł nie poparł pomysłu utworzenia filii Wydziału Komunikacji w N. Dębie FILM

39

Rada Powiatu tarnobrzeskiego odrzuciła petycję stowarzyszenia „Przyjazny Samorząd”, które wnosiło o utworzenie w Nowej Dębie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowej Dębie. Celem inicjatywy było ułatwienie rejestracji pojazdów i skrócenie kolejek. Starosta Jerzy Zbigniew Sudoł, oraz nowodębscy radni: Wojciech Gruszka, Jerzy Sudoł, Andrzej Kołodziej i Marek Zięba NIE POPARLI tej idei i wstrzymali się od głosu. Jedynym radnym, który głosował za utworzeniem filii był Tomasz Zieliński. 

W ocenie władz powiatu utworzenie filii wiązałoby się ze zbyt dużymi kosztami. Wymagałoby utworzenia specjalnego pomieszczenia, archiwum i zapewnienia systemu łączności z systemem obsługi pojazdów.

Z tymi argumentami nie zgadzają się wnioskodawcy, którzy jako przykład wskazują inne starostwa gdzie takie filie są tworzone. 25 czerwca 2021 roku lubelski starosta otworzył filię wydziału w miejscowości Garbów. Nie jest to pierwsza filia w tym powiecie gdyż podobne działają w  Bychawie i Niedzicy. Z kolei 1 czerwca 2021 roku starosta gorzowski uroczyście otworzył filie w gminie Bogdaniec. Zobacz materiał TVP 3: „Gmina Bogdaniec ma już własny Wydział Komunikacji”

Takich przykładów jest znacznie więcej. Są starostwa które mają utworzone wydziały w każdej z podlegających im administracyjnie gminie.  To najlepszy dowód na to, że utworzenie  filii nie wiąże się z wielkimi kosztami. Wystarczy biuro z dostępem do Internetu,  urzędnik który zapewnia obsługę petentów, a przede wszystkim chęć i dobra wola starosty oraz radnych.

Czy to koniec walki o utworzenie Wydziału Komunikacji w Nowej Dębie? Stowarzyszenie „Przyjazny Samorząd” szykuje się do złożenia skargi na uchwałę Rady Powiatu odrzucającą petycję. W ocenie wnioskodawców o nieważności uchwały mogą zadecydować błędy proceduralne, w tym złamanie zasady jawności obrad komisji i sesji, oraz uniemożliwienie wnioskodawcom obecności na posiedzeniu organów kolegialnych powiatu rozpatrujących te sprawę.

/info


PONIŻEJ PREZENTUJEMY MATERIAŁ WIDEO  ITV WISŁA DOTYCZĄCY TEJ SPRAWY:

0

39 KOMENTARZE

 1. Starosta i radni z nowej dęby nie zagłosowali za Nową Dębą. Większej kompromitacji dawno nie widziałem. Brawo dla Zielaka że jako jedyny zachował się jak trzeba. Sudoły, Gruszki i reszta politycznej gieriatrii powinna zostać zastąpiona świeżą krwią. Wybory przyjdą szybciej niż się tym na stołkach wydaje.

  +33
 2. JAK MOŻNA BYĆ PRZECIWKO UTWORZENIU FILII WYDZIAŁU KOMUNIKACJI? CO ONI KOŃMI JEŻDŻĄ, ŻE NIE SPOTKALI SIE W TARNOBRZEGU Z BETONEM BIUROKRACJI I OGROMNYMI KOLEJKAMI? POGONIĆ DZIADÓW Z POWIATU!

  +21
 3. Wszystkie argumenty przeciwko utworzeniu wydziału w Nowej Dębie to bujda na resorach. Patrzcie na to. Informacja z 4 maja 2021 roku z powiatu Kieleckiego:
  „W Piekoszowie uroczyście otwarto filię Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Od środy będzie można tam zarejestrować pojazd lub zgłosić jego sprzedaż. Podobne oddziały działają już w Bielinach, Chmielniku, Łagowie, Mniowie, Nowej Słupi, Strawczynie i w Bodzentynie.”
  Inormacja za Radiem Kielce: https://www.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/w-piekoszowie-mozna-rejestrowac-pojazdy,128187
  Starostwo Kieleckie utworzyło filie w każdej wsi: Łagów, jakiś Miniów i Bieliny, a nowodębianin Jerzy Sudoł oraz pozostała grupa radnych z Dęby nie potrafi i nie chce utworzyć jednej fili w swoim rodzinnym mieście. Jesteście politycznymi miernotami. Swoim głosowaniem pokazaliście że nie macie żadnej wiedzy i żadnej kompetencji. Podnosicie bezmyślnie łapy i to na niekorzyść swojego miasta. Wstyd.

  +27
 4. Wstyd. Zdajcie mandaty i wypad z baru. Cóż za kompromitacja. Ciekawe jakie będą mieć hasełka przed kolejnymi wyborami.

  +21
 5. Co za ułomy. Takim ruchem mogliby zaplusować u ludzi i mieć podstawy na dalsze kadencje, ale po co się wysilać i cokolwiek ułatwiać ludziom, nie? Kompromitacja. W Polsce filie mają jakieś wioski kilkukrotnie mniejsze od ND, a tu taki cyrk się wyprawia!

  +16
 6. Założę się, że taki Kołodziej, Zięba i Gruszka to nawet nie wiedzieli, że takie filie są bardzo tanie i to tak tanie, że jedno starostwo jest w stanie utworzyć kilka takich filii. Ale jak się nie ma własnej wiedzy, nie potrafi się szukać informacji a do tego ślepo się wierzy takiej tuzie intelektu jak Jurecek Sudoł to się później wychodzi na neptyków. Daliście się ograć jak dzieci. Wolan z Ostapkiem ściągneli wam portki na oczach całej Dęby.

  +24
  • Bredzisz koleś. Tanie? Wiesz cos o budowie sieci informatycznej? O kosztach zakupu serwerów, zrobienia przyłącza? Wiesz ze trzeba by zatrudnić pewnie z minimum 2 pracownikow dodatkowo?
   Sa powiaty bogate i mniej bogate. Tak jak i gminy. Nowa deba niby bogata a na nic jej nie stać.
   Jak ktos wiele lat wydawal kase na głupoty to teraz nalezy spiąć pasa.

   Dlaczego wolan i ostapko nie utworzą filii gminy w chmielowie jak takie mądre? Po co Chmielow ma jezdzic do deby?

   Co z wami ludzie nie tak. Dlaczego nie potraficie pomyśleć logicznie tylko bzdury pisać. Chcialbym zeby kazda gmina miala komunikacje geodezje u siebie. Chcialbym zeby gmina nowa deba utworzyla filie w chmielowie i cyganach – USC, podatki. Ale tak nie bedzie. Chyba nalezy zalozyc stowarzyszenie przyjazne wioski i składać wnioski do gminy. Niech sie radni tlumacza dlaczego tak nie zrobia. Juz nie dlugo:-D bo co kasy nie ma? Przeciez mowili na sesji ze jest :-)

   0
 7. Jak pisałem Elektryk Z. myślał myślał i wymyślił . Niech Ciemniaki jeżdżą do Siary odrazu w Lidlu coś kupią.

  +9
 8. Jerzy Sudoł zamiast robić to za co mu płacą czyli być starostą to zamienił się w akwizytora szczepionek. Mam nadzieję, że przyjmie 3 , 4, 5 i 6 dawkę bo to już „Ostatnia prosta”.

  +17
 9. A kto dostanie odznaczenie za urządzenia i zabawki na placach zabaw że w Sezonie Wakacyjnym są Wyłaczone z Użytkowania . Przecież wakacje są tylko DWA Miesiące w Roku przyjeżdzaja ludzie na Wakacje z dziećmi a tu Zaścianek Galicja . Nie Wstyd Wam Radni Starosto Oraz Urzędnicy za To Dziadostwo ???????

  +10
 10. Nie myślałem, że aż tak można być politycznym głupkiem. Chcecie kolejnej kadencji w powiecie to lepszego prezentu nie mogliście dostać. A nowodebskie tuzy intelektu zamiast wykorzystac prezent i szczycic sie zrobieniem wydziału komunikacji to ostentacyjnie wypili się na swoich ;) komedianci zdajcie mandaty!

  +14
 11. Po ostatnich przykrych doświadczeniach związanych z kolejkami i chęcią rejestracji pojazdu w Tbg mocno liczyłem na ten pomysł. Udało mi się dopiero za drugim podejściem, przy pierwszym po 2h stania doszedłem do wniosku że i tak przed zamknięciem się nie wyrobie, stracony czas paliwo a i tak nic nie załatwiłem. Szkoda, że dziadki na ciepłych stołkach są tak mało elastyczni i ograniczeni w swoim rozumowaniu , może czas odpuścić sobie politykę , pojechać do sanatorium, spędzić czas inaczej niż na decyzjach utrudniających życie mieszkańcom .

  +16
 12. I tak ma żelazny elektorat który go wybiera od lat.
  Możeta se pyskować a ten stary zgred zachowuję się jak wytrawny polityk-niestety, jedynie z korzyścią dla jego tęgawego sprochniałego zadku i wszystkiego wokół.

  +8
  • W Stokrotce często robi zakupy i szuka kasy po kieszeniach . Towaru max za 20 zeta kupi a szuka kasy jakby z 600 zeta miał zapłacić Żałosny Widok Tego Typka

   +1
 13. Czemu starostwo ma siedzibę w Tarnobrzegu? Urzędy starostwa powinny być przeniesione do Nowej Dęby i Baranowa. Ten smród z okresu komuny nijak nie chce zniknąć..

  +8
  • Powinno sie pisać -’dlaczego’, a nie – 'czemu’…. Jest to skrótowa forma rosyjskiego słowa -’pacziemu’, i ta, jako taka, pozostaje w języku polskim jak smród z okresu komuny, który nijak nie chce zniknąć…

   +2
  • Moze inaczej. Komunikacja do baranowa, geodezja gorzyce, edukacja grebow, a w nowej debie inwestycje? Moze byc?

   0
 14. Sudoł to już historia. Coś tam jeszcze migoce zza lasu, ale jego epoka już się zakończyła. Transformacja ustrojowa, powiaty, nasiadówy po OSP… Po pandemii to jak obrazek z przedwojennego albumu, gdzieś w niewielkiej osadzie koło Drohobycza. Było

  +5
 15. Do Donny, nie opowiadaj głupot, obie formy są poprawne, zobacz: Słownik Języka Polskiego PWN.
  Czemuż to ty pierwsza nie kupisz sobie perfum?

  0
 16. Zupełnie nie rozumiem Sudoła i tych radnych z Dęby którzy nie chcieli zagłosować za utworzeniem wydziału komunikacji w Nowej Dębie. Jeśli inne starostwa robią takie wydziały w każdej gminie to oznacza że cały proces jest szybki, łatwy i tani. Czyżby, dla Sudoła lepiej wydawać kasę na bzdury w Grębowie czy Gorzycach niż pomóc mieszkańcom własnego miasta?

  +4
 17. Dlaczego w nowej debie. Niech zrobią w Gorzycach albo na knapach w baranowie. Tam maja najdalej do Tbg.

  Gdzie wy macie kolejki. Wchodzi sie i wychodzi. Afere robicie bo była pandemia i nic nigdzie nie hulalo. Do gminy w debie wejsc nie mozna bylo a juz nie mowie zeby cos zalatwic. Tak radni debscy ogarniaja swoj domek. A pan ostapko robi zamęt i nakreca afery

  +2
 18. Hmmm, skoro ktos kogos obraza, a komentarze ktos z info zatwierdza tzn czy redakcja ponoci karna odpowiedzialność za zamieszczanie komemtarza?

  0
  • Tak jest ! Tylko prawidłowe i politycznie poprawne komentarze można zamieszczać. Każdy komentarz przeciwko będzie traktowany jako obraza. Porządek musi być !

   +1
  • Joosek wystarczy pisać kulturalne komentarze bez obrażania. Polityka nie ma nic do siebie. Tu jest chamstwo i dziwię sie ze admin nic z tym nie robi. Pisz co chcesz ale nie obrazaj kogos kto w zyciu osiągnął tyle o czym mozesz tylko pomarzyć. Przyjrzyj sie swoim radnym, ich wykształceniu, tym co robili do tej pory, co osiągnęli w życiu. Ich zacznij obrażać wyzywać. Oni kiedys pójdą dalej i ktos bedzie tez po nich jeździł. Zreszta nie szukajmy gdzie indziej.

   Powiedz kim jestes, poobrazamy Ciebie. Co z tym zrobisz?

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here