Prezydent Andrzej Duda o lokalizacji amerykańskich baz: Mówi się o Nowej Dębie

19

W wywiadzie udzielonym na antenie Polskiego Radia, Prezydent Andrzej Duda wspomniał że nasze miasto jest brane pod uwagę w kontekście lokalizacji bazy amerykańskich wojsk. Ma to związek z zawartym w środę porozumieniem między prezydentami Polski i Stanów Zjednoczonych, na mocy którego do Polski ma trafić tysiąc dodatkowych żołnierzy USA. 

Będziemy tworzyli dla nich miejsca bazowania. Mamy w związku z tym porozumieniem tworzyć tak zwane Centra Szkolenia Bojowego. One będą na pewno tworzone na Pojezierzu, na poligonie Drawskim będzie takie jedno centrum, ale prawdopodobnie będą także w innych miejscach, mówi się o Nowej Dębie – powiedział Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia Wojciechem Cegielskim. – Obecność wojsk USA w Polsce będzie mieć charakter ciągły – podkreślał Prezydent RP.

Jak zapewnia zwierzchnik sił zbrojnych amerykańscy żołnierze będą nad Wisłą cały czas. – Obecność żołnierzy ma być rotacyjna i ciągła, natomiast obecność baz ma być stała i trwała. Baza to infrastruktura, więc baza rzeczywiście będzie i baza będzie stała i trwała, a obecność żołnierzy będzie ciągła, choć żołnierze będą się zmieniali w formule rotacyjnej, ale będzie też trwała w tym znaczeniu, że zawsze będą amerykańscy żołnierze w Polsce. Taka mniej więcej jest treść tego porozumienia – powiedział prezydent w rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia w Houston.
/Polskie Radio 

19 KOMENTARZE

  1. Dla Jankesów to tylko biznes a my za to będziemy płaćic a co nam tak zagraża Rosja która by nas mogła czapką nakryć z zamiast z nimi żyć w zgodzie to byśmy mieli więcej kożysci gaz export a z USA po płyniemy jak hiroszima czy nagasaki Tramp to biznesmen a my zamiast kasę pchać np. W szpitale to w pseudo wojsko upychamu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here