Ruszają inwestycje drogowe. Na os. Północ powstanie nowy parking

8

14 kwietnia Gmina Nowa Dęba ogłosiła przetarg na realizację trzech zadań pn: „Budowa parkingu przy MGOPS Nowa Dęba – etap II”,  „Rozbudowa dróg gminnych na terenie TSSE EURO-PARK WISŁOSAN – Podstrefa Nowa Dęba – odcinek K – I” oraz „Remont ulicy i budowa parkingu os. Północ”.

Efektem działań podjętych przy ulicy Szkolnej będzie budowa dziewięciu miejsc parkingowych, w tym jedno przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej. Projekt przewiduje wykorzystanie miejsca niezagospodarowanego między już istniejącym parkingiem, a budynkiem MGOPS. Projektowane miejsca parkingowe oraz jezdnia manewrowa z betonowej kostki brukowej, podniosą znacząco komfort użytkowania terenu. Ważnym elementem też jest dobudowanie wpustów deszczowych, które pomogą odwodnić parking.

Druga część zamówienia dotyczy rozbudowy i przebudowy drogi przy hotelu Szypowski Strefa, znajdującej się na terenie TSSE EURO-PARK WISŁOSAN – Podstrefa Nowa Dęba. W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek o długości 124 m. Celem tej przebudowy drogi jest głównie poprawa stanu technicznego jezdni poprzez podniesienie nośności i trwałości konstrukcji. Na danym odcinku planowana jest dobudowa ciągów pieszych oraz budowa osiemnastu miejsc parkingowych z betonowej kostki. Ponadto budowa elementów kanalizacji deszczowej poprawi jakość odwodnienia drogi, a przebudowa oświetlenia poprawi bezpieczeństwo użytkowania danej drogi. W porozumieniu z firmą HLG gmina przejmie jedną z ich nieruchomości, celem zorganizowania zjazdu publicznego z remontowanej drogi na ul. Szypowskiego, co poprawi komfort dowożących dzieci do przedszkola.

Ze względu na stan techniczny jezdni i zatok parkingowych na Osiedlu Północ, gmina po przejęciu nieruchomości od TSM przygotowała opracowanie techniczne na przebudowę tych elementów drogowych. Obecnie ruszamy z I etapem modernizacji tych dróg. Zakres projektu przewiduje przebudowę drogi wewnętrznej o nawierzchni asfaltowej o szerokości 5,0 m  wraz z odwodnieniem oraz z przyległymi parkingami z możliwością parkowania pod kątem prostym do osi drogi. W tym etapie realizacji projektu przewidziano budowę 32 miejsc postojowych, w tym dwa miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Uwzględniono także odcinkowe przebudowy chodników. Przebudowa drogi będzie polegała na rozebraniu istniejącej konstrukcji, wykorytowaniu, a następnie ułożeniu projektowanych warstw konstrukcyjnych.

Termin na złożenie ofert mija 5 maja 2021 o godzinie 9:00

/UMiG

8 KOMENTARZE

  1. Aby wybudować zgodnie z prawem miejsca parkingowe na os. Północ trzeba będzie połowę tych obecnie nielegalnych zlikwidować. Wiem, że nie można remontować drogi bez budowy miejsc parkingowych, jednak połowa mieszkańców niech już szuka nowego miejsca do parkowania w innej części osiedla.

    • A dla kogo ma być jak nie dla radnego i mieszkańców? Do rady idziesz po to aby przypilnować inwestycji w tym okręgu w którym cie wybrano więc dobry radny pilnuje inwestycji u siebie- proste

  2. SYF NAD ZALEWEM
    Może Wreszcie znajdą sie pieniadze na wysprzątanie Centrum Rekreacji W Tej Wsi . Łabędzie Nawet Już czarne z boku są Cóż Przewodniczący już się nie lansuje z Dzieckiem nad zalewem i Nikt Tego Już Nie Widzi….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here