Spotkanie robocze w Porębach Dębskich

36

Na wniosek radnych Michała Chmielewskiego i Huberta Kopcia, odbyło się spotkanie robocze radnych w Osiedlu Poręby Dębskie. –Chcieliśmy pokazać kolegom radnym co udało się zrobić w Osiedlu w ciągu ostatnich 2 lat, oraz pokazać co jeszcze jest do zrobienia– mówi radny Hubert Kopeć.

W objeździe osiedla wzięli udział samorządowcy: Damian Diektiarenko, Łukasz Serafin, Tomasz Dziemianko, Paweł Grzęda, Stanisław Rawski, Stanisław Skimina, Hubert Kopeć i Michał Chmielewski.

Pierwszym elementem objazdu było zapoznanie sie z terenem, który przez ostatnie dziesięciolecia był zablokowany pod budowę obwodnicy, której ślad wytyczono jeszcze w latach 70-tych. Jako, że od tego czasu miasto się rozbudowało, konieczne jest wytyczenie nowej trasy, a w związku z tym nie ma sensu dalsze blokowanie hektarów działek.

Następnie udano się na ulicę Majdańską, gdzie dobiega końca remont drogi. Zwrócono uwagę na konieczność przeprowadzenia przez wykonawcę poprawek w zakresie rowów odwadniających. Następnie udano się na ulicę Niżańską, która w najbliższych latach będzie przebudowana. Przeprowadzono wizję lokalną terenów pod przyszłe osiedle domków jednorodzinnych. Kolejnym punktem objazdu była planowana budowa ulicy Drozdowskiej. W tym roku dokonano karczowania tego terenu. Na kolejne lata przewidziane są prace inwestycyjne. Podsumowaniem spotkania była wizytacja remizy OSP, która w tej kadencji zyskała nową stolarkę okienną. Zwrócono uwagę na konieczność wymiany instalacji elektrycznych.

Warto dodać, że nie był to pierwszy tego typu objazd w tej kadencji. Na początku tego roku podobne spotkanie miało miejsce w Rozalinie i Tarnowskiej Woli.

/Info

Fot.: Hubert Kopeć

36 KOMENTARZE

  • Marianowi dietę należy zabrać skoro nie bierze udziału w zebraniach. Chyba że ma zwolnienie lekarskie to zwracam honor.

  • Właśnie! Po co Ordon trzyma za nasze pieniądze taką postać jak zastępca Mirowski Leszek. Co ten człowiek zrobił przez ostatnie lata? Odniósł jakiś sukces? Załatwił coś dla gminy? Wniósł jakąś nową ideę albo pomysł? Moim zdaniem nie jest potrzebny. Rozwiązać umowę z nim a zaoszczędzone pieniądze w kwocie 100-130 tys rocznie przeznaczyć na drogi lub inne ważne cele

 1. A mnie interesuje ile pieniędzy z tych 100tys zł wydano na karczowanie ulicy Drozdowską i czy uda się wydać te pieniądze czy wzorem lat ubiegłych Owsik ze swoją świtą nie wyrobił się z ogłoszeniem przetargów i pieniądze nie zostaną na właściwy cel wydane.

 2. Skoro tak się chwalicie że odwiedziliście nie tylko Poręby lecz na początku roku także Rozalin i Tarnowską Wolę,to ja pytam.Co zrobiliście dla Rozalina i Tarnowskiej Woli.

  • Spytaj się swojego radnego Staszka LGBT Rawskiego oraz wójta z Tarnowskiej Wiesława Ordona. Jeśli nic nie zrobione to takiego sobie wybrałyśta wójta i radnego.

  • Zubowska13

   Tylko jak radnym był Salek to też nic nie było zrobione. Wszyscy jedną maścią smarowani. Byle się do koryta dostać a później mieć wszystko w czterech literach.

  • Na to wygląda – więcej szumu politycznego, audiencji, promocji i selfe w gajerkach jak rzetelnej pracy na rzecz miasta i gminy

  • Ludzie chyba nie wiedzą że Nowa Dęba jest w czarnej dziurze jeśli chodzi o rozwój i politykę. Jeśli się rozwija to właśnie takie są tego przyczyny. Marnotrawienie pieniędzy na kolejne remonty, jak ktoś napisał że trzeba wygrywać przetargi w naszej gminie bo idzie zarobić i odwalić fuszerkę. Nasz burmistrz jakie były to jego. Po prostu jako historyk z wykształcenia to nie jego odpowiednie burmistrza stanowisko. Ale pamiętajcie że weszli młodzi co większość w Dębie wręcz marzyła się o takiej władzy. Ale to tak zwani Janusze biznesów, pączki w maśle którym szczególnie trzeba patrzeć na ręce bo dopiero zaczynają w politykę. A pokus jest wiele a pracy dużo powinni mieć a płatna jak za zboże.

 3. Gdzie maseczki? Wejdziesz do urzędu bez maseczki to cię wyrzucą, ale jak widać są równi i równiejsi. Objechali, porobili fotki, nażarli się, nazwiska wytłuszczona w artykule, więc to, by było na tyle w tej kadencji jeśli chodzi o te tereny. Dobra robota, napracowaliście się fest. Żenada!

 4. Oni wyglądają bardziej jak wycieczka zakładowa. Jak się chwalicie planami w tych terenach to pokażcie te plany, bo większość słyszy o nich poraz pierwszy. Jakie osiedla, pokażcie te melioracyjne rowy które są do poprawy. Róbcie zdjęcia, nagrywajcie to bo ci którzy na was głosowali, rozliczą was z tego.

 5. Znając życie, to któryś z nich wyrzucił do rówka woreczek z zieloną zawartością made by Maroko, jak zauważył jadący patrol policji i teraz próbują go znaleźć. Hahaha

 6. Ludzie chyba nie wiedzą że Nowa Dęba jest w czarnej dziurze jeśli chodzi o rozwój i politykę. Jeśli się rozwija to właśnie takie są tego przyczyny. Marnotrawienie pieniędzy na kolejne remonty, jak ktoś napisał że trzeba wygrywać przetargi w naszej gminie bo idzie zarobić i odwalić fuszerkę. Nasz burmistrz jakie były to jego. Po prostu jako historyk z wykształcenia to nie jego odpowiednie burmistrza stanowisko. Ale pamiętajcie że weszli młodzi co większość w Dębie wręcz marzyła się o takiej władzy. Ale to tak zwani Janusze biznesów, pączki w maśle którym szczególnie trzeba patrzeć na ręce bo dopiero zaczynają w politykę. A pokus jest wiele a pracy dużo powinni mieć a płatna jak za zboże.

 7. A czy w takim małym szpitalu w naszym grajdole potrzebne są dwie pielęgniarki na oddziale.Pierdolisz jak potłuczona.Tobie niech dadzą grabie w dwie łapy, a trzecie Ci w dupę wsadzą i będziesz grabiła za trzech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here