Rusza remont ulicy Szypowskiego

12

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” przygotowuje się do rozpoczęcia robót budowlanych związanych z remontem ulicy Szypowskiego. Należąca do powiatu tarnobrzeskiego ulica na chwilę obecną stanowi jedyny dojazd do nowodębskiej strefy ekonomicznej. 

Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zabezpieczył kwotę: 3 250 000,00 zł brutto na która składa się:  dotacja z Rządowego Funduszu Dróg (70% kosztów), oraz wkład Gminy Nowa Dęba i Starostwa (po 15% kosztów).

Do przetargu stanęło 9 firm, a najkorzystniejszą okazała się oferta przedsiębiorstwa DROKAM które wyceniło koszty robót na 2 440 812,00 zł brutto. Zakres robót obejmuje między innymi wykonanie chodnika, ścieżki rowerowej, parkingu dla samochodów ciężarowych, wykonanie nowej nawierzchni i oświetlenia.

Umowa z wykonawcą została już podpisana wobec czego kwestią kilku dni jest wejście firmy na plac budowy i rozpoczęcie prac.

12 KOMENTARZE

  1. Czy pan Jerzy „Suseł” Sudoł będzie w stanie przeprowadzić proces budowy tak aby tysiące ludzi którzy dojeżdżają do pracy na strefę nie musiało klnąć w korkach? Czy jest w stanie wyjaśnić wykonawcy robót aby w godzinach szczytu tak rozłożył pracę i kierowanie ruchem by tych uciążliwości było jak najmniej? Czy wystąpił do pracodawców aby zmienili czas pracy na okres budowy tak żeby poszczególne zmiany się mijały i nie korkowały sobie dojazdu? Znając szybkość działania pana Sudoła, jego zdolność do przewidywania różnych sytuacji i styl bycia obawiam się, że czeka nas paraliż. Obym się mylił.

    • Może jeszcze powinien wystąpić o płatny urlop 100 % dla ciebie, ponieważ jest ulica w remoncie ?

    • Jaki paraliż, przecież zdobywcy plusów nie pracują w wakacje a elita największych firm na strefie zbiera gruszki pod wierzbą, płacąc talonami nad Bałtykiem gruby hajs.

  2. Zamiast chodniki w lesie poprawić zrobić drogę alternatywna to Nie . Niech Murzyni siedzą w autach o się grzeją . Polityka i podejście jak za Barei a tu XXI wiek Dramat .

  3. Zróbcie chodnik przez las i oświetlenie oraz kilka koszy na śmieci !!!! Bo po wycinkach ten chodnik wygląda gorzej niż poligon po ćwiczeniach!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here