Relacja filmowa z uroczystego otwarcia remizy OSP w Jadachach xvideo

19

Zmodernizowana remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadachach została oficjalnie zaprezentowana. W ostatnich latach przeprowadzono tu szereg inwestycji, które tworzą komfortowe warunki dla strażaków. Uroczystość była okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy oraz nadania odznaczeń dla miejscowych druhów. Podziękowanie również osobom, dzięki którym wykonanie inwestycji było możliwe.

 

19 KOMENTARZE

 1. W Jadachach ciągle coś się dzieje. A to drogi budują a to chodniki wzdłuż krajówki a to remizy i szatnie. Nie to co w Cyganach. W Cyganach nic się nie dzieje. W Cyganach chyba wszystko porobione bo tutejszy radny Marian Tomczyk zajmuje się wielką polityką. Zamierza budować przychodnie w Dębie, dach będzie łatał Jadachom i remontował boisko do tenisa w mieście. Fajnego Cygany mają radnego.

  • Marian pomylił kadencje. W tamtej był wiceprzewodniczącym to powinien działać. Lepiej późno jak wcale :) Szkoda, że nie dla Cyganów. Na szczęście ostatnia kadencja!

 2. Szanowny Panie Wiesławie Ordonie
  Czy mógłby Pan przestać kompromitować urząd gminy i innych dobrych pracowników osobą Pana Sudoła ? Nie wiem kim ten człowiek jest w Pana notesie ale obleciał juz wszystkie stołki w tym mieście. Kierownik, dyrektor, członek zarządu, prezes, wiceprezes. Facet wybiera stołki jak jabłka na targu i ma na to widać od Pana przyzwolenie. To nie ma w naszej gminie godnych osób na te stanowiska ? Proszę nie poniżać więcej mieszkańców

  • To nie prawda! Pan Jakub Sudoł nie miał jeszcze wszystkich stanowisk. Nie był jeszcze chociażby dyrektorem gminnego przedszkola, więc wszystko przed nami. Jak dotąd pan Jakub Sudoł był tylko prezesem PGKiM, potem jak mu się znudziło to sobie poszedł do innej roboty a jak tam mu się znudziło to wrócił na wiceprezesa PGKiM ale także to mu sie po chwili znudziło więc poszedł do innej roboty ale tam też mu się nie podobało to pan Ordon wrzucił go na dyrektora do PGKiM ale … nagle się okazało, że PGKiM to nie jest dobra opcja, więc pan Ordon wrzucił go do urzędu miasta. Ponoć teraz po chyba dwóch miesiącach pan Sudoł Jakub walnął papierami i odszedł z urzędu. Pan Ordon jeśli jeszcze nie zaczął to zaraz zacznie przepraszać pana Sudoła i namawiać aby podarł wypowiedzenie. Zachęci podwyżką i stanowiskiem kierowniczym.

   P. S. Pan Ordon takimi ruchami kompromituje siebie a nie mieszkańców.

  • Proszę sobie wyobrazić co czują wieloletni pracownicy SOSiR, PGKiM i UMiG pracujący za ochłapy i nie mogący się doczekać podwyżek lub awansu, gdy widzą jak pan Jakub Sudoł z Tarnobrzega za zgoda Pana Ordona skacze sobie po wysokopłatnych stołkach. Czyżby miał coś na pana Ordona że sobie robi co chce?

 3. Ten Sudoł to niezłe ziółko. Ale jaki pan taki kram! To cud, że ta gmina pod takim wójtem z takimi przydupasami jak sudoł czy marian jeszcze istnieje.

 4. Nie zmieniajcie tematu radnego Mariana Tomczyka karierą zawodową Jakuba Sudoła bo wątek radnego Mariana z Cygan wydaję mi się bardziej ekscytujący. Przyznam, że osobiście imponuję mi postać wioskowego sprzedawcy mięsa czy też innych rarytasów, który zapragnął być politykiem. Ba! Uwierzył, że nim jest. Że zbuduje komitet i siłę polityczną która w przyszłych wyborach zdobędzie całą gminę wraz z powiatem. Kiedyś była taka książka dla dzieci „O psie który jeździł koleją”. Mam nadzieję, że na kanwie życiorysu Mariana powstanie kiedyś książka lub film pt. „O Marianie z Cygan który chciał zostać politykiem”. Niemniej imponuje mi wiejska zaborczość pana Mariana. Po ciężkim dniu pracy założył kilka stron i profili na Facebooku gdzie w swoim mniemaniu podbija świat i zdobywa elektorat. Żeby tego było mało, z podobnymi sobie tuzami intelektu założył również klub radnych o osobliwej i dowcipnej nazwie ad vocem. Widać, że chłopina ma w sobie te wiejską zawziętość która nie pozwala przesunąć kawałka płotu o pół metra w głąb posesji pod budowę drogi publicznej która będzie służyła jemu i jego rodzinie. Z tym, że te zawziętość przekuwa nie na walkę o sprawy wsi Cygany a o walkę o prymat polityczny w mieście i gminie Nowa Dęba. Nie zauważa, że jego najbliższymi stronnikami i dawcami polubień na facebooku są osoby które… szukam jakiegoś delikatnego słowa… nie cieszą się dobrą sławą w społeczności. Marianowi ta zapalczywość i żądza odwetu za domniemane krzywdy przysłoniła resztki społecznego zmysłu.
  Nie daje mu do myślenia nawet to, że na zebraniu wiejskim czy radzie sołeckiej sugerowano mu by zszedł na ziemię i zajął się tym do czego został wybrany czyli sprawami wioski Cygany. On już ma w nosie to co mówią mu na wsi. On doszedł do przekonania, że wie wszystko „lepij” niż ludzie dookoła, a jak ktoś radzi mu coś innego niż to co Marian uważa za jedynie słusznie to ten ktoś musi być już w spisku i układzie „z tamtymi” czyli tą złą większością w radzie. Taka alienacja może mieć swoje źródło w częstych spotkaniach z nomen omen Alienem czyli z angielskiego Kosmitą ( o nim powinna powstać oddzielna książka lub film). Połączenie marianowych lęków i fobii z fobiami i lękami Kosmity podlanymi do tego wizjami Katehelki to COMBO które musi przynieść jakąś katastrofę, jakieś polityczne tsunami. Jeśli w tle tej „HATAKUMBY” czają się persony pokroju Mirka Leszkowskiego, Rzema, osławionego Mecenasa to jestem pewien że ta polityczna gwiazdeczka szybko zamieni się w czarną dziurę zassycając wszystko co jest dookoła niej. Tak czy owak miło popatrzeć.

 5. czy pod tym artykułem można zgłaszać wszystkie problemy i troski? pytam bo jeśli tak to ja mam kilka spraw jak na ten przykład fatalny stan nawierzchni na ulicy Mickiewicza. czy któryś z decydentów byłby łaskaw zająć się tematem?

 6. Marian na starostę! Wcale nie szydzę w tym momencie. Czym Marian gorszy od Sudoła? Tym, że się nie goli i śmierdzi fajkami? Bo jeśli chodzi o możliwości intelektualne to obaj mają takie same, a nie wykluczam że Marian z racji wieku byłby lepszy od Sudoła. Sudoł już tetryczeje. Marian jeszcze mógłby pokazać w powiecie że konar zapłonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here