Tarnobrzeski radny chce odłączenia Chmielowa od Nowej Dęby

5

Tarnobrzeski radny Witold Zych postuluje przyłączenie nowodębskiego sołectwa Chmielów do Tarnobrzega. Cel? Przejęcie przez Tarnobrzeg wpływów z podatków od ulokowanych tam firm.

Zdaniem radnego Witolda Zycha Chmielów jest „kurą znoszącą złote jajka”. W jego ocenie owa „kura” i owe „złote jajka” powinny być własnością Tarnobrzega.  Radny Zych uważa, że to mieszkańcom Tarnobrzega – w zamian za uciążliwości związane z działalnością Siarkopolu – należy się rekompensata w formie Chmielowa.

„Imperialne” zapędy radnego Witolda Zycha studzi prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, który zwraca uwagę że zmiana granic poszczególnych miejscowości nie zależy tylko i wyłącznie od zakusów takiego czy innego radnego.  Jest to skomplikowany proces administracyjny opierający się między innymi o wolę obu gmin tj. Tarnobrzega i Nowej Dęby. Z oczywistych powód ta druga nie będzie zainteresowana taką „transakcją”.

Sami mieszkańcy Chmielowa również nigdzie się nie wybierają. Gmina Nowa Dęba to niższe podatki, oraz większe możliwości pozyskiwania środków unijnych chociażby z funduszy na rozwój terenów wiejskich. Ponadto – o czym radny Witold Zych zapomina – aby firmy które działają na terenie Chmielowa mogły się tam pojawić, to wcześniej nowodębski samorząd wyłożył miliony złotych na budowę infrastruktury drogowej na terenie chmielowskiej strefy ekonomicznej, które do dzisiaj są spłacane przez mieszkańców całej gminy.

Panu radnemu Witoldowi Zychowi, życzymy bardziej realistycznych pomysłów na rozwój Tarnobrzega.

5 KOMENTARZE

  1. Super dowcip z samego rana!! Pan radny chciał po prostu zaistnieć ale nie przemyślał że sprowadzi na siebie tylko pośmiewisko. Idąc za ciosem postuluję aby Tarnobrzeg oddał gminie Nowa Dęba całe Jezioro Tarnobrzeskie, będzie to rekompensata dla nas, że przez lata jak jeździliśmy do Tarnobrzega na wysokości kopalni czuć było zapach siarki :)

  2. jeszcze troche i sobie przywłaszczą Chmielów, Jadachy,Alfredówke,Tarnowską Wole i Rozalin, według mnie bije temu radnemu w dekielek (oczywiście za przeproszeniem) władze powinny pomysleć solidnie nad tym kto siedzi w radzie ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here