Umowa na remont dróg gminnych została podpisana

4
Fot: pexels

7 lipca Burmistrz Wiesław Ordon podpisał umowę na remont dróg gminnych. Wykonawcą zadania o wartości 555 tys. zł będzie wyłoniona w drodze postępowania przetargowego firma ZOMIX z Niska.

W ramach zadania przewidziano remonty dróg o nawierzchni kamiennej z jej zmianą na bitumiczną. Po wykonaniu kanalizacji w Alfredówce remontowi będzie poddana pierwsza uliczka na osiedlu domów jednorodzinnych. W Cyganach nawierzchnię bitumiczną uzyska boczna drogi Kamyczkowej. W Jadachach główne prace będą wykonywane na I odcinku drogi na Piasek (w stronę Borku w gminie Baranów Sand.), nawierzchnię zyska też niewielka odnoga drogi Zagroble; po ostatniej zimie remontowany będzie też fragment zniszczonej drogi Podleśnictwo. W Chmielowie nawierzchnię bitumiczna uzyska tez kolejny łącznik ul. Kolejowej i ul. Górka, a także wymieniony zostanie fragment drogi w okolicach więzienia. W Porębach Dębskich rozpocznie się właściwa budowa drogi Drozdowskiej – jej pierwszy etap to niespełna 200-metrowy odcinek drogi o nawierzchni kamiennej; asfalt zostanie położony także na fragmencie drogi Kanałowej (od ul. Majdańskiej). Nową nawierzchnię otrzyma także odcinek drogi Sportowej (przy stadionie) w Nowej Dębie – od DK9 do Magnolii.

Na realizację tego zakresu robót firma ZOMIX ma dwa miesiące. Prace rozpoczną się od strony południowej gminy, czyli od ul. Drozdowskiej.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here