Starostwo Powiatowe pomaga rodzeństwu z Ukrainy

16
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Anastazja Listowska i Ilia Rybicki – rodzeństwo z Odessy – gościli w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu. Starosta Jerzy Sudoł wraz ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem pomagają młodym mieszkańcom Ukrainy odnaleźć się w Polsce.

– Trafiliśmy do Polski w marcu tego roku – opowiedziała Anastazja Listowska, która przyjechała do Tarnobrzega z młodszym bratem Ilią, mamą i 4-letnią córeczką. – Byliśmy w szoku, że Polacy przyjęli nas tak wspaniale – podkreślała.

Ona – pianistka, on także utalentowany muzyk, wokalista,  którego głos poznali już Tarnobrzeżanie, a  niedawno, bo kilka dni temu mieszkańcy Nowej Dęby podczas koncertu w Samorządowym Ośrodku Kultury,  zamieszkali w Tarnobrzegu przypadkiem. Anastazja szukała i wciąż szuka  zajęcia dla siebie w domach kultury, szkołach muzycznych, ale na razie bez powodzenia. Najbardziej jednak marzy o powrocie do Odessy, bo tam został jej mąż. Jej młodszy brat ma przed sobą inne cele:  niebawem zostanie studentem konserwatorium muzycznego w Wiedniu. – Jeszcze tylko zdam egzamin z języka i będą mógł zaczynać studia – mówi Ilia.

Póki są w Polsce swoją pomoc zaoferowało im starostwo powiatowe w Tarnobrzegu. To właśnie starostwo sfinansowało koncert pianistki i jej śpiewającego brata w Samorządowym Ośrodku Kultury. Podczas ostatniego spotkania w starostwie starosta Jerzy Sudoł zaoferował także pomoc w znalezieniu zajęcia dla Anastazji.

Wiosną obojgu udało się wystąpić także w widowisku muzycznym „Krzyk Wolności” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Artystyczne Fram w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu.

/Powiat TBG

16 KOMENTARZE

  • mieszkancy MiGm.Nowa Deba to zapamietaja ten temat wydz.komunikacji ale przedstawiciel kasty nauczycielskiej nadal przeciw mieszkancow(dodam swoim mieszkancom) brak słów

  • Pomoc Sudoła jest dokładnie przemyślana i obliczona na przyszłe korzyści i teraźniejszy lans. Razem z tym niedoszłym posłem tylko debatują i myślą jak pomóc, aby był z tego zysk. Jak byłem w potrzebie to mnie olał i podprowadził pod drzwi PUP.
   Pamiętam panie Sudoł !

  • Anonim jedynym komentarzem do twojej wypowiedzi jest stwierdzenie – „są ludzie i trampki!!!!”

 1. Proponuję wydział komunikacji zrobić w dni parzyste tylko dla ukraińców. I powołać jeszcze jednego wicestaroste z Ukrainy żeby reprezentował powoli większość ukraińska.

  • Nie żartuj sobie bo taki Sudoł i Rożek są to w stanie wziąć na poważnie i tak zrobić. Na szczęście takie leśne dziadki jak Sudoł nie będą po kolejnych wyborach piastować funkcji publicznych.

 2. Brawo Panie Sudoł ! Gonić tych kmiotków, bo tylko potrafią pyskować i łapę wyciągać po różne pińćset plus

  Ale do roboty żaden…

 3. ukry to niech wracają do swojego kraju, bo tylko 1/6 część jest w strefie jakiś działań wojennych, a na reszcie terenu życie ludzi ma się dobrze! Zmieszczą się na tych 5/6 terenu.

 4. Panie Sudol, nasze polskie dzieciaki też są uzdolnione muzycznie, plastycznie itd, nie stać ich na szkoły i studia, powinno się zacząć od nich a później pomyśleć o ziomkach zza granicy.

 5. A czy ten Sudoł kiedykolwiek myślał żeby coś dobrego zrobić dla Nowej Dęby ??? No może tylko przed wyborami ale tylko obiecywał

 6. Sudoł, w Odessie jest Ameryka, leżą na plaży, piją drinki, jaki Ty jesteś idiota…. No kazałeś się szczepić, tez byłeś glupi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here