W styczniu ruszy nabór na budowę Otwartych Stref Aktywności w gminach

3

Nabór wniosków w ramach programu budowy Otwartych Stref Aktywności rozpocznie się 15 stycznia 2018 r. i potrwa miesiąc – poinformował resort sportu.

Pula środków, która w 2018 r. wyniesie 50 mln zł nie będzie dzielona na poszczególne województwa. „W przypadku otrzymania liczby wniosków przekraczającej pulę środków na realizację programu w pierwszej kolejności dofinansowanie będzie kierowane na realizację obiektów na terenie najbiedniejszych gmin” – zaznaczyło ministerstwo.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej (place zabaw połączone z siłowniami plenerowymi) o charakterze wielopokoleniowym. Resort sportu chce, aby do końca 2019 r. w ramach programu powstało ok. 3000 obiektów. W puli programu na lata 2018-2019 jest 100 mln zł.

Program OSA dedykowany jest samorządom, które, w zależności od zamożności będą mogły otrzymać do 70 proc. dofinansowania z ministerstwa. Standardowe będzie wynosić 50 proc.

Obiekty w ramach programu będą powstawać w dwóch wersjach – podstawowej, gdzie stworzenie takiej strefy będzie kosztować ok. 50 tys. oraz rozszerzonej – ok. 100 tys.

3 KOMENTARZE

  1. Cieszymy się, powstają takie programy jak Otwarte Strefy Aktywności. Dzięki powstającym obiektom zwiększają się możliwości aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców. Szczególnie atrakcyjnym jest program OSA, ponieważ adresowany jest do wszystkich grup wiekowych.
    Firma FitPark jako wiodący producent urządzeń do aktywnej rekreacji w terenie chętnie przygotuje dla Państwa projekt wraz z wizualizacją, pomoże wybrać urządzenia i sporządzić dokumentację.
    http://www.fitpark.pl/otwarte-strefy-aktywnosci-program-osa.html

  2. W szpitalu przydała by się Strefa Aktywności.Nie powiem jak jest protegowany pacjent albo ważny gość to są aktywni.A na codzień to jedna wielka Strefa Bierności i Obojętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here