SREBRNY JUBILEUSZ PGKIM! SPÓŁKA MIEJSKA OBCHODZI SWOJE 25 URODZINY!

10

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie świętuje 25-lecie swojego istnienia. Srebrny jubileusz Spółki połączono z uroczystym odbiorem  II etapu modernizacji stacji uzdatniania wody. 

25 lat to piękny wiek, zwłaszcza że był to czas poświęcony sprawom wielkiej wagi, takim jak troska o komfort i jakość życia mieszkańców. I nie jest to pełen patosu frazes. Musimy pamiętać o tym, że pracownicy  PGKIM każdego dnia, 24 godziny na dobę czuwają nad tym, aby mieszkańcy miasta i gminy Nowa Dęba mieli stały dostęp do wody pitnej, sprawnej kanalizacji i czystego miasta. – mówi Andrzej Chejzdral, prezes PGKiM.

W 1997 roku na mocy prawa utworzono spółkę prawa handlowego odpowiedzialną za sprawy komunalne i gospodarkę mieszkaniową. Jednak jak podkreślał prezes Chejzdral, firma ma znacznie dłuższe tradycje, sięgające także okresu przedwojennego: – Funkcjonowaliśmy jako przedsiębiorstwo gminne, a wcześniej jako oddział wojewódzkiego przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej.  Jednak początki wodociągów czy systemu oczyszczania ścieków sięgają czasów COP-u a więc kolebki naszego miasta. To wszystko również stanowi element naszego dziedzictwa z którego czujemy się dumni. – dodawał.

Wymieniając osiągnięcia Spółki prezes Andrzej Chejzdral wspomniał o wymianie sieci wodno-kanalizacyjnej, budowie nowej oczyszczalni ścieków, a także modernizacji stacji uzdatniania wody. Podkreślał, że wszystkie te idące w dziesiątki milionów złotych inwestycje nie byłyby możliwe bez zaangażowania pracowników Spółki oraz wsparcia władz lokalnych i posła Zbigniewa Chmielowca który wspierał firmę w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

W uroczystości 25-lecia wzięli udział między innymi: burmistrz Wiesław Ordon, radni: Damian Diektiarenko, Paweł Grzęda i Tomasz Dziemianko; Dyrektor Biura Zarządu Dezamet S. A. Witold Szczurek, zatrudnieni w Spółce kierownicy oraz członkowie Rady Nadzorczej.

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z najnowszymi inwestycjami PGKiM w tym II etapem modernizacji stacji uzdatniania wody polegającym na budowie dwóch nowych zbiorników retencyjnych z komorą zasuw, montaż wież strippingowych (napowietrzających) z armaturą i rurociągami, zainstalowaniem filtrów węglowych do oczyszczania powietrza oraz montażem pomp odwadniających jak również z modernizacją oczyszczalni miejskiej.

Jubileusz był również okazją do wyróżnień i gratulacji, które Zarząd Spółki wręczył wyróżniającym się kierownikom. W imieniu władz i załogi Dezamet S. A. dyrektor Witold Szczurek wręczył prezesowi Chejzdralowi pamiątkową szable która ma przynieść kierownictwu PGKiM szczęście w walce ze stojącymi przed Spółką wyzwaniami.

10 KOMENTARZE

  1. Uczcijmy godnie tą okrągłą rocznicę wylengarni roszczeniowych socjalsów, „intrewencyjnych” nierobów oraz pasożytów na wysokich stołkach

    • Oprócz prezesa Lisa pracowali też mnóstwo innych ludzi , o sam pan Lis może spółkę twoirzyl, ale na pewno nie firmę MPGKi M.Ona ma znacznie dłuższa historię, ale kogoś to już obchorzi Ważne, żeby tu i teraz się bract i lansowali na pracy wielu ludzi .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here