Wzrost wynagrodzenia burmistrza. Zarobi 20 tys brutto miesięcznie!

64

Po blisko trzech latach bieżącej kadencji samorządu, burmistrz Wiesław Ordon otrzymał długo oczekiwaną podwyżkę wynagrodzenia. Miesięczna pensja włodarza Nowej Dęby wzrośnie z 5200 brutto do ponad 20 tysięcy złotych brutto.

Decyzja zapadła podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Pośrednio jest ona pokłosiem przyjętej przez Sejm ustawy zwiększającej płace posłów, senatorów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, która wprowadziła minimalną pensję dla osób piastujących stanowiska z wyboru, ale zapewne jest również efektem otrzymania przez burmistrza Wiesława Ordona w bieżącym roku wotum zaufania i absolutorium. W efekcie burmistrz otrzyma najwyższe wynagrodzenie na jakie pozwalają przepisy prawa.

Na całokształt pensji burmistrza wpływa: 1) wynagrodzenie zasadnicze: 10 430 zł (najwyższe przewidziane prawem); 2) dodatek funkcyjny: 3450 zł; 3) dodatek specjalny: 4 164 zł; 4) dodatek stażowy: 2 086. Finalnie burmistrz Nowej Dęby zarobi miesięcznie ponad 20 tysięcy złotych brutto.

DIETY RADNYCH BEZ ZMIAN –  DALEJ NAJNIŻSZE W POLSCE

Mimo przetaczającej się przez Polskę fali podwyżek pensji i diet samorządowych nowodębscy radni jako nieliczni w kraju nie podnieśli sobie diet. Mało tego! W Nowej Dębie dalszym ciągu utrzymują najniższe diety na poziomie 18 zł miesięcznie które otrzymują radni niefunkcyjni tj. nie zasiadający w żadnych komisjach stałych. Bez zmian pozostały również diety przewodniczący komisji oraz członków prezydium rady.

Zobacz również:

 1. „Rada Miejska zaoszczędzi 50 tysięcy złotych na dietach. Będzie mniej członków komisji”
 2. „Radna chciała obniżki diet, a teraz skarży się że nie starcza jej na dojazdy”

64 KOMENTARZE

 1. Dieta radnego 18zł miesięcznie? Kto to wymyślił? Przecież to jakiś absurd. Kto będzie chciał być radnym, poświęcać swój czas, wysłuchiwać na swój temat obelg i kalumni a na koniec jeszcze do tego dopłacać?

  • Obniżenie diet do 18zł to był pomysł Marka Kopcia, Mariana Tomczyka i Heleny Tłustej. Dostali tak jak chcieli po 18zł to teraz przestali chodzić na sesję bo najwidoczniej im się nie opłaca brać urlopu bezpłatnego w robocie na czas trwania posiedzenia. Tytani intelektu.

 2. Czy to jakiś żart? I teraz czym się będzie zasłaniał? Że pozwalała na to jakaś ustawka sPiSku? Wolne żarty.

 3. Wiesiek poczuł smak pieniądza i od dzisiaj rozpocznie kampanie samorządową na stanowisko burmistrza w latach 2023-2028. Skoro nie potrzeba mu radnych żeby się paść w samorządowym paśniku bo pensja jest gwarantowana w ustawie to Wiesiek nie będzie ryzykował startu do powiatu.

 4. Dzisiaj święto nierównowagi pokoleniowej. W odpowiedniej perspektywie może przynieść tylko nowe. Być męczennikiem jak Zordon, być mecenasem jak Hotelarz i w jednym momencie spalić te pozycje dla kolejnych pieniędzy, które i tak mają. Znak zagrożenia ze strony wirusa i ruskich, sprawił, że miejscowe staruchy, okopując się, wysysają bułę jak opętani. Depczą wszystko. Niech szaleją. Właśnie teraz. Niech pokażą wreszcie, kim są, kiedy wszyscy mają mniej w kryzysie. Obrzydliwie przepiękne

 5. Ja też chcę K.WA 400% podwyżki. Ojczyzna płonie, przedsiębiorczość jest deptana obsranymi butami, w tzw. „służbie zdrowia” zalegalizowano od 2019 roku legalną eutanazję pod płaszczykiem wirusa… Mega idealny termin na takie działania…

 6. Jaki piękny dzień dzisiejszy każdy dostał podwyżkę tylko się radować i cieszyć że możemy wspierać Burmistrza i PGKiM, chwała i cześć naszym podwyżkobiorcom

 7. Patrzcie drogie dzieci, właśnie na tym polega polityka :) Sobie napiszą ustawę o minimalnej pensji liczonej w dziesiątkach tysięcy, a wam dadzą inflację i ciągle rosnące ceny :) Koniec bajki, śpijcie sobie smacznie dalej, ale przebudzenie może być mało przyjemne :)

 8. I to jest wasz kochany PiS i grupa trzymająca władzę od początku twierdzili że utną mu zarobki i będzie musiał tańczyć jak mu zagrają a że zoordon zagrał im na nosie to musieli teraz się poddać ale przecież ciemny lud i tak patrzy w nich jak w obrazek bo przecież oni tak wszystkim dają a co naobiecywali to ich. Więc ja się pytam gdzie jest ten czynny komisariat 24h bo to była wasza obietnica jeszcze posioł warchlak wam miał w tym pomóc o co jak wandale zdewastuje coś to trzeba kilka godzin czekać na przyjazd policji bo a to ich nie ma w rejonie a to mają teraz zmianę irp itd ważne żeby wyborcy naobiecywac dać 500+ 300+ czy 13 i 14 emerytury bo tym się kupi głosy ale tak może myśleć tylko durny wyznawca pisiorow!!!

  • Do ddd
   Właśnie dlatego że Ordon jest z PiSu to mu PiS w sejmie przegłosował ustawę, gwarantującą pensję minimalną 4x większą niż ma gwarantowaną zwykły obywatel.

 9. i tak było jak mówisz w sejmie z mównicy nawet mówili Dla Wiesława Ordona z Nowej Dęby za zasługi dla Rzeczpospolitej zwiększamy Mu wynagrodzenie – Budka nawet bił Brawo ze Zbigniewem na stojąco a Sylwek z Agnieszką nawet po kalendarzu Adwentowym mu dali tak sie cieszyli ;)

 10. Pewnie dajcie mu jeszcze więcej. Taki burmistrz że nie potrafi już dwa lata mieszkania potrzebującym mieszkańcom załatwić tylko się tułają po znajomych, piwnicach i ziemiankach. A teraz jeszcze z malutkim dzieckiem. Takiego burmistrza to powinni odwołać a nie jeszcze podwyżki mu dawać.

 11. jednak Pan Grzęda ma autorytet. Podczas sesji wszyscy byli baz maseczek. Oprócz opozycji którzy na sesje nie przybyli. Oglądałem dzisiaj sesję ze Starego Sącza. Prawie wszyscy siedzieli w maskach. Co kraj to obyczaj

  • Kierowniku. Ja to już dzisiaj pisałem pod królikami, ale skoro zacząłeś w tym wątku to opiszę raz jeszcze:

   RELIGIA KOWIDIAŃSKA W PRAKTYCE
   1. Nie ma innych chorób nad kowidem a Niedzielski jego prorokiem
   2. Wuhan – święte miasto kowidian.
   3. Begramo – miejsce pierwszych masowych objawień kowidiańskich, taka kowidiańskie Medjugorie.
   4. Za obrazę uczuć religijnych, tj. brak maseczki lub paszportu kowidowego należy się surowa kara w postaci pozbawienia praw obywatelskich.
   5. Kult świętej maski – tak jak w kościele katolickim w zależności od pory roku zmienia się kolor szat liturgicznych tak u kowidian zmienia się nastawienie do świętej maski. W zależności od dyspozycji kapłanów należy ją nosić w lesie, parku, sklepie, domu, na ulicy itd. Nazwanie maski „kagańcem” jest bluźnierstwem i powoduje u kowidian atak szału.
   6. Foliarz, szur, płaskoziemnca –w ten sposób określa się innowierców. Są to osoby które odrzuciły religię kowidiańską i mają czelność podważać wszystkie prawdy objawione głoszone przez kapłanów kowidianizmu: prof. Horbana, prof. Simona itd.
   7. Nowa normalność -moment docelowy do którego dążą wyznawcy covidianizmu. Gdy już sterroryzujemy, uwięzimy, odizolujemy, spacyfikujemy wszystkich foliarzy(patrz pkt 6 – foliarze), na Ziemi zapanuje pokój, dobro i miłość. Masz czelność to kwestionować, gnoju zasrany, bandyto, foliarzu? Pokój, miłość, dobro, nowa normalność, to nasze ideały, szurze zasrany…
   8. Reżim sanitarny – pełni rolę katechizmu kowidian. Polega na nieustannym wykonywaniu bezsensownych, śmiesznych, czasem poniżających ale finalnie nic nie dających czynności typu dekontaminacja podeszw w butach, dezynfekcja powietrza, mycie piasku na plaży, dezynfekcja papieru toaletowego. Im coś jest bardziej bezsensowne i przeczące logice a jednocześnie bardziej niszczy gospodarkę i relację miedzy ludzkie tym lepiej.
   9. Nabożenstwo kowidiańskie – odbywa się codziennie o 10.30 gdy ministerstwo kowidu podaje najnowsze raporty zakażeń i śmierci. Prawilny kowidianin zawsze ubolewa że zmarło tak mało szurów (szur – patrz pkt 6)
   10. Obostrzenia,zakazy, restrykcje- najwieksza pieszczota dla covidiańskich uszu. Kiedy będą nowe zakazy? To sakramentalne pytanie zadaje każdy szanujący się covidianin w czasie nabożenstwa( patrz „nabożeństwo” – pkt 9) lub trochę później, na Twiterze i fejsie Nie ma nowych obostrzeń, nie ma nowych zakazów…. Ale boli. Zaraz wszyscy umrą! Rząd zwariował. Niech czym prędzej wprowadzi zakazy!!!!

   Ostatecznym spełnieniem jest uzyskanie kolejnej cyklicznej dawki szczepionki, którą powinien otrzymać każdy, niezależnie od jego woli (szczepionka traktowana jest jako rodzaj chrztu, który pozwala ludziom obmyć się z grzechów – zakażenia – i wkroczyć do nowego lepszego świata).

   W imię Pfizera, Moderny i Astry Zeneki. Johnson.

 12. Chejzdral 16000,00 (za cztery dni pracy w tygodniu),przewodniczący rady – posada w NSM, teraz burmistrz 20000,00. A opłaty rosną i rosną, bo trzeba zrobić ściepe na nowodębską mafie.

  • Może Hejzofon postawił sprawę tak:
   „Albo wchodzę do Dęby w przetargi z rzeszowską deweloperką jako konkurent, albo Ci odpuszczam, Paolo Porthogesi, ale sprawisz tak, że społeczeństwo zasponsoruje mi plażownictwo w gotówce”?

  • Nie dał się ograć, bo od zawsze jest w układzie z Viesiem, którego niegdyś wystrugał. Ich „kłótnie” to chwilowe taktyczne renegocjacje szczegółów. Spektakl dla młodzieży, żeby myślała, że tu są jakieś obozy i się emocjonała, kiedy w tle stare k.. robią cash.

 13. Redaktor pisze prawdę podwyżki opłat dla mieszkańców i wynagrodzenia dla urzędników to wynik głosowania większości w Radzie tzw dobrej zmiany

 14. Podwyżki by były ale dobra zmiana gdyby głosowała przeciw nie byłaby sadzona za współudział okradania i niszczenia naszej gminy

 15. Te, senacki… My wszyscy wiemy że jesteś inteligentny inaczej. Fakt że popierasz pisiorów już o tym świadczy, ale nie przeklinaj na forum

  • Nie spinamy się. Lubimy to. Jak nie wchodzisz w klimat, to po co się wtrącasz?

 16. Podwyżkę dostać muszę, bo inaczej się uduszę. Biedaczyszko, 5 tysięcy na miesiąc? Co to jest? Jakieś grosze :)

  • Pan Macierewicz wart nie tylko 25 milionow ale trzy razy tyle za to ze Jako Minister Spraw Wewnetrznych wykryl Bolka co pozniej potwierdzila Pani Kiszczakowa,natomiast na taka zaraze jak ty wydonie jakiejkolwiek sumy bylo by ogromna strata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here