Rada Miejska podjęła uchwałę o pomocy dla przedsiębiorców którzy ucierpieli z powodu epidemii COVID-19

20

Pomimo panującego stanu epidemiologicznego niezbędne było zwołanie sesji Rady Miejskiej. Celem nowodębskich samorządowców było przyjęcie uchwały pomocowej adresowanej do przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu koronawirusa.

Rozumiemy jak trudna jest sytuacja i dlatego działamy ponad podziałami. Zarówno Burmistrz jak i Rada Miejska w ramach swoich kompetencji i możliwości prawnych podejmują działania by łagodzić skutki ekonomiczne pandemii – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan.

Przyjęta na wczorajszej sesji Rady Miasta uchwała zakłada zwolnienie z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej dla przedsiębiorców którzy najbardziej ucierpieli w wyniki wprowadzonych przez rząd obostrzeń i ograniczeń. Chodzi tu głównie o zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, gastronomię, siłownie i kluby fitness, sale konferencyjne, kina jak również o działalność z branży rozrywkowej i kulturalnej.

Szczegóły znajdują się w uchwale z której treścią można się zapoznać w zamieszczonej galerii zdjęciowej:

20 KOMENTARZE

 1. Niestety pominięto przedsiębiorstwa, ktore zajmuja sie transportem osobowym, w obecnej chwili nie ma wycieczek, wesel, wyjazdów. Firmy transportowe stoją. Nie tylko handel ucierpiał, panowie zapomnieli o takich firmach, może warto umorzyć podatek od środków transportowych.

  • Czy chodzi o tego niedoszłego przewodniczącego rady co to pucz z burmistrzem robił ale nie pykło? Jak tam Ciamajdan w wykonaniu wójta i nowodębskiego Kałuży? Marianos już prawie był wice. I co wójcie? Chciałeś Damiana wykolegowac a teraz będziesz chciał wotum zaufania od niego?

 2. Jacy biedni ci nowodębscy „przedsiębiorcy”wszyscy bez wyjątku,łącznie z transportem. Ceny towarów ,stawki za usługi poszybowały w okresie pandemii mocno w górę a oni dalej biedni.Łupić szarego obywatela można zaś przedsiębiorca ma być pod szczególną ochroną.Mnie nikt nie daje,nie pomaga,sam, jak i większość ludzi w kraju zmagam się z codziennym życiem licząc każdą złotówkę.
  Biedny ,pokrzywdzony przez pandemię przedsiębiorco,znalazłeś w katalogu nowszy model samochodu niż masz? a wiem już jacht pełnomorski Ci się marzy.
  I proszę mi tu nie p i e r d….l i ć w odpowiedzi że mogłem otworzyć swój biznes.

  • Mogłeś założyć swój biznes ;)
   Chyba nie masz pojęcia w jakim żyjesz świecie …drobni przedsiębiorcy również liczą każdą złotówkę, dla nich to jest czas być czy nie być, ale Ty nie straciłeś dochodu, chodzisz do pracy, państwo Ci płaci lub ten znienawidzony „Przedsiębiorca”, więc się nie odzywaj !

 3. Ale z Ciebie płytki człowiek „Anonimie” pod wpisem 2 mają o 7:49 – mimo wszystko niech Ci się wiedzie jak najlepiej!? Pozdrawiam

 4. 2 mają 14:08 to nie mój wpis! Widocznie „Anonim” chwyta się desperacko wszelkich rozwiązań!!! To już jest poniżej pasa i świadczy o jego totalnym dnie – za grosz honoru!!!

  • Czepiles sie anonima 2 Maja o godz. 12,07wiec ci anonim dowalil a teraz skowyczysz!

 5. Nie dowalił i nie skowycze „wyborco”! Mylisz pojęcia! Jak już niech wymienia argumenty pod własnym wpisem a niech się nie podszywa i wklada swoje brednie we wpisy innych – to tyle w temacie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here