Projekt budżetu przedstawiony przez burmistrza odrzucony. Konieczne poprawki!

18

Komisje stałe rady miejskiej negatywnie oceniły projekt budżetu gminy przedstawiony przez burmistrza Wiesława Ordona. Zarzucono mu brak szczegółowości, oraz uwzględnienia wielu niezbędnych inwestycji. Samorządowcy mają teraz siedem dni na wniesienie stosownych poprawek.

Zgodnie z obowiązującym prawem do wyłącznej kompetencji wójta, burmistrza, prezydenta miasta należy przygotowanie projektu budżetu. Projekt jest przedstawiany komisjom stałym rady miejskiej, które opiniują przedstawiony im dokument.

Co zawiera projekt budżetu przedstawiony przez burmistrza Wiesława Ordona? Dochody budżetowe na 2021 rok zaplanowano w wysokości 80.588.323,-zł natomiast wydatki w wysokości: 88.704.395,-zł. Różnica między nimi oznacza deficyt. Z treścią projektu budżetu można zapoznać się klikając >>TUTAJ<<

To co najbardziej interesuje mieszkańców miasta i sołectw to inwestycje i remonty realizowane w ich dzielnicach i sołectwach. W ocenie radnych burmistrz pominął bardzo ważne zadania „wsadzając” w ich miejsca wydatki zupełnie nieracjonalne. W projekcie burmistrza zabrakło między innymi: realizacji 4-ego etapu dróg strefowych, dokończenia chodnika przy ulicy Kolejowej w Chmielowie, czy chociażby budowy nowego przytuliska dla psów. Poszczególnych zadań których burmistrz nie uwzględnił w projekcie budżetu jest znacznie więcej. Jak zapewniają samorządowcy będą one wprowadzone w ramach prawa przewidującego możliwość przegłosowania poprawek. Dokładny zakres zmian poznamy na komisji budżetowej, która zaplanowana jest na początek przyszłego tygodnia. Finałem prac nad budżetem będzie sesja, której obrady będą transmitowane na żywo na naszym portalu.

18 KOMENTARZE

 1. Uwielbiam projekty budżetowe w wykonaniu burmistrza. Brak szczegółowości sprawia, że pod konkretnym paragrafem może być ukryte wszystko i zarazem nic. W istocie jest to furtka do kombinacji, przesunięć co jest uznawane w rzeczywistości za brak jakiegokolwiek planu i strategii.

  • Tak tak znowu radni nie chcieli chodnika w Chmielowie…
   Taka będzie wersja tłumaczenia przez burmistrza jak przyjedziemy na sesję walczyć o swoje.
   Kolejny raz już się na to nie nabierzemy.

 2. Dziękuję panu burmistrzowi za to, że jak zwykle nie znalazł pieniędzy na budowę nowego schroniska dla psów. Niech gryzą je dalej szczury, niech dalej będą problemy z jedzeniem i wodą. Panu wystarczy, że od czasu do czasu na fejsbuku udostępni pan zdjęcie pieska, albo napisze post w którym zapewni, że o cierpieniu psów słyszy po raz pierwszy. Koniucha z powiatu i animal friend z Alfredówy dadzą lajka. Nawet weteryniorz i agnieszka polubią. Aśka da serduszko. A psy niech cierpią. Psy w przeciwieństwie do koniuchy nie oddadzą na pana głosu.

  • Pan „burmiszcz” napisał, że on od zawsze planował budowę schroniska i nawet wpisał ją do budżetu na rok 2021. Na pytanie gdzie znajduje się taka pozycja jak schronisko odpowiada że pod nazwą…plac składowy. Hehehe. Zrobiło się gorąco to nagle zaplanowany plac składowy dla MPGQ okazał się schroniskom. Jak by zamiast schroniska wybuchła awantura np o potrzebę budowy nowych garaży dla mieszkańców to by plac składowy okazał się właśnie miejscem dla garazowiczów. Tak gość manipuluje wami. Plac składowy mógłby być wszystkim w zależności od koniecznością chwili. Dzięki awanturze stał się schroniskiem. I dobrze. Koniucha że starostwa już parska z radości. Ileż się bidulka ocierpiała dopóki „burmiszcz” nie puścił swojego fake newsa.

 3. Oj tam, przecież to nie pierwszy raz, więc powinniście już dawno do takiego stanu przywyknąć :) Hue hue hue.

  Totalna amatorka i zero konkretów. No kto, by się spodziewał. Pała, pała i jeszcze raz pała.

 4. A może by pomyśleć tak nad zwiększeniem ilości pojemników przy śmietnikach na odpady segregowane (szczególnie plastiki)??? Zbliża się powoli sezon wiosenno-letni gdzie zużycie tychże opakowań się zwiększa i znowu wiatr będzie roznosił po osiedlach folie, reklamówki i puste PET butelki z przepełnionych kontenerów (tzn. odłożonych obok), których nikt później nie sprząta?! Ewentualnie o częstszy odbiór przez służby porządkowe Mpgik

  • Święta racja. Panie Redaktorze proszę to poruszyć wśród członków Rady M.. Po zeszłorocznej akcji o segregowaniu odpadów mieszkańcy segregują coraz więcej i to jest bardzo motywujące i godne pochwały. Ale niestety Pgkim nie opróżnia pojemników wystarczająco często. Dziękuję.

  • Właśnie, że jest odwrotnie. Do niedawna nic sie w mieście nie działo. Ordon był wpatrzony tylko w Tarnowska Wolę i resztę sołectw

  • Do Oburzony! Daję Ci taką kasę o jakiej mówisz i zastąp Go? Nie będziesz umiał ze stresu sznurówek zawiązać, a o ile Ci się to uda, to będziesz taki sam pozorant o jakiego posądzasz Burmistrza – czyli nieudacznik i figurant/kłamca na stołku – myślący jak ściemniać aby dokończyć kadencję i zgarnąć kasę?

  • Brokuł mylisz pojęcia, jesteśmy mieszkańcami gminy i to nasze wspólne pieniądze co ma do rzeczy to że 99 procent ludzie robiło by to gorzej niż ordon? Kazał mu ktoś? Nie nadajesz się to nie kandydujesz, miał konkurenta to go zablokował więc teraz niech wykonuje prawidłowo prace a nie robi bubel za bublem, a to że ktoś go krytykuje to ma prawo bo to naszymi pieniędzy i gminą zarządza więc każdy mieszkaniec może to robić, bez względu czy sam robił by to lepiej czy nie, to nie jest piosenkarz czy piłkarz nie zawdzięcza wszystkiego sobie i nie rządzi swoim prywatnym folwarkiem więc możemy go krytykować i wskazywać ludzi którzy robili by to lepiej niż on, to o to tu chodzi a nie czy jakiś komentujący były lepszy czy nie bo to jest od rzeczy co to za durne myślenie?

 5. Niech miasto zacznie przygotowania do przejęcia szpitala. Lepszy szpital miejski niż powiatowy. NFZ zostanie ten sam, ale nie trzeba będzie robić na tarnobrzeskie dynastie, które poprzez powiatowych grajków nacjonalizują w ND swoje koszty. Opór w Tarnobrzegu będzie przeogromny, bo po zalaniu kopalni siary, nic poza prl-owskim fantomowym prestiżem im nie zostało. Mniejsza o nich. Przemysł, wojsko i agresywnie naprzód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here