PREMIER NA POLIGONIE W NOWEJ DĘBIE: ZWIĘKSZAMY WYDATKI NA OBRONNOŚĆ

36

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki obserwował wojskowe ćwiczenie Niedźwiedź-22 na poligonie w Nowej Dębie. To manewry czołgistów z udziałem polskich, brytyjskich i amerykańskich wojsk, które zorganizowane są w ramach współpracy w Sojuszu Północnoatlantyckim.

W przyszłym roku na modernizację armii rząd zamierza przeznaczyć około 98 mld zł z budżetu państwa. Konsekwentnie wzmacniamy również szeregi naszego wojska – dzisiaj mamy już około 140 tys. żołnierzy.

Wspólne ćwiczenia w ramach NATO

Niedźwiedź-22 to największe w tym roku ćwiczenie 18. Dywizji Zmechanizowanej. W ćwiczeniu biorą udział wszystkie jednostki wojskowe podległe Żelaznej Dywizji. To ćwiczenie, które wzmacnia pełną współpracę wojsk sojuszniczych z Polski, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wspólnie zadania wykonują czołgiści na trzech rodzajach czołgów: Polacy na Leopardach, Amerykanie na Abramsach, a Brytyjczycy na Challengerach.

Polska jest częścią największego, najważniejszego sojuszu militarnego w historii świata: Sojuszu Paktu Północnoatlantyckiego. To dla nas potężna gwarancja bezpieczeństwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Wzmocnienie polskiej armii

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że do modernizacji armii potrzeba odpowiednich środków. Dzięki uszczelnieniu polskiego budżetu, rząd ma fundusze na wzmocnienie Wojska Polskiego.

Umacniamy dzisiaj polską armię w tempie, w jakim kilkadziesiąt lat co najmniej nie była umacniana – powiedział Prezes Rady Ministrów. I dodał: – Tylko na przyszły rok mamy zwiększenie wydatków z budżetu o około 40 miliardów złotych – z 57-58 miliardów na około 98 miliardów złotych. Oprócz nowoczesnego sprzętu, także liczebność naszej armii będzie rosła.

Dodatkowe dziesiątki miliardów złotych na modernizację przeznaczane są poprzez zakupy za granicą, ale także zamówienia w Polsce. Celem tego działania jest by polska armia była wyposażona w sprzęt skuteczny i nowoczesny. Nasz sprzęt jest sprawdzany na polu bitwy, na terenie Ukrainy. Ta weryfikacja przechodzi pozytywnie.

Gwarancja bezpieczeństwa Polaków

Zwiększone inwestycje w wojsko, utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, ustawa o obronie Ojczyzny, czy dobrowolna zasadnicza służba wojskowa – to szereg rozwiązań w kierunku zapewnienia bezpiecznej przyszłości dla wszystkich Polaków.

Prócz tej gwarancji bezpieczeństwa, prócz tego Sojuszu – gdzie razem walczymy,  wspierając Ukrainę w jej walce o wolność, o bezpieczeństwo Europy – ważna jest też polska obrona, polska armia.

36 KOMENTARZE

  • Weź dobrą książkę do ręki. Poczytaj sobie o dialektyce Hegla. Dwie strony należą do jednej drużyny – wystarczy sprawdzić jakie ustawy są głosowane i że zawsze głosują tak samo – a w mediach zgrywają dwie zwalczające się frakcje podtrzymując tym samym zasadę „dziel i rządź”. Zwykły teatrzyk dla ludzi ograniczonych. Jedyni porządą x lat, a potem zamiana i w ich miejsce wchodzą drudzy. Ciągle oni. Nikt inny. Wystarczy się rozejrzeć. To nic trudnego.

   Podaj przykład partii w Polsce, która doprowadziła do aresztowania jakiegokolwiek polityka. Nie ma czegoś takiego.

  • #Tadeusz I Toruński
   Jemu, a raczej jej nie trzeba dialektyki Hegla tylko ćwiczyć mięśnie kegla bo w mózgu mięsień zanikł.

 1. No to drukarki będą pracować na maksymalnych obrotach! Brawo, niech inflacja wyniesie 100%, bo i czemu nie :)

  Na takie sprawy czas był x lat temu, by sobie zrobić i zbudować coś na spokojnie. Teraz to jest musztarda po obiedzie i wciskanie ludziom kitu, ale USA i inne kraje będą zadowolone, bo pozbędą się używanego szrotu za grube miliardy polskich podatników.

 2. Myślę, że Gepetto od więzienia się wywinie ale Pinokio razem z Perukarzem, Sprzedawcą ławek, talentami z Pcimia, Kucharką z trybunału, Midasem i Piekarzem mogą pójść siedzieć za to co zrobili z tym krajem. Kraj na węglu stoi? Brakuje węgla. Produkujemy więcej niż cukru niż zużywamy? Brak cukru. Mandaty wyższe niż na zachodzie. Jest rura gazowa z Norwegii? Nie ma zakontraktowanego gazu. Miasta wyłączają oświetlenia uliczne bo ich nie stać, za to kościoły oświetlone. Program
  „jesień średniowiecza oraz ceny zachodnie, zarobki wschodnie+” wjeżdża na pełnej. Dodruk pieniądza taki że drukarki wysiadają w NBP. Siedzą na nowogrodzkiej i się śmieją z dziadków, którzy zbierają chrust, ludzi co stoją w kolejce po węgiel tydzień, kredyciarzy którzy nie śpią po nocach. Żrą i się z was narodowi polscy idioci śmieją. Ustawić radyjko i włączyć TVP.

  • Do więzienia żaden polityk jeszcze w tym kartonie nie poszedł i żaden nie pójdzie, bo kto miałby go skazać? Znajomy sędzia z nadania partyjnego? Dajcie ludzie spokój z takim życzeniowym myśleniem, że ktoś z nich pójdzie siedzieć, bo na takie coś to tylko można się na głos roześmiać :)

 3. Facet z długim nosem odkurza cytaty gierkowskiej propagandy czasów PRL – farmazony i pic na wodę – wiecie towarzysze, rozumiecie, abyśmy rosli w siłę, razem możemy osiągnąć wiele itp itd

  • No i widzisz, to jest właśnie wasza największa porażka. Zamiast myśleć samodzielnie i skupiać się na tym żeby drugi człowiek żył z innymi w zgodzie to daliście się podzielić na dwa obozy i wzajemnie obrzucacie się krowimi plackami. Po co? Do czego to doprowadzi? Do zmiany na lepsze? Dream on!

  • Masz palić wszystkim oprócz opon. Te zostaw na palenie przed budynkiem Rady Ministrów

 4. Skladam zawiadomienie przeciwko obrazajacych P. Premiera jak tez przeciwko publikujacemu te obrazenia na tym portalu, te czyny sa scigane przez kodeks karny, kara to wiezienie lub grzywna

  • xDDDDDDDDDDDD To już zapomniałeś, że Tusk go namaścił? :) Ale wy ludziska macie krótką pamięć, bardzo krótką :)

  • A Tuskowi tylko wypomina się że jest rudy. No fakt, aryjski blondyn to on nie jest

 5. „– Polska jest częścią największego, najważniejszego sojuszu militarnego w historii świata: Sojuszu Paktu Północnoatlantyckiego. To dla nas potężna gwarancja bezpieczeństwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.”
  Co warte są „papierowe gwarancje”,przekonała się Polska w 1939 r., a obecnie Ukraina. Obecna sytuacja Ukrainy, wynika z rezygnacji posiadania broni atomowej, na rzecz gwarancji jej integralności terytorialnej, udzielonej przez Federację Rosyjską, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię, w Budapeszcie, w 1994 r. Federacja Rosyjska zbrojnie „wywiązuje się” z podpisanego memorandum. Dlaczego Amerykanie i Brytyjczycy nie uczestniczą zbrojnie, na terytorium Ukrainy? Czy podobnie zachowają się członkowie NATO, gdy Polska znajdzie się w sytuacji jak Ukraina? Polska to nie Ukraina, NATO to nie memorandum, ale jedno i drugie, to tylko gwarancje na papierze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here