Święto seniorów w Nowej Dębie

4

Wyższych emerytur, zdrowia i wszelkiej pomyślności życzyli nowodębskim seniorom goście, którzy świętowali wspólnie z nimi ich dzień.  Przyjęcie dla seniorów zorganizowane zostało w minioną sobotę, 21 września, w Hotelu Szypowski Strefa i było miłą uroczystością, pełną ciepłych słów, rozmów i wspólnej zabawy.

Spotkanie rozpoczęło się od chwili zadumy i minuty ciszy dla tych, którzy nie doczekali tej uroczystości i, jak to powiedział Jan Witkowski, przewodniczący PZERiI, odeszli na wieczną emeryturę, Chwilę później zaproszeni na Dzień Seniora goście w swych życzeniach podkreślali, jak ważni dla lokalnego środowiska są jego najstarsi mieszkańcy.

– Chcę przede wszystkim złożyć państwu najlepsze życzenia,  zdrowia, pogody i radości – mówił Starosta Tarnobrzeski, Jerzy Sudoł. – Wam emerytom zawdzięczamy wiele, to że powstało piękne miasto Nowa Dęba, to że powstały zakłady pracy, to że to miasto się rozwinęło i rozwija. Dziękuję za waszą pracę, za wasze doświadczenie, za wasz trud i za waszą mądrość. Jestem zaszczycony, że mogę spotkać się z wami, powspominać, porozmawiać, powrócić na chwilę do starych dobrych czasów i pocieszyć się tym dobrym czasem, który jest.

Jak deklaruje Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko, seniorzy mogą liczyć na wsparcie nowodębskich samorządowców – Spotykamy się z państwem na dyżurach jakie pełnie w urzędzie, spotykamy się na Radzie Seniorów i spotykamy się na ulicy. Rozmawiamy o potrzebach ludzi starszych. Rada Miasta w styczniu 2019 roku wyraziła burmistrzowi Nowej Dęby zgodę na składanie wniosków do rządowego programu Senior Plus. Jestem przekonany, że w Nowej Dębie powstanie Klub Seniora z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz również artykuł z 7 stycznia 2019 roku „Nowodębski samorząd przystąpi do programu Senior +

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here