Przez brak parkingu sypały się mandaty

21

Do dosyć nieprzyjemnej sytuacji doszło jakiś czas temu na blokowisku pomiędzy ulicami Jana Pawła II, Al. Zwycięstwa i Krasickiego. Ilość miejsc parkingowych w tym miejscu jest ograniczona, wobec czego mieszkańcy są zmuszeni parkować na poboczu drogi, często wjeżdżając przy tym na trawnik. Choć sytuacja ta trwa od dłuższego czasu i większość mieszkańców niejako zdążyła się do niej przyzwyczaić, to – jak informuje nas jeden z mieszkańców – pewnego dnia posypały się upomnienia i mandaty.

Prawdopodobnie ktoś z osiedla, zgłosił na Krajową Mapę Bezpieczeństwa opisywane miejsce jako teren gdzie naruszane są przepisy obowiązującego prawa. Miejscowi policjanci na rozkaz przełożonych musieli interweniować.

Jedno jest pewne. W tym miejscu niezbędne jest stworzenie nowych miejsc parkingowych. Terenu jest na tyle dużo, aby mimo budowy parkingów, nie brakowało miejsca na plac zabaw i zieleń miejską. Bo nie chodzi tylko o Kodeks Wykroczeń, ale również o estetykę tego miejsca.  Panie Burmistrzu, Wysoka Rado! Do Dzieła!

 

21 KOMENTARZE

 1. Teraz przypomnieliście sobie o braku parkingu?Obudziliście się przed wyborami,wyłazicie jak szczury z nor mamiąc nas obietnicami.Natomiast po wyborach jak zwykle, wypniecie d u p s k o na wyborców.

  • Wyjdź ze swojej nory i startuj. Wygraj i zmień świat na lepsze. Rozumiem, że nie będziesz prezentował programu wyborczego bo…. Jak to tak, przed wyborami mówić o problemach które trzeba rozwiązać.

 2. Szanowny redaktorze a kandydacie na radnego.Teraz,przed wyborami zauważyłeś brak parkingu?Proszę nie podpinać się pod inicjatywę mieszkańców którzy poświęcili swój czas i spowodowali że burmistrz wyraził zgodę na parkowanie na tymczasowe parkowanie na obrzeżu trawnika do czasu wybudowania parkingu.
  Powyłaziły wszelkiej maści pseudo społeczni działacze jak szczury z nor i obiecują przed wyborami jak to mnie/nas mieszkańców będą uszczęśliwiać a po wyborach……..Patrząc na kandydatów na PANÓW RADNYCH można śmiało powiedzieć że prawda jest tylko jedna,kandydatom przyświeca jeden cel „głosujcie na mnie żeby mi było lepiej”
  Szanowny redaktorze,nie przepuszczasz niewygodnych komentarzywięc jesteś stronniczy i Ty chcesz abym na Ciebie oddał mój głos?
  Jeżeli masz cywilną odwagę zamieścisz ten komentarz,jeżeli nie,okażesz się takim samym szczurem jak i inni kandydaci do rady miasta ,gminy czy powiatu.

  • To Wiesław Ordon ma już moc znoszenia kodeksu wykroczeń? Zamiast „znosić” kodeks wykroczeń niech wybuduje wreszcie parking bo na szkołę w Chmielowie znalazł miliony złotych, a dla miasta nie ma parudziesięciu tysięcy. I przypominam, że na Mickiewicza jest ten sam problem.

  • Drogi Ktosiu !
   to naprawdę do kogo masz pretensje!
   chłopie lub Kobieto zastanów się kto rządzi w nowej Debie kto ma władze ! to ordon ze swoimi pożal sie Boże radnymi to pan radny Szpunar jest odpowiedzialny za ten okręg wyborczy . To dlaczego przez 4 lata nie miałeś pretensji i pytań tylko teraz takie bzdury wypisujesz! może dlatego że szpunar był zajęty swoim śmiesznym KPS -em . Zobaczcie ile lat ile kadencji ci Ludzie są na stołkach 10 , 15 ,20 lat . p.s dobrym wyjsciem wydawało by sie rozwiązaniem jak sam byś kandydował . to byś sie zderzył ze ścianą Orodonową i tą jego radą wasz Nasz samorzad czy jak tam – ze szpunarem gazdami sałkami flisami serafinami szafranami na czele.

  • do tego należało by dodać to: http://kpsnowadeba.pl/index.php/wyniki-z-ostatnich-lat/
   a i jeszcze może to z jakich miejscowości pochodzą nasi aktualni Mistrzowie Świata:
   M.Kubiak – Wałcz, P.Nowakowski – Żyrardów, M.Bieniek – Blachownia, K.Kochanowski – Giżycko, G.Łomacz – Ostrołęka, A.Śliwka – Jawor, D.Konarski – Świecie, D. Schulz – Lębork, Oczywiście znajdą się i spore miasta jak Łódź (P.Zatorski) czy Wałbrzych (B.Kurek). Czy w tamtych miastach też są śmieszne kluby? Zanim się coś napisze wypadało by pomyśleć.

  • Do tego jeszcze należało by dodać kwestę orientacji „wyborcy new Deba” w tym do jakiego okręgu należały w poprzednich wyborach bloki JP13 i JP11. Innym tematem jest to, że za Miasto Nowa Dęba powinni czuć się odpowiedzialni wszyscy radni. A gdzie był autor artykułu jak był radnym Rady Miejskiej i to właśnie radnym z tego okręgu? Czy wtedy nie było tematu? Czy może wygodnie zasiadł w opozycji by tym tłumaczyć swoją niemoc?

  • Z tego co pamiętam zgłaszał jak był radnym ale wykreślali to z budżetu bo woleli robić chodniki w Alfredówce.

 3. Jeszcze jedno.Przepraszam kandydatów na radnych za porównanie do „szczurów wylazłych z nor”Porównanie to wydawało mi się najłagodniejsze aby wyrazić to co myślę ja a pośrednio również mieszkańcy Nowej Dęby.Cisnęły mi się na usta bardziej dosadne określenia i zastanawiam się czy jednak nie warto było ich użyć.

 4. Chciałem dodać że w mieście brakuje nowych dróg. podam przykład : ul. Leśna jest zablokowana z jakiegos powodu. W szkole SP2 wybucha pożar. Jak służby mają tam dojechać? to samo tyczy sie strefy. pomyślcie :)

 5. Strach pomyśleć co by było jakby mieszkańcy byli zmuszeni do parkowania prostopadle do jezdni! Były radny a obecny kandydat na radnego powinien dawać dobry przykład i przestrzegać prawa – a on parkuje na trawniku i zdziwiony że cyt. „posypały się mandaty”. Co za metamorfoza – poprzednio „poszukiwacz afer i obrońca prawa” a teraz „Róbta co chceta” ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here