Powrót do planu „Osiedle Dęba I”? Wszystko zależy od mieszkańców

11

Jednym z punktów wczorajszego posiedzenia połączonych komisji rady miejskiej była kwestia powrotu do realizacji koncepcji „planu Osiedla Dęba I”. Co dokładnie kryje się pod tym zagadnieniem i jakie wiążą się z nim możliwości?

Jak wyjaśnia radny Tomasz Kopeć, jeszcze w okresie PRL-u pojawiły się plany mające na celu zagospodarowanie terenów w okolicach dzisiejszych ulic: Sienkiewicza, Orkana i Sosnowej. –Zamierzenia te były kontynuowane w latach 90′ i zmierzały do utworzenia w tym miejscu osiedla domków jednorodzinnych. Samorząd starał się komasować grunty zarówno poprzez wykup, zamianę i wywłaszczenie. Niestety po 2002 roku działania te zostały zaniechanie – ubolewa radny Tomasz Kopeć. – Wyniki ostatnich przetargów na sprzedaż działek gminnych na ulic Sosnowej, gdzie działki zostały sprzedane ok. 9 tysięcy złotych za ar pokazały, że te tereny są atrakcyjne dla potencjalnych nabywców, dlatego wydaję mi się, że warto pochylić się nad powrotem do realizacji dawnych zamierzeń – dodaje samorządowiec. O tym czy plan będzie realizowany zadecydują mieszkańcy. – Zgłaszają się do mnie właściciele tych terenów i przedstawiają swoje argumenty za realizacją tej koncepcji. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu. Państwa opinie przedstawię na posiedzeniu merytorycznej komisji – podsumowuje radny Tomasz Kopeć.

11 KOMENTARZE

  1. Chciałem poruszyć tu inny temat. Pisano kiedyś na info o temacie Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – wracają bowiem stare demony! Po uwagach czytelników między innymi o dostawach gorącej wody, była względna poprawa jej temperatury. Ale widzę, że minął jakiś czas i znowu można myć sobie głowę bez dodawania zimnej wody pod prysznicem i nic a nic Cię nie parzy. Trochę to jaja bo mieszkańcy płacą duże pieniążki za jej podgrzanie, a Ci fachowcy sobie przykręcają temperaturę i wszystko ok! Normalnie Alternatywy 4

    • Temperatura ciepłej wody dla odbiorcy to zakres 45 do 55 stopni Celsjusza. Jak życzysz sobie ukrop to pozostaje czajnik. Ale kłaki mogą wyjść.

    • Jest Potrzeba z Nadzoru ściągnąć Pokaże tym Pseudo Majstry jaka ma Być temperatura i powiesi TABLICZKĘ jaka ma być na Piecu . Pod zakładami nie wszyscy płacą a temperatura wody prawie do parzenia herbaty . A tu Płaci się grubą kasę i nóg nie wymoczysz .

  2. 9 tys. za ar to daje 90 tys. za działkę 10 ar i np. 54 tys za działeczkę 6 ar jak na Sosnowej.
    I są ludzie, których tu na to stać.
    Wyceny działek, co najmniej jak w atrakcyjnej dzielnicy Rzeszowa z wylotem na drogę S.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here