Tomasz Poręba przedstawi Polski Ład

30

Burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon zaprasza mieszkańców na spotkanie z Tomaszem Porębą, posłem do Parlamentu Europejskiego, podczas którego przedstawione zostaną założenia rządowego programu Polski Ład.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 lipca, o godz. 12:00, w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

UMiG


Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.

Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji:

 • priorytet 1: 95 proc. wartości inwestycji (minimum 5 proc. udziału własnego)
 • priorytet 2: 90 proc. wartości inwestycji (minimum 10 proc. udziału własnego)
 • priorytet 3: 85 proc. wartości inwestycji (minimum 15 proc. udziału własnego)
 • priorytet 4: 80 proc. wartości inwestycji (minimum 20 proc. udziału własnego)
 • Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 30 lipca 2021 roku.W czasie pierwszego pilotażowego naboru każda JST czy związek JST może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym:
  • 1 wniosek bez kwotowego ograniczenia
  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł
  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł

Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych będzie wypłacane:

 • w przypadku inwestycji, których realizacja nie będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: po zakończeniu inwestycji
 • w przypadku inwestycji, których realizacja będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: w 2-3 transzach, zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji (po zrealizowaniu kolejnych etapów inwestycji)

Wypłaty dofinansowania będą realizowane w tzw. oknach płatniczych, czyli stałych terminach wypłat ogłaszanych na stronie internetowej banku. W każdym miesiącu planowane są dwa okna płatnicze.

30 KOMENTARZE

  • Wójt wiesio jak Platforma z PSL rządziła to na ulotkach Mirosława Pluty z PO udzielał mu poparcia. Nawet gościł i prowadził Burego z PSL do domu kultury na co są zdjęcia w internecie. Jak wygrał PiS to stał się wielkim pisowcem i zablokował innym kandydatom start na burmistrza. Platofrma udaje że nie widzi że Wiesio jest Pisowcem a Pisowcy udają że nie widzą, że Wiesio tańczył z PO. Każdy się oszukuje bo tam się im opłaca. Jedni i drudzy warci siebie.

 1. Nie musisz nieszkancu przychodzic na spotkanie. Burmiszczem jest Ordon wybrany przez innych mieszkancow. Proponuje Ci Warszawe tam szefem jest facet po ktorym POprawi Ci sie samoPOczucie.

 2. Bo Platforma w Nowej Dębie w tajemnicy przed centralą kocha się z PiS. Można powiedzieć spółkuje. I to za damę robi w tym związku. Ale czemu? Kto to może wiedzieć Panie Dyrektorze!

  • A jak PO w Nowej Dębie?ten od wymiany walut,czy ten od Internetu a może ten co jeżdzi i uczy jeżdzić? Kto tu jest w strukturach ? A zapomniałem ten od złomu.

 3. Precz z pisowskim ścierwem, z resztą z całą totalną opozycją, to wrzód na zdrowym jeszcze Polskim społeczeństwie,,precz z kolesiami typu mieszkaniec! Wara wam bandyci od naszych rodzin!!

 4. Koniucha z Powiatu z warkoczem też kocha Ordona ale pluję na PiS. Sudol ognis z PO Dziś jest za pisem. Oni idą tam gdzie wiatr zawieje, mają z tego pensje, a gawiedź się cieszy.

 5. A czy pan Yomasz Poręba na spotkaniu przedstawi stawki nowych mandatów ??? Chyba nie , bo wtedy mógłby z tamtąd na taczkach wyjechać

 6. Zlot pisokomuny w ND – warto popatrzeć na gęby: PG, WO, WW, DD, i innych watażków co wydaje im się, że wszystko wolno. Będą patrzeć na siebie z miłością. Chcę się żyć …

 7. Tomasz Poręba przedstawi Polski Ład i miejmy nadzieję, sam za niego zapłaci ze swojej prywatnej działalności gospodarczej

 8. Wojt Wiesio wpierw jadl z reki komunisty Czekalskiego, potem wlazil do tylka Plucie, jak wybory wygral PIS przygarnal go Chmielowiec ktoremu sluzy wiernie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here