TRANSMISJA Z 66 SESJI RADY MIEJSKIEJ

82

Przewodniczący Rady Miejskiej zawiadamia, że 66. sesja RM odbędzie się 9 lutego 2023 r. o godz. 9.00 w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie ul. Żeromskiego 2.

Porządek sesji dostępny jest w linku poniżej;

https://ssl.esesja.pl/posiedzenie8/221701

Przewodniczący Rady

Damian Diektiarenko

 
 

82 KOMENTARZE

 1. Takich radnych mieć to wstyd i pośmiewisko. A Nazwiska tych osobników ( Pan to ma honor i kulturę) co są odpowiedzialni za działanie na szkodę mieszkańców warto zapamiętać.

  • Wstyd to mieć radnych co nie chodzą na sesję i chcą za pieniądze podatników za grubą kasę utrzymywać prawie puste szkoły

 2. A swoją drogą jak radnym idzie tak dobrze zamykanie szkół to Pora brać się do roboty i pozamykać resztę w Tarnowskiej Jadachach Chmielowie w Dębie jest duży budynek pomieszczą się wszystkie dzieci z gminy A oszczędności dla gminy ogromne.

  • W Chmielowie i Tarnowskiej są dzieci więc szkoły będą dalej pracować. To rodzice z Cygan i Alfredowki woleli słać swoje dzieci do innej miejscowości. To wasza wina że nie zadbaliscie o własną „firmę” i własne stanowiska pracy. Co było nie tak że nawet mieszkańcy waszych wiosek woleli wysyłać dzieci poza swoją miejscowość???

 3. Ile można wałkować temat ze szkoła dla 10 dzieci ? Nudne i słabe. Bierzcie się za dłużników bo tam są prawdziwe pieniądze do odzyskania

 4. Co radny rawski zrealizowal ze swojej ulotki wyborczej? NIC! WSTYD,Jedynie co potrafi to pozowac na zdjeciach.Ta sama liga co sałek.

 5. Arogancja i pogarda ze strony radnych a szczególnie bezczelne zachowanie przewodniczącego- dyrektor szkoły przemawia a on bezczelnie się śmieje !!, Dzieciaku- przewodniczący rady wszyscy się dowiedzą o twoim szczeniakim zachowaniu a szczególnie Minister Warchoł,

  • Nie wiem czy się śmiał czy nie bo na kamerze nie widać tego ale twoje podejście to typowe komunistyczne, nauczycielskie, ZNP-owskie podejście. „Dyrektor szkoły przemawia a on się śmieje”. Taaa. Bo nauczyciele to jakieś święte krowy? Właśnie za takie podejście macie coraz gorsze notowania jako grupa zawodowa w społeczeństwie.Jak ktoś gada coś co wydaje się śmieszne to wolno się śmiać względu na to jaką ma funkcję. Nie bardzo rozumiem dlaczego cała gmina ma się składać na szkółki z garstką dzieci. To się nie opłaca i nie służy tym dzieciom. Wasi radni i wy sami nauczyciele zawalilscie sprawę. Radna Tłusta przez lata rządziła z Panem Orodnem. Tak samo radny Tomczyk z Cygan. Był przecież wiceprzewodniczącym rady. Trzeba było ratować wtedy szkoły bo każdy widział jaka sytuacja. Wolan jak teraz jest wiceprzewodniczącym to ciągnie do Jadachów ile wlezie. Wy zmarnowaliście swoją szansę. Pretensje miejcie do siebie.

  • Was to juz tutaj chyba całkiem poje…ło. wy będziecie decydować kto i kiedy może się uśmiechać bo wielka pani dyrektor przemawia ? Akurat obejrzałem wystąpienie społecznej pani prezes i nie widać tam żadnego śmiania. Zresztą wole oglądać uśmiechniętego przewodniczącego niż radna z alfredówki

  • Wy grono pedagogiczne przez szczególnie ostatnie 2 lata tzw. covid pokazaliście jak wam zależy na dobru szkoły czy dzieci. Straciliście w oczach rodziców resztki zaufania. Więcej nie będę pisała bo wiem że na sądy zawsze znajdziecie czas.

  • Jaki dzieciaku… przecież on już blisko 40stki. To wy już babcie i dziadki dajcie sobie spokój. Emeryci w radzie i w powiecie.. dramat

  • Ojej jakie płomienne i emocjonalne odczytanie apelu przez dyrektorkę. My tak społecznie i tylko dla dobra dzieci ale pod warunkiem, że dacie dotacje, subwencje, za darmo budynek, bieżące utrzymanie, remonty, podwójne wypłaty, środki sołeckie i trochę od sponsorów. No ale my społecznie dla dobra dzieci…

  • No arogancją bije na kilometr :-) Boss tego miasta też zobaczył, że troche rodziców naszło, że będzie jadka bo Helenka w formie … i sie zmył :-) co by nie było na niego :-)

 6. A co ten Wąsik pierniczy ? Jakie podziały w radzie na miasto i wieś. Przecież większość w radzie tworzą też radni z Chmielowa i Jadachów i to od pierwszego dnia. W przeciwnym zgranym i do siebie pasującym obozie razem z radnymi ze wsi jest przecież gwiezdny pył z Zarzecza.

 7. Męczy mnie już ten temat z tą Alfredowka. Jak nie ma dzieci to szkoła nie ma racji bytu. Emocje zawsze będą przy takich decyzjach normalne. Ale wydaje się jest to akurat dobra decyzja radnych.

  • Z budynku szkoły to jeszcze mieszkańcy Alfredowki będą się cieszyć. Podobne narzekanie było jak radni burzyli stara szkole na porębach. A teraz tam wszyscy szczęśliwi na zakupach w Lidlu. Ta rada a tamtą z flisami i innymi przydupasami burmistrza, zawsze wszystko mu głosującymi to niebo a piekło.

  • Dokładnie. Jak mało dzieci, zlikwidować i po temacie. Nie dopuszczać do głosu rozczulonych matron i tego związkowca. Panie Wąsik wnuki czekają i o zdrowie czas zadbać, bo lata uciekają. Trzeba było dbać o dzietność to by nie było problemu. Tak jak w gminie Majdan K. budynek szkoły przekształcić na dom spokojnej starości, bo tych klientów raczej będzie przybywać w następnych latach a młodzi do opieki się raczej nie kwapią. W zolach i różnych tej maści przybytkach słabo dbają o seniorów bo zależy im na chapnięciu kasy a nie na rzetelnej opiece.

 8. Szkoła podstawowa nr 2 w Nowej Dębie. W klasie 27 uczniów. Pensja nauczyciela taka sama jak tego co uczy klasę 5 osobową. Sorry ale nie stać gminy na to by utrzymywać trenerów personalnych i indywidualnego nauczania dla garstki wybrańców. Z sesji pani z urzędu mówi że odległość od następnej szkoły to 4 km i dzieci z alfredowki będą mieć podwózke za friko. Nosz … Z osiedla Poręby do budynku dawnego liceum gdzie są klasy starsze jest więcej niż 4 km i jakoś nikt naszych dzieci nie wozi za darmo. Nasze dzieci gorsze? Panie Ordon kiedy darmowy transport dla dzieci z Porąb???????

  • No właśnie! Nauczyciele i związki zawodowe cały czas zasłaniają się o dobrem dziecka. To dlaczego dzieci z Porąb nie mają darmowego transportu jak dzieci z alfredowki? A gdzie było dobro dziecka jak nauczyciele strajkowali w trakcie egzaminów? A gdzie było dobro dziecka jak rząd kazał dusić się dzieciom w kagańcach? gdzie wtedy byli troszczący się o dobro dziecka nauczyciele i związkowcy? Dobro dziecka to frazes którego kasta nauczycielska używa gdy to się kaście opłaca. Tylko że ludzie przejrzeli ma oczy i już tego nie kupują.

  • Odpowiedź jest prosta dzieci będą wozić za darmo do Tarnowskiej Woli żeby tam ta szkoła przetrwała wpompowali ogromne pieniądze a dzieci brak no to zamykamy Alfredowke i po problemie . A druga sprawa te ,,ogromne ,,oszczędności które osiągnie gmina po zamknięciu szkoły zostaną przeznaczone na np. budowę drug w Alfredowce ? No nie w Jadachach Wolan wystawi sobie z kolegami fontannę taka to będzie oszczędność.

  • Nie licz na darmową podwózkę od Ordona. Moje dzieci mają 5 km do szkoły a zapytanie o możliwość dojeżdżania wspólnym transportem z dziećmi z Alfredówki zostało wyśmiane przez Pana Burmistrza.

 9. Pani Tłusta , a może zwróci się Pani z prośbą o dotację do ministra Czarnka , dla jakiejś szkoły pod Lublinem przekazał 15mln złotych . To może i na tą szkołę z milion przeleje

  • Przelewaliby i w Alfredówce ale tam wszyscy swoich do miasta wywożą. Szkoły już brak, klubu sportowego brak a i remiza jest chyba tylko ze względu na nazwisko bo też nie potrzebna.

 10. Pani Tłusta , nie wiedziałem ,że Pani z PiS . Jak tak to tym bardziej proszę zwrócić się z prośbą do ministra Czarnka , on przed wyborami chętny udzielać dotacji do szkół . A jakby Pani założyła stowarzyszenie to i może by jakąś willę Pani kupił . Jak nie ma Pani namiaru do niego to proszę się zwrócić z prośbą do posła Chmielowca , on napewno numer do kolegi ma . Powodzenia życzę Pani Tłusta i niech się Pani pośpieszy bo jak ci z PO wygrają wybory to już nic Pani nie załatwi

 11. Najlepsze było jak trio w postaci Helka, Chmielewska i Wąsik bronili Ordona, że on nie chciał zamykać pustej szkoły. Pomijając fakt że za taką właśnie niegospodarność mają Ordona ludzie dość to niech pani Helena, Chmielewska i pan Wąsik odpowiedzą na pytanie co pan Ordon przez 20 lat swoich rządów zrobił żeby uratować szkoły w Cyganach i Alfredówce. Co zrobiła radna Tłusta i radny Tomczyk z Cygan? Prawdą jest, że rodzice z Cygan nie posyłali swoich dzieci do szkoły we wsi ale to wynikało z braku świetlicy. I każdy we wsi o tym wiedział, że bez świetlicy szkoła padnie. Mijały lata rządów Ordona i wiceprzewodniczącego rady Mariana Tomczyka i świetlica nie powstała. Czy pan Wąsik walczył wtedy na sesjach o świetlice w Cyganach? Przecież taka świetlica to „dobro dziecka” o które tak rzekomo walczycie. Dzisiaj szkoły są niemalże puste i do kogo macie pretensje? Byliście u władzy to mieliście czas na ratowanie szkoły. To co się dzisiaj dzieje to między innymi efekt waszych zaniedbań.

  • Skończ waść z tym panem Wąsikiem. Pan Wąsik mówił na sesji że jest obywatelem gminy. Mi bardziej na Towarzysza wygląda ze swoimi poglądami.

  • Towarzyszu Obywatelu Związkowcu, całe życie mówiliście, że jestescie za komuną, ale dorabiać jeździliście do Stanów

  • dokładnie komentarz w punkt! . prawdą jest że marian i helka są słabymi radnymi. a komentarz wąsika żeby ordon nie wykonał uchwały zostawiam bez komentarza . czyli wasik zacheca tym samym aby burmistrz był niegospodarny. i my wszyscy bedziemy płacić za ten apel wasika . panie wasik wez pan załóż beret i idz pan spiewac w chórze

  • Dęba się stoczyła od lat 90-tych. Społecznie 10x jest mniej współczesna niż w czasach zanim Wiesiek został burmistrzem. Zabawki typu planty, orlik, itd. nieczego nie ratują. Brak realnych impulsów do oświeżania zawartości łepetyn i dziadki zapętlone w minionej epoce samorządów na unijnej kasie. Dziadki, które chcą żyć wiecznie na miejscowym świeczniku. Przyszedł kryzys i czar prysł

 12. zeby byla szkola musza byc dzieci. Ilu radnych jest rodzicami? Jak panowie i panie macie zamiar zaludniac wszystkie szkoly? Cztery kilometry to tak duzo?

 13. Widzę to wyraźnie. Jest konflikt interesów. Prywatne przedszkole Alfredówka – prywatne przedszkole Nowa Dęba. Boje się, że ta pierwsza placówka padnie…

 14. Szkoła to nie warzywniak. To nie kiosk Ruchu.
  Ta szkoła miała tradycję. Historię.
  Wielki kciuk dla radnej Tłustej. Ta kobieta „ma jaja”.
  Walczy.
  Szkoda dzieci, które mogłyby miec komfort nauczania i w efekcie przelozyloby sie to na ich poziom wiedzy.
  Byłyby bardziej kumate jak radny Wolan.

 15. Hardy – piszesz ze szkoła miała historie , że szkoła to nie warzywniak . Czyli jak w każdej klasie będzie po 2-3 dzieci to nadal mamy ją utrzymywać bo szkoła to historia ? Tu się bardzo mylisz , nie ma frekwencji , nie ma szkoły . Takie życie

 16. A szkoła w Rozalinie? Też miała pójść pod likwidację. Czas Ukrainy minął. Za nic nie płacą a panoszą się jakby Bogami na mojej wsi byli !!!!!!!

  • @Xzzx 11 lutego 2023 at 16:59
   UMOWA OGÓLNA między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy w sprawie wzajemnej współpracy w dziedzinie obronności, sporządzona w Warszawie dnia 2 grudnia 2016 r.
   Artykuł 2
   W niniejszej
   Umowie Ogólnej pojęcie:
   1) „Strona wysyłająca” oznacza Stronę, która wysyła swój personel wojskowy i cywilny na terytorium Strony goszczącej zgodnie z niniejszą Umową Ogólną;
   2) „Strona goszcząca” oznacza Stronę, która gości personel wojskowy i cywilny Strony wysyłającej na swoim terytorium zgodnie z niniejszą Umową Ogólną.
   Oni nie „panoszą się”, oni korzystają z prawa jako „personel cywilny strony wysyłającej”.

 17. „NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWEJ HISTORII SKAZANY JEST NA JEJ POWTÓRNE PRZEŻYCIE”. A większość komentujących to cwaniaki w kapciach przed telewizorem którzy nie zrobili dla innych nic tylko patrzą w swoje ego.

 18. Empatia, jak juz kogoś cytujesz, to nie przekręcaj oryginału i nie naginaj do swoich potrzeb jak to robią pisiory. Powinno być że naród skazany jest na wymarcie….

  • Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie” — to memento George’a Santayany Ano nima taki jestem pisior jak ty intelektualistę udajesz.

 19. Jak go ktoś nie zabije jak Adamowicza, to on was trochę poprzestawia… Może nawet bardziej niz trochę…

  • Jeszcze jedną kadencję przesiedzi, później się znudzi. Za niego wejdzie inny vloger w tak młodym wieku, w jakim zaczynał Mentzen. Przemysł rozrywkowy ma swoje cykle.

 20. Do osobnika Anonim
  12 lutego 2023 at 19:13

  Ten polityk to przynajmniej będzie miał piwo, natomiast ty to ,,se”możesz,strzelić konika.

 21. Tak dla wycinki lasów w nadleśnictwie Nowa Dęba i okolice.
  Na stronie Internetowej,# Lasy i Obywatele. PL możemy znaleźć plany wycinki lasów państwowych w naszych okolicach.
  Dlatego głosujmy Panowie i Panie za jak najszybszą wycinką niech te drzewa w końcu znikną z tą paskudną zielenią. Tak dla Sachary Tak dla Drogiej wody Tak dla betonozy 3x Tak

  • … jest przyczyną, wylesiania się naszych terenów. A nie Sahara, ale czeka nas dżungla, cytrusy i gaje oliwne, lecz na to musimy poczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here