W OSIEDLU DĘBA POWSTANIE CHODNIK! PODPISANIE UMOWY W PAŹDZIERNIKU!

25
Spotkanie z dyrektorem GDDKiA Tomaszem Żuchowskim

Mieszkańcy Osiedla Dęba mogą odetchnąć z ulgą. Już niebawem ruszy budowa długooczekwianego chodnika przy drodze krajowej nr 9. Za kilkanaście dni zostanie podpsiana umowa na realizację tego zadania!

-Jak poinformował mnie minister Marcin Warchoł jeszcze w październiku ma zostać podpisana umowa na budowę chodnika przy krajówce w osiedlu Dęba. Przebieg chodnika będzie się składał z dwóch odcinków: Jeden o długości 320 m zacznie się na wysokości ostatnich zabudowań jednostki wojskowej i będzie biegł do ulicy Kolejowej, z przejściem przez rzeczkę Dęba na wysokości remizy. Drugi odcinek o długości 660 m będzie biegł od ul. Słonecznej do zatoki autobusowej za Unimetem, gdzie w przyszłości ma powstać park handlowy. Chodnik będzie miał szerokość 2 m. – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

Informacje te potwierdził nam rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: – Tak planujemy wykonać chodnik w tym miejscu. Umowę planujemy podpisać w październiku. Wartość prac to ok. 4,2 mln zł. Termin realizacji to 10 miesięcy od daty podpisania umowy – podaje Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Przewodniczący Damian Diektiarenko podkreśla, że o budowę tego chodnika bardzo zabiegał radny z os. Dęba Tomasz Kopeć oraz przewodniczący osiedla Władysław Flis.
Cieszę się z tej inwestycji bo bezpieczne dojście do kościoła, do sklepów, do szkoły, to dla mieszkańców bardzo ważna sprawa. Cieszę się, że w tej kadencji udało się wykonać i załatwić wiele istotnych dla tej części miasta spraw – podsumowuje radny Tomasz Kopeć.

PRZYBLIŻONY PRZEBIEG CHODNIKA:

W 2019 roku delegacja nowodębskiego samorządu rozmawiała w GDDKiA o sprawach Nowej Dęby

25 KOMENTARZE

 1. Przez tyle kadencji się nie dało, a teraz się dało. Ile więcej by było zrobione gdyby nie Wieśki, Zbyszki czy Jurki! Wniosek jest prosty. Pora postawić na młodych i dać im szansę.

 2. Brawo Tomek Kopeć. Poprzedni radny od Ordona, niejaki Jasiu zapuścił osiedle Dęba. W tej kadencji wreszcie ruszyły inwestycje w osiedlu. No to teraz trzeba czekać aż Chmielowiec przyjedzie do Dęby i z Ordonem sobie zrobią zdjęcia i konferencje, że to ich dzieło. Może nawet wykonawcę ściągną żeby podpisywał umowę przy nich w blasku fleszy. To bardzo zabawne jest jak Chmielowiec naśladuje Warchoła :D

 3. I kolejne 4 bańki wpadają do Nowej Dęby. Chodnik potrzebny, wielkie brawo dla radnych. Widać, że Warchołowi zależy na głosach z Nowej Dęby więc gostek robi robotę. Oby tal dalej.

 4. Sudoł odwieczny starosta przez 30 lat nie załatwił dla swojego osiedla tego chodnika. Przyszedł młody radny i z kolegami załatwili chodnik za 4 milionów. Ludzie muszą zrozumieć, że nie wolno głosować na starych dziadów typu Sudoł, Chmielowiec czy Ordon. Oni już byli i pokazali co potrafią. Niech idą wnuki bawić. Czas na zmianę i czas na młodych.

  • Spokojnie. Chmielowiec zaraz przyjedzie do Dęby i odegra scenkę z Ordonem i Sudołem że ten chodnik to ich dzieło. Zaprzyjaźniony tygodnik i telewizja której Ordon płaci z gminnej kasy zrobią piękne relacje z tej konferencji prasowej. Tak jak ktoś napisał, teraz Chmielowiec musi zrobić szopkę z podpisywaniem umowy żeby w ten sposób przebić Warchoła. Będzie to dosyć zabawne, ale domyślam się że odstawią ten lub podobny numer :D Niech sobie zrobią te konferencję pod obeliskiem Sudoła albo w muzeum Ordona :D

  • Szkoda że Sudoł mieszka na tej ulicy , żona z zakupami biegiem przez drogę . Aż wstyd masakra

 5. Nie bądź złośliwy. Daj czas jeszcze sudołowi. On pracuje nad chodnikiem Górka w chmielowie. Robi to juz jakieś 20 lat. Proszę was yyyy yyyy jeszcze tą yyy kadencję

 6. Warto przemyśleć opcję przedłużenia ścieżki rowerowej w stronę jednostki. Nikt z odrobiną instynktu samozachowawczego jadąc rowerem nie odważy się jechać 9-ką. Skazany jest więc na jazdę chodnikiem, co nie do końca jest zgodne z przepisami.

 7. Kadencja trwa „X” lat i w tym czasie nie da się nic zrobić, ale gdy zbliżają się wybory to dziwnym trafem na wszystko są pieniądze lub budowy startują lada dzień. Cuda, cuda, normalnie xD

  • Powiem więcej! Kadencja Ordonów, Sudołów i Chmielowców wynosi gdzieś z 20 lat. Starostowanie, burmistrzowanie posłowanie. Ile to razy mówili „że się nie da” a potem przyszli młodzi i dali radę. Ta trójca musi iść na emeryturę, żeby wreszcie się dało!!!

  • no i dobrze chociaż tyle nasze co sie wyrwie – i trzeba sie cieszyć taka jest polityka . nie które gminy nawet tego nie maja

  • Skiba, Anonim

   Tutaj PiSowi nie chodzi tyle o nachapanie się przy korycie przez swoich (to też) ale o przywrócenie stosunków teren-centrala jak w PRLu. Bez pleców w Warszawie nie dało się nic załatwić dla regionu, bo wszystko było rozdzielane centralnie.

   Za PO podatki z PITu szły bezpośrednio do lokalnych samorządów od jego mieszkańców. To PiS zmienił system tak, że zabrano część tej wpływów, żeby wprowadzić system centralnych rekompensat wg widzimisię rządu.

   Swoją drogą to właśnie był cel polityczny – nauczyć samorządowców, że z PiSem trzeba mieć dobre stosunki. W ogóle najlepiej wstąpić do Partii, bo inaczej kasy dla samorządu nie będzie.

 8. Ej młodzi co wy robicie, jak by dalej rządził Mirowski to już była by zrobiona niżańska a tak to dalej dziadostwo jest na osiedlu poręby

  • Nizanską to się chwalił chmielowiec z ordonem że robią. Nawet tv było. I co…był czek kartonowy był.. było pojedzone było. A drogi nima

 9. Brawo dla panów w ubiegłym roku panowie Chmielowiec i Ordon zwołali konferencje prasowa właśnie dotyczycą tego chodnika i ucichło dopiero teraz panowie w końcu się za to prawidłowo wzięli. Tylko jedno mnie irytuje dlaczego wielki radny Marek Kopeć nic się nie angażuje, mam nadzieję że w następnych wyborach Osiedlu Dęba będzie inny radny bo ten to porażka Tomek przynajmniej angażuje się w życie Osiedla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here