W piątek (23 sierpnia) posiedzenie w sprawie przytuliska

8

Kilka dni temu na naszym portalu opublikowaliśmy tekst pt:”Strażacy ochotnicy z Huty Komorowskiej zastępują Burmistrza?„, w którym opisaliśmy dramatyczny apel wolontariuszy zajmujących się bezdomnymi zwierzętami w naszej gminie. Apel dotyczył braku mokrej karmy dla psów. 

Strażacy z OSP Huta Komorowska zakasali rękawy i dostarczyli do przytuliska spore zasoby jedzenia. Zadaliśmy wówczas pytanie o to, czy gmina wypełnia właściwie swoje ustawowe obowiązki względem bezdomnych zwierząt. Tekst ten spotkał się z lawiną komentarzy, a radny Paweł Grzęda zapowiedział posiedzenie komisji Rady Miejskiej na której zostanie poruszony ten temat. Ponadto przedmiotem dyskusji ma być budowa w naszym mieście schroniska z prawdziwego zdarzenia. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że Rada Miejska zabezpieczyła w budżecie na rok 2019 pieniądze na zaprojektowanie obiektu. Mimo iż mamy już środek sierpnia projektu jak nie było tak nie ma. Zgodnie z prawem, dokonywanie zleceń i zakupów to wyłączna kompetencja burmistrza i tylko od woli jego działania zależy tempo prac nad inwestycjami, na które środki finansowe zabezpieczyli radni. O to co jest powodem tego stanu rzeczy będą dyskutować samorządowcy i wolontariusze na komisjach Rady Miasta.

Prawdopodobnie komisja ta odbędzie się 23 sierpnia (piątek) o godzinie: 16:00 jednakże jej data i godzina mogą ulec zmianie o czym będziemy informować. Obrady komisji w przeciwieństwie do obrad sesyjnych nie są  transmitowane w Internecie. 

8 KOMENTARZE

  1. Małe przypomnienie: po polsku woluntariusz to ochotnik.
    Jeszcze kilka lat i słowo ochotnik zacznie dziwnie brzmieć w naszych uszach…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here