Pierwsza sesja Rady Powiatu Tarnobrzeskiego w 2018 roku

0
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Na pierwszej, w nowym 2018 roku sesji spotkali  się radni Powiatu Tarnobrzeskiego.  Pierwsze obrady stały się okazją  do opracowania planów  inwestycyjnych na nadchodzący rok i zarezerwowania środków  na nowe i kontynuowane inwestycje.     Radni podzielili  na poszczególne inwestycje dwa miliony złotych. Są to konkretne inwestycje znajdujące się na terenie  gmin powiatu tarnobrzeskiego, które poprawią  bezpieczeństwo mieszkańców oraz  komfort życia.

Paweł Bartoszek starosta Powiatu Tarnobrzeskiego przyznał, że podział środków odbywa się z uwzględnieniem wkładu przez  poszczególne gminy. – Gminy partycypują w tych inwestycjach w mniejszym lub większym wymiarze. Niektóre samorządy na tę chwilę nie mają jeszcze tych pieniędzy, ale mamy pisemne zobowiązania, że w miarę możliwości, gminy będą partycypowały.

Na co radni przeznaczyli środki z budżetu? To ścieżki rowerowe, chodniki jak również na remont budynków  instytucji i jednostek podległych powiatowi. Radni zdecydowali także, że pieniądze trafią do Szpitala  Powiatowego w Nowej Dębie, wspierając  budowę  Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii. To 7-łóżkowy oddział, który w szpitalu jest niezbędny dla prawidłowego jego funkcjonowania. Pierwszego przetargu na rozbudowę nie udało się rozstrzygnąć. Obecnie trwa nabór na drugi przetarg.

Zdaniem wicestarosty Krzysztofa  Pitry, środki z budżetu powiatu są dzielone sprawiedliwie z myślą  o zapewnieniu  mieszkańcom bezpieczeństwa poprzez budowanie nowych chodników  i ciągów pieszo-rowerowych, ale nie tylko. – To także modernizacja budynku internatu  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie. To także pieniądze na rzecz Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, z pomocy którego korzystają  mieszkańcy naszego powiatu, ale także ościennych powiatów.  Nowy, 2018  rok, dla powiatu to także większa współpraca z organizacjami pozarządowymi, które są łącznikiem pomiędzy  mieszkańcami a nami samorządem. Dzięki nim znamy oczekiwania konkretnych grup mieszkańców i lepiej układa się ta współpraca.

Zdaniem władz Powiatu  Tarnobrzeskiego rok 2018 – rok wyborczy, będzie dobrym rokiem, bowiem zarząd, wzorem lat poprzednich nie planuje zaciągać  zobowiązań finansowych. Na uwagę zasługuje fakt, że samorząd Powiatu Tarnobrzeskiego, jako jedyny w naszym regionie w roku 2018 nie planuje zaciągnąć kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here