WOJEWODA WYGASIŁA MANDAT RADNEMU PAWŁOWI GRZĘDZIE

110
Na zdjęciu radny Paweł Grzęda (przy mikrofonie) na dożynkach gminnych w Chmielowie.

Do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba wpłynęło pismo od Wojewody Podkarpackiego dotyczące wygaszenia mandatu radnemu Pawłowi Grzędzie. Przedmiotem sprawy jest domniemanie naruszenia przepisów zakazujących łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej na mieniu gminy. 

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym radny nie może prowadzić lub zarządzać działalnością gospodarczą z wykorzystaniem mienia gminnego. W ocenie wojewody radny Paweł Grzęda miał naruszyć ten przepis gdyż kierowana przez niego spółka wynajmowała miejsca hotelowe artystom którzy np. występowali na miejskich imprezach, a koszty ich pobytu pokrywał Samorządowy Ośrodek Kultury. Kolejnym zarzutem jest dwukrotny wynajem gminie prywatnego busa, którym podróżowała do Warszawy na spotkanie z ministrem Warchołem grupa nowodębskich samorządowców z burmistrzem Wiesławem Ordonem na czele.

“STRACI MANDAT ZA KOTLETA?”

Sprawa jest zabawna bo jako przedsiębiorca nie mam czasu i ochoty sprawdzać kto i kiedy jadł w moim hotelu kotleta czy wypił piwo, oraz kto mu te przyjemność zafundował. W ten sposób byle urzędnik może zamówić w moim lokalu na koszt gminy kawę, zapłacić kartą służbową i próbować w ten sposób wygasić mój mandat – śmieje się radny Paweł Grzęda. W przypadku busa sprawa jest jeszcze ciekawsza ponieważ auto było wielokrotnie NIEODPŁATNIE udostępniane samorządowcom na potrzeby wyjazdów do stolicy w celu realizacji spraw samorządowych: spotkania z ministrami i przedstawicielami instytucji państwowych. – Pewnego dnia burmistrz Wiesław Ordon zwrócił się do mnie o zawarcie umowy dzierżawy auta. Z tego co pamiętam chodziło chyba o to by sformalizować kwestie delegacji. Ze względu na prośbę urzędników zawarliśmy umowę, którą dzisiaj wymachuje wojewoda zapominając, że oprócz językowej wykładni prawa jest jeszcze wykładnia celowościowa i funkcjonalna – dodaje radny Grzęda.


O sprawie informowaliśmy w artykule: “Straci mandat za kotleta? Czy wojewoda wygasił mandat radnemu Grzędzie?


 

Temat był omawiany podczas październikowej sesji Rady Miejskiej. Samorządowcy odmówili wówczas wygaszenia mandatu Pawłowi Grzędzie, a sam zainteresowany w obszerny sposób przedstawił swój punkt widzenia na całą sytuację. 

Jak zauważył Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko sprawa jest kuriozalna ponieważ to gmina skorzystała z mienia radnego (hotel, bus) a nie odwrotnie. Diektiarenko podkreślał, że wojewoda otrzymała od Rady Miejskiej odpowiedź na zadane pytania opartą o wyroki sądów administracyjnych w analogicznych sprawach do czego na żadnym etapie sprawy się nie odniosła. Zamiast merytorycznej dyskusji była ciągła presja na szybkie wygaszenie mandatu radnemu. Tak się jednak nie stało. Podczas październikowej sesji Rady Miejskiej samorządowcy odmówili wygaszenia mandatu. Konsekwencją tej decyzji jest wydanie rozstrzygnięcia zastępczego przez służby wojewody.

METODA “NA PARAGON” – KARA ZA ANTYPANDEMICZNE HASŁA?

W ocenie radnego Pawła Grzędy próba pozbawienia go funkcji politycznej jest pokłosiem jego antycovidowych wystąpień podczas pandemii koronawirusa. Radny otwarcie sprzeciwiał się polityce rządu w zakresie tzw obostrzeń, lockdownów i przymusowi szczepień. Krytykował zarówno starostę Jerzego Sudoła jak i wojewodę Ewe Leniart. Jak twierdzi od tego czasu kierowana przez niego Spółka miała problemy z otrzymaniem pozwolenia na budowę, a wojewodzina podjęła próby wygaszenia mu mandatu.

Paweł Grzęda argumentuje, że idąc tokiem myślenia wojewody można każdego radnego pozbawić mandatu. Wystarczy, że anonimowa osoba kupi w firmie radnego produkt lub usługę, otrzyma paragon, a następnie zażąda faktury na jednostkę terytorialną w której radny pełni mandat. Przedsiębiorca nie ma innej możliwości jak wystawić taką fakturę, która następnie trafia na biurko wojewody. Metodę “na paragon” można zastosować wobec każdego niepokornego radnego który prowadzi własny biznes. 

Poniżej przedstawiamy nagranie wideo z sesji z dnia 7 października 2022 r.  Wystąpienie radnego Pawła Grzędy rozpoczyna się w 19 minucie i 17 sekundzie filmu:

Wydanie rozstrzygnięcia zastępczego nie oznacza, że radny Paweł Grzęda z dnia na dzień straci swoje stanowisko. Radny ma w tym momencie 30 dni na odwołanie się od decyzji do  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Bez względu na rozstrzygnięcie strony postępowania będą miały możliwość złożenia skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

110 KOMENTARZE

 1. Wojna na granicy, paliwo 8zł., chleb 5zł., masło 8 zł., drogi węgiel, prąd, gaz. deflacja i ogólny rozpierdziel bez perspektyw na najbliższą przyszłość a wysocy rangą urzędnicy bawią się w swoje wojenki i za schabowego tracą mnóstwo czasu, który mógłby byc poświęcony na walkę z drożyzną!

 2. Skoro w niesprzyjającym tej radzie tygodniku napisali że sprawa jest kontrowersyjna to należy to tłumaczyć wprost: jest DĘTA. Sudoł chciał zablokować Grzędzie budowę bloku ale mu się nie udało. Wojewodzina chce mu zabrać mandat ale też się nie uda. Sprawa utknie w sądzie na 2 lata i się kadencja do tego czasu skończy.

  • Ba! Radnymi powinni być tylko katechetki, nauczyciele, emeryci, renciści i sprzedawcy mięsa. Przedsiębiorców, zwłaszcza tych którym się powiodło i którzy coś w tym mieście zbudowali powinno się wysyłać na Sybir. Wtedy będzie porządek.

  • Skoro przepisy mówią jasno w tym zakresie to nie powinno coś takiego mieć miejsca. Prosta sprawa, czego nie rozumiesz?

   To tak jak Obajtek kupujący grunty na terenie, gdzie będzie budowana elektrownia atomowa, by je sprzedać z wielkim przebiciem. Czy to jest fair według Ciebie?

   A co do wszelkiej maści polityków i urzędników państwowych za swoje działanie nie powinni pobierać pensji tak jak było m.in. w Starożytnym Rzymie to byś zobaczyła ilu chętnych, by się znalazło :)

  • Przepisy nie mówią jasno, wyroki sądów w takich samych sprawach w innych częściach kraju są po stronie Grzędy. To wojewoda prowadzi swoją wojenkę i mści się za srovid.

  • Toruński. Po co szukasz w starożytnym rzymie? Radni Helena, Marian i Gazda jak dostali dietę 18zł to nagle przestali chodzić na sesję. Przypadek? Radny Skimina mimo 18zł diety chodzi dalej.

  • Dokładnie o tym mówię. Nie byłoby diet, pensji i tak dalej to nikt, by się za to nie brał, ale jest kasa, układy to ludzie w to wchodzą.

   A co do diet w wysokości 18 zł to śmiesznie to wyszło, że głosowali za, a potem płacz, że nie mają na dojazdy tak jakby wcześniej nie dało się tego przewidzieć :)

   Pan Wasyl, wyroki wyrokami. W wymiarze braku sprawiedliwości nigdy nie ma nic od linijki. Jeden rabin powie tak, a drugi tak :)

  • Jak sam piszesz „jeden rabin powie tak, a drugi tak”. Przepisy i ich wykładnia wbrew temu co napisałeś nie są jasne. Każda ze stron ma swoje racje i swój punkt widzenia, zależny bardziej od emocjonalnego stosunku do osoby niż stanu faktycznego. Jeśli Grzęda dawał busa gminie za friko to było ok. Jak sponsorował wydarzenia w domu kultury to było ok. A jak pewnego razu wystawił fakturę artyście za nocleg a ten ją zaniósł do domu kultury do rozliczenia to za to ma stracić mandat. Absurd. Do tej pory „mieniem gminy” były nieruchomości. Czyli jeśli na gminnej ziemi robiłeś jako radny biznes no to tak nie wolno. A teraz ktoś od ciebie weźmie fakturę, rozliczy ją w gminie i masz lecieć? To jakieś azjatycko ruskie interpretacje prawa nacelowane na to by kogoś za wszelką cenę udupić na zasadzie „dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf”.

 3. A ja jestem za tym żeby Grzeda i jego firma za darmo żywiła myla auta , noclegi gościa gminie. Itd. Powinien mieć skaner odcisków albo legitymować wszystkich klientów o I wtedy by wiedział komu może obiad kelnerka sprzedać a komu nie może.

 4. A może by tak wygasić mandaty tym co nie chodzą na sesję komisję na spotkania z mieszkańcami .takie Mariany z cygan helki z Alfredowki, gazdy itd. Wolę już takiego Grzede i Skimine. Od tych darmozjadów. Obciąć im pensję przez pół. Na 8,5 zł tak za nic nie robienie

 5. Brawo!!! O stłuczkę parkingową też sądził się jako „niewinny” , zmieniał skład sędziowski a po 3 latach okazało się że nie stoi ponad prawem..m

 6. „..byle urzędnik może zamówić w moim lokalu….”. oto szacunek do człowieka , szacunek do wyborcy, w domyśle mieszkańca miasta czy gminy , ech

 7. Ten „pan” się szarogęsi od dłuższego czasu, działa na granicy prawa, wykorzystuje mandat radnego do swoich układów i śmieje się wyborcom w twarz! Ot co

  • Lepiej bym tego nie ujął. Niby buduje i działa w interesie obywateli a w sumie powiększa wpływy i dochody swoich mocodawców. To jego, znaczy pana G i tych z Wawy folwark.

 8. Wygaszanie mandatu za wyrażenie własnego zdania, takie rzeczy tylko w Polsce. Być może są mieszkańcy, którzy za Pawłem Grzędą nie przepadają, ale należy spojrzeć w ten sposób, Hotel Szypowski, Szypowski Strefa, Pawilon handlowy ze Stokrotką i innymi sklepami, Strefa Fitness, Przedszkole- są to miejsca dla ludzi, ale przede wszystkim dają tym ludziom prace. Dodatkowo bloki mieszkalne, należy nadmienić że Burmistrz Wiesław Ordon w ciągu kilku kadencji nie był w stanie postawić ani jednego bloku mieszkalnego, a jak widać zapotrzebowanie na mieszkania w Nowej Dębie jest. Pytanie brzmi następująco- kto więcej zrobił dla lokalnej społeczności- Paweł Grzęda i osoby prowadzące z nim spółkę, czy Starosta Sudoł z Wojewodą na czele? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Poza tym w radzie powinno zasiadać zdecydowanie więcej przedsiębiorców.

  • To, że ludziom pasuje taki burmistrz i taki starosta to faktycznie trudno to w rzeczy samej pojąć i ogarnąć .Tylko dzięki takim nieudacznikom jak w/w mógł i może robić to co robi pan o którym mowa .A wszelkie poczynione inwestycje nie wynikają podejrzewam z żadnej filantropii tylko czystej ekonomii .

 9. Helka Tłusta też uczy religii za pieniądze Powiatu lub Gmin. W Krzątce wygryzła katechetę i sama w szkole dostała etat. Ma jakiś układ z biskupem bo nie szło się temu sprzeciwić. Co do starosty Sudoła , szeptał sobie kiedyś w jednej z restauracji w N.Dębie z Romaniukiem, a wiadomo że tenże Romaniuk to wazeliniaż Ortyla i koło się zamyka. Zakompleksieni nieudacznicy na stołkach mszczą się nad kimś kto ma głowę na karku. Grzęda ryzykuje swoją kasą w swych inwestycjach, nie jak oni wydają naszą kasę bez żadnej odpowiedzialności. A mentalność większości Dębian jest taka że na polityka co ich okrada zagłosują , a jak „przywalą” przedsiębiorcy to by festyn z tego powodu zorganizowali …

 10. To dlaczego Ordon wiedząc że może stracić mandat wynajął samochod . Ewidentnie ustawka żeby go udupić. Cały On. To taka trochę metoda grubego od kefiru w jego stylu.

  • A czy ktoś kazał właścicielowi wynajmować samochód? :)
   Czy właściciel nie zdawał sobie sprawy z możliwych konsekwencji? :)

 11. Może tak pani wojewoda zainteresuje się ile to krewnych czy tym podobnych ziomków pana burmistrza pracuje w urzędzie? Zwykły przeciętny choć wykształcony człowiek nie ma szans, żeby dostać tam pracę. Dyplomy widać nic nie znaczą za to nazwisko ponad wszystko. Kiedy to się skończy?

 12. Radny, zgodnie z art. 24 ustawy o samorządzie gminnym, JEST OBOWIĄZANY brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany. Radny Gazda, radna Helena Tłusty, radny Marek Kopeć i radny Marian Tomczyk jakoś nie wypełniają tego obowiązku. Gdzie w tym przypadku jest pani wojewoda???? Gdzie paszkwil w tygodniku na tych radnych? Czy prawo nie powinno być równe dla wszystkich?

 13. Po co w tym urzędzie siedzi taka persona jak Mirowski? Czym ta postać się zajmuje ? Za co łyka pensje ? Dlaczego Ordon dał mu podwyżkę i ciągle przyznaje nagrody? Ktoś jest to w stanie logicznie wytłumaczyć?

  • Bardzo dobre pytanie. Skąd on w ogóle się wziął i dlaczego pełni taką funkcję? Najwidoczniej inflacja szerokim łukiem omija Nową Dębę skoro taki gość dostaje podwyżkę i nagrody! A bieżnia jak była spartolona tak dalej jest. Pan burmistrz Ordon wie co robi trzymając go w urzedzie. Zaufajmy!

  • odpowiadam nie wiem ! i pewnie nikt w ND oprócz Ordona pewnie nie wie po co jest zatrudniony pan urzędnik zwany zastępca

 14. Radny ma myjnie. Krytykuje starostę i wójta. Na myjnie przyjeżdża auto. Pracownik myjni wykonuje usługę i wystawia paragon. Następnie osoba która dostała paragon mówi, że prosi o fakturę na urząd bo to jedno ze służbowych aut urzędu. Faktura musi być wystawiona bo takie jest prawo. Następnie ta faktura wędruje z urzędu miasta do wojewody. Radny według logiki ma stracić mandat. Przecież to nie ma nic wspólnego z prawem i logikom. Jakie radny ma narzędzia by badać kto do niego przychodzi i kupuje usługę? Ma wprowadzić jakieś paszporty kowidowe?

  A jednocześnie nauczyciel żyje na garnuszku gminy, wpływa na to że w jego szkole mają być inwestycje np budowa nowej hali, bieże dotację na prowadzony przez siebie klub sportowy i wszystko jest OK?

  Albo radny jest strażakiem OSP i domaga się budowy lub remontu swojej remizy. Albo radny jest działaczem w LZS i domaga się większych dotacji na LZS-y i kluby sportowe. I to jest OK?

  Albo jest radnym ale nie chodzi na sesje bo najpierw wnioskował o dietę w wysokości 18zł a teraz stęka że mu brakuje na dojazdy… I to jest OK?

  • Brak logiki to jest w Twoim wywodzie. Do radnego ochotnika OSP należy remiza? Jest jego prywatną własnością?Chwała mu za to że jako radny zabiega o jej remont lub budowę. Pierdzielisz gościu trzy po trzy aby rozmyć temat a wniosek z tego jest jeden.Masz w tym interes ,tyle w temacie.

 15. Jak PiSowski wojewoda może wygasić mandat demokratycznie wybranemu radnemu ??????? Czemu nie wygaszają mandatów tym radnym którzy robią przekręty na inwestycjach w gminie , tym którzy rodziny na stołkach w gminach zatrudniają . Są i tacy burmistrzowie którzy nie dopilnowali inwestycji i nadal są na stołkach , czemu takich ten pisowski wojewoda nie odwoła ??????? Chyba taki bez wazeliny w dupę wchodzi i nie wolno go odwołać . A czemu ten pisowski wojewoda nie odwołał tego radnego który ma cukiernie i katering na terenie Nowej Dęby ??????? Bo co , bo jest też kościelnym i z tego powodu ma odkupienie win ?????????????

 16. Jak wy potraficie wszystko przedstawiać po swojemu…. wygaszenie mandatu radnego za kotleta…. . Z tego co rozumiem Wojewoda wygasił mandat ponieważ radny wykorzystuje mienie gminne do własnych korzyści A nie jest tak? Najlepszy przykład, Otworzony świeżo żłobek przez naszego wielkiego przedsiębiorce radnego cena 1500 zł??? dwa razy więcej niż inne żłobki prywatne działające w okolicy,
  Do tej pory Gmina przekazywała chyba 300 zł w formie bonu żłobkowego po czym po otwarciu przez Pana Grzęde żłobka w chorej cenie rada ( Kierowana przez Pana Grzęde ) podniosła do 800 zł tak aby ludzi było stać na wygórowane ceny i większy zarobek kosztem gminy, Jak najbardziej popieram wygaszenie mandatu niemniej jednak nic to nie zmieni bo i tak dalej rada będzie podejmować decyzje tak jak Grzęda będzie chciał

  • Wojewoda nic o żłobkach nie pisał a właśnie o kotlecie. A jak ci się nie podoba co Grzęda w Dębie zrobił to zamknij oczy i wyobraź sobie Dębe bez: stokrotki, bez Krasnala, bez hotelu na strefie, bez hotelu na mieście, bez bloku na szkolnej, bez bloków na leśnej. Na miejscu stokrotki dalej stałyby garaże. Zamiast zawiści i zazdrości weź się do roboty i stwórz jakieś usługi dla ludzi i zarabiaj. Zbuduj jakiś blok. Zainwestuj swoje pieniądze, weź kredyt i zaryzykuj swiom majątkiem a potem się wypowiadaj. Otwórz żłobek albo przedszkole i zostań milialderem skoro działa to tak jak sobie opisałeś.

  • …musi odpowiedzieć sobie na pytanie:
   czy pan Grzęda osiągnął by to wszystko, nie będąc radnym?

  • Otóż to, kotlety to jest nic. Żłobek jest co najmniej niewłaściwy i jest to ewidenty konflikt interesów.

   Dęba bez Grzędy? Kto wie może mielibyśmy 2 razy tyle sklepów hotel itd. tylo rozbite na więcej właścicieli.

  • Babo a co ma piernik do wiatraka xD Nie stać cię to w domu siedź i pilnuj gówniaka xD Typ sobie narzucił taką a nie inną cenę, ma chętnych, a Julcia się żali że kapitalista ceny sobie ustala xD Sprawdź lepiej czy cię w kuchni nie ma xD

 17. odpowiadam a to dlatego że skoro Ordon z mirowskim nie wybudują nowego żłobka lub nie zwieksza miejsc o co najmniej 40 osób tyle jest oczekujących na liście do żłobka a wiadomo ze tego nie zrobią bo są bardzo słabymi ” menedżerami ” gminy . Gmina musiała by wybudować nowy żłobek przy tych cenach za około 5-8 mln zł . to te 500 zł dopłaty z Gminy jest to małe miki zamiast budować nowy woli dołożyć do prywatnego . ekonomia. i tak to sie odbywa w całej Polsce . tylko tutaj jest lament ze to Grzedy . a dlaczego cisza ze nie gminne przedszkole założone min. przez radna helene z alfredówki która jest mozna powiedziec patronem tegoż przedszkola ( swoja droga bardzo dobrego przedszkola z bardzo dobra kadrą ) i ma dofinasowanie z gminy które działą na mieniu gminy . dlaczego nie ma krzyku na tłusta ?? i na tamte przedszkole a to dlatego ze to nie grzedy jakby było grzedy to by internetowi napinacze tez ujadali a tu ciszaaaa jak makiem

 18. a mi sie wydaje ze sprawa ma drugie dno – jest pewien układ polityczny który moze za niedługo zostać zdmuchnięty i po prostu ten pan jest nie wygodny dla polityków niższego lub wyższego stopnia. to trzeba go udupic zniszczyć , zaorać, – aby stara gwardia dalej mogła głośno gadać po sklepach z kefirem w ręku. wręczać kwiatki i przecinać wstęgi w remizach . nic się w tej Debie nie zmieni dopóki tacy ludzi będą u władzy typu pan O w stroju chochoła , pan M od kefiru w sklepie , pan S od zbierania złomu. najwyższy czas na zmiany tym Panom mówimy stanowcze to co marta lempart …………

 19. Pan Paweł Grzęda zrobił bardzo dużo dobrego zarówno dla ludzi jak i zwierząt.
  Ale tak to jest zazwyczaj jak któs ma dobre serce to później dostaje po tyłku i robi sie z niego kozła ofiarnego.

  • Nakarmil glodnego ordona kotletami o piciu juz nie wspomne a wiec uwlaszczyl sie ordon na mieniu Grzedy i to ordon powinien byc odwolany

 20. Zazwyczaj tak bywa kiedy to ktoś poczuje się za dobrze na swoim cieplym stanowisku, wystarczy poczucie względnego bezpieczeństwa i zaufanie mieszkańców, a można sobie trochę „poskubać” to tu to tam, wszystko co dobre kiedyś się kończy.

 21. Jasnym jak słońce jest że w ujęciu realnym gość jest konkretnie na b…. z przepisami i to grubo. Dlaczego? Dlatego że cała mieścina jest jego w każdej branży ma interes i jak inny przedsiębiorca chce w tej branży zadziałać to nagle spada mu na łeb urząd za urzędem Policja za Policją nadzór budowlany etc.a Kurze wszystko wolno :-) Gość kontroluje cały ten śmieszny samorząd pożar się boże…wciągnął se dzieci do Polityki żeby mieć pełną większość i kontrolę nad majorstwem,przetargami, pozwoleniami, inwestycjami i tak dalej mysh sie nie prześlzignie mucha sie nie zesra jajko się nie zniesie bez konkretnego przykazu to w sumie jest ostre przegiecie bo prowadzi do konkretnej patologii. Każda atrakcyjna działka jest uwalniana i ląduje w kurniku ;-) zaraz staje blok a co tam ..pozwolenia po co ? wystarczy kasa z…. i to jest najlepshe … ale tu ci….bo wszystko na papierze jest uczciwie i prawidłowo i według papierów to bardzo oddany sprawie biznessman a jakże trzeba to uczciwie przyznać a jego ziomkiem je przecie vice mister of Poland model TOP 2..to może i u samego mistra of Puland … są ŻEBERKA na deser..:-) a to juz jest groteska konkretna… całego tego śmiesznego kraju jak czytam takie rewelacje jak np, ,,Pan Paweł Grzęda zrobił bardzo dużo dobrego zarówno dla ludzi jak i zwierząt – taa a w jakiejś tam gazecie pisali jak wywalił cały mandżur matce z małym dzieckiem na ciemną noc bo sie z czynszem spóźniła..o..dzień tydzień czy tam już nie pamiętam co sugeruje że gorzej traktuje l.. niż ..rzęta. albo taka rewelacyja to ten pan jest nie wygodny dla polityków niższego lub wyższego stopnia. to trzeba go udupic zniszczyć , zaorać- rzekłabym że jest dokładnie odwrotnie i dzięki ziomom ma sie dobrze. Poki co, w ogóle w PL każdy, kto ma kase zstąd czy zstamtąd z… tacy… czy z kasyna :-) z ropy…z miedzi.. czy ze srebra.. ma sie dobrze także bedzie miał sie dobrze za kazdej władzy..dobra nie chce mi sie dalej tego odkrecać bo ludzie chyba ślepe są czy jak? taa Kurłaa dobrodziej…krzywda sie dzieje…łuuhuuhuu

  • Przedstawiłeś nam swoją projekcję a teraz przyjrzyjmy się rzeczywistości. Według tego co piszesz to wszechmocny Grzęda już 10 lat temu zamknął restauracje Dębiankę i Jorgula oraz wyeliminował wszystkie pizzerie oraz kebaby z westernem czikenem na czele. No ale mimo twojej projekcji wszystkie te biznesy działają i mają się dobrze. Ale brnijmy dalej w twoją sensacyjną narrację. Wszechmocny Grzęda Mając swoją „galerię” zablokował budowę „galerii” panu Rzeszutowi. No tylko jakimś cudem Pan Rzeszut sobie ją buduje i pewnie niebawem otworzy. Ale najlepsze jest przejmowanie wszystkich działek przez Grzędę. Tylko, że jak była działka na osiedlu północ koło Unimetu to akurat w przetargu kupił ją ktoś inny. Kupił i dalej tam mamy piach i chaszcze. Moim zdaniem szkoda że Grzęda przegrał ten przetarg (TAK! GRZEDA PRZEGRAŁ!!!) bo znając jego styl działania już by stał tam piękny obiekt a zamiast tego mamy brud przy samej krajówce. Grzęda tak walczy z konkurencją Stokrotki że zamknął już Tebina i Wolaka. Tylko nie wiedzieć czemu to właśnie Grzęda i ta młodzieżowa rada miasta doprowadziła do powstania Lidla. Wystawiła działkę na sprzedaż pod sklep i jakoś Grzęda jej nie kupił. A przecież według twojej opowieści powninna być już w łapskach Grzędasa. Wcześniej jakoś się nie dało zbudować Lidla ale przyszedł Grzęda i sobie pozwolił na powstanie konkurencji którą według napisanego przez Ciebie kryminały blokuje. Ale rozumiem, że takie umysły jak ty gdy się historia nie spina i nie klei to i tak będą dalej pisać i opowiadać pierdoły jak Bambaryła u notariusza przy podpisywaniu aktów notarialnych. Kto był u notariusza z Bambaryłą ten wie o czym pisze. Na koniec Grzęda jest taki wszechmocny że przez lata mu Ordon blokował możliwość budowy bloków. Walcząć z Grzedą specjalnie nie wystawiał działek na sprzedaż i blokowął rozwój miasta. A Grzęda tak się na gminie dorobił, że przedszkole cały czas mu kontrolowali, odbierali dotację o które musiał walczyć w sądzie. Nie jeden przedsiębiorca by się po takim czymś poddał i zawinął z tej dziury gdzie wszyscy są zawistni i robią pod górkę. Tak mu gmina pomagała jak niedawno starosta Sudoł przy budowie bloku. Ale to też nie pasuje do twojej opowieści więc trzeba to zakrzyczeć jakimś kwikiem. A jako radny tak się dorobił że co chwilę sposnorował imprezy w domu kultury, na Stal Nowa Dęba jako sponsor dawał kasę. Co chwilę ktoś przychodzi na sępa i mówi „dej dej dej” i zostań sposnororem. Ale tego nie widzisz. Albo i widzisz ale psuje to twoją opowieść więc lepiej o tym nie wspominać. Nie chcesz widzieć prawdy Bo byś musiał wtedy zrozumieć, że ten podły Grzęda rozumie, że pieniądz robi pieniądz a więc im więcej różnych biznesów tym większy rozwój miasta, a im większe miasto tym więcej sprzedanych kotletów, więcej aut w myjni, więcej sprzedanych piw, więcej chętnych na mieszkania i więcej dzieci w przedszkolu. W interesie Grzędy jest rozwój tego miasta bo będzie zarabiał na swoich usługach. Jak miasto spadnie do poziomu Cmolasu to komu sprzeda kotleta? No ale ty „wisz lepij”. Grzęda wszystko pozamyka, wykupi całą Dębę i se sam siądzie w Szypie i będzie mówił „oooo to wszystko moje”. I będzie dopłacał do pustej knajpy. Wiem, że takich jak ty nie przekonam ale życzę tobie i sobie aby w tym mieście było więcej Grzędów, Bilińskich, Tęcz, Tebinów czyli ludzi co robią biznes bo dzięki nim się to miasto rozwija. Życzę ci byś nawet dołączył do tego grona i stał się przedsiębiorcą który zarabia i daje zarabiać i pracować innym. Do dzieła!!!

  • Tylko, że jak była działka na osiedlu północ koło Unimetu to akurat w przetargu kupił ją ktoś inny–tylko że P.B.i przyszłe plany drogowe wykluczyły to żeby coś z kategorii DEVO z tym zrobić – to po co to kupować..W interesie Grzędy jest rozwój tego miasta bo będzie zarabiał na swoich usługach – a to dobre :-) najlepiej to świadczy o tym że nie wiesz zupełnie, o co biega :-) ale ja ci nie wytłumaacze bo nie chce dostać…. dlatego też ja tam temu Panu życzę jak najlepiej i przepraszam za wcześniejszy absolutnie nieprawdziwy poryw subiektywnego fałszerstwa może i masz racje uświadomiłeś i Mnie dziekuje Ci bardzo zaiste wspaniały to Pan okazuje sie.. taaki chojny aboslutnie bezinteresowny spoooonsor z tego co piszesz i w ogóle i….te dotacyje pewnie były tylko jakieś drobne błędy a tu od razu chcą zabrać..nie wiedziałam o tym.. ajjj.. jakie to smutne..i okropne..niech zatem siada dalej na tylnym siedzeniu i nie przesiada sie na przód auta bo wypadki drogowe są teraz często i trzeba na siebie uważać.i najlepiej siadać z tyłu..bezpieczniej.według statystyk.. NCAP, a zyć trza jak najdłużej dla swych własnych dzieci….o.. tralala..

  • Zamknęli Ci aptekę przed nosem czy co ? Taka zawiść jaką w sobie masz i podejrzliwość do niczego dobrego Cię nie doprowadzi. Powiem więcej , podświadomość nie pozwoli byś była- był człowiekiem szczęśliwym , zamożnym i poważanym . Chociaż pewnie jedynie co do Ciebie trafia to kazania księdza z oś Dęba , tak na marginesie ma on troje dzieci i żonę mieszkającą w Łoniowie , więc to jednak nie autorytet . Ale żyj sobie oby jak najdłużej , ale odradzam zaglądanie do czyiś kieszeni , to Cię z wiekiem zgubi …

  • to jest best of the best :-) Taka zawiść jaką w sobie masz i podejrzliwość do niczego dobrego Cię nie doprowadzi. Powiem więcej , podświadomość nie pozwoli byś była- był człowiekiem szczęśliwym , zamożnym i poważanym . ee no Panie Psychologu toż przeprosiłam ładnie napisałam szczerze z całego serducha: dlatego też ja tam temu Panu życzę jak najlepiej i przepraszam za wcześniejszy absolutnie nieprawdziwy poryw subiektywnego fałszerstwa może i masz racje uświadomiłeś i Mnie dziekuje Ci bardzo zaiste wspaniały to Pan okazuje sie.. taaki chojny aboslutnie bezinteresowny spoooonsor z tego co piszesz i w ogóle i….te dotacyje pewnie były tylko jakieś drobne błędy a tu od razu chcą zabrać..nie wiedziałam o tym.. ajjj.. jakie to smutne..i okropne..także przeprosiłam ładnie a Ty mi tu Panie o zawwiści jakiejś złości nic z tych rzeczy przedmówca mi ładnie wytłumaczył i przeprosiłam …a ty mówisz, że ja zawistna jestem?..i zaraz wieżdza takie tam niezawistne słodziuchne twoje stwierdzenie ,,kazania księdza z oś Dęba , tak na marginesie ma on troje dzieci i żonę mieszkającą w Łoniowie” i to jest przyjacielu Psychoprawidłowy i nieAptekowy nie zawistne i nie podejrzliwe. To niestety jeszcze mówiąc profesjonalnie sieje zgorszenie duchowe na całą mieścinę bo jeszcze może Ci ktoś uwierzy :-) ja tam nie wierze :-) boś Ty taaki mądry, że co innego mi zarzucasz a ja przecie ładnie przeprosiłam a sam postępujesz jeszcze duzo gorzej to na logike jak to co gderasz może być prawdą– no nie może bo ty przecie szczery i miłosierny, a i jeszcze deserek: ,,ale odradzam zaglądanie do czyiś kieszeni” – kolego nie zaglądam bo nie ma do czego w kurniku kasy nie ma :-) przecie czytalim teraz wyżej że tego Pana to tylko każo za wszystko, zabierajo mu, blokujo bo z Covidem walczy bez szczepionki to skąd on biedny ma mieć…wszystko przez Paaandemmie …o..taa wszystko trza na nią zwalić. ..przez nią ta cała nagonka…nieuczciwa…złych ludzi…i tak…a szczerzy i mili jak ty…oczerniaja juz …nie tylko zwykłych ludzi ale i proboszczów… grubo…

 22. A pamiętacie jak przypadkiem ulica pana zastępcy została wyasfaltowana a niech inni czekają po 5 lat ja jestem zastępca to muszę mieć na juzzzzz. O tej patologii piszesz.

  • Przejdź się po wsi Dęba, to podziękujesz Opatrzności, że na Porębach rezydujesz.Tu dopiero jest zaścianek i ludzie robieni są od lat w przysłowiowe bambuko .Inna sprawa, że o to zabiegają usilnie i chwalą burmistrza za to , że , ha,ha,ha jest .Wystarczy spojrzeć choćby na lewoskręty na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu w stronę poligonu i porównać z tymi na Porębach

 23. Hej Arystoteles z Cygan – to nie wiesz do tych pieniędzy P.G. doszedł zaczynając od pracy za granicami RP i za zarobioną tam kasę rozpoczął inwestycje w naszym grajdole. Odwrotnie niż wielu innych , zaczął od firmy, a dom kupił dopiero po kilkunastu latach prowadzenia firmy.

 24. Siedem grzechów głównych
  1. Pycha.
  2. Chciwość
  3. Nieczystość
  4. Zazdrość
  5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
  6. Gniew.
  7. Lenistwo.
  Oprócz lenistwa widzę w tym Panu wszystko! Nie dla tego że się dorobił bo samo to wszystko nie przyszło tylko że w pewnym momencie w jego życiu wtargnęła pozostała 6.

 25. 7 grzechów głównych bardziej mi do obecnego kościoła katolickiego pasuje niż do pana radnego ja jego fanem nie jestem ale tłusta helka mniej się w mojej ocenie miastu przysłużyła niż firma inwestująca tu kasę.
  Ps. Gmina przyjazna inwestorom *

  * O ile nie będzie to Paweł Grzęda

 26. Ordon z Zyga przez 10 lat tępili Grzęde. Blokowali budowę nowych mieszkań. Wszystko na złość Grzędzie. Pierwszy żłobek musiał upaść bo poprzednia rada miała w dupie rodziców którzy przyszli na sesję i prosili ich o bon żłobkowy. Już wszyscy o tym zapomnieli? I nagle ktoś pisze że Grzeda na gminie się dorobił. Gmina to go goniła przez lata. Ciągłe kontrole w przedszkolu by znaleźć jakiegoś haka, nie wypłacanie dotacji na dzieci. Wszystko musiał w sądzie wygrywać i wygrał. Tak to mu gmina pomagała. Ale piszący tu propagandyści z urzędu udają że nie pamiętają.

  • A ja się pytam komu przeszkadza szkoła i przedszkole w Alfredówce? I kto głosował za ich likwidacją Może to właśnie Panu G. Zależało żeby zamknąć a dzieci poszły by do jego przedszkola a starsze dzieci do szkoły w Tarnowskiej Woli co by Panu Burmistrzowi szkoły nie zamknęli.

  • Jeżeli twierdzisz że szkołą jest własnością Gminy to dlaczego Gmina jako właściciel nie dba o jej stan ? Na przykład okna zostały wymienione z pieniędzy przekazanych z sołectwa bo lała się woda .

  • Szkoła w Alfredówce nikomu nie przeszkadzała. Po prostu nie ma w niej uczniów. Utrzymywanie pustych szkół nie ma sensu zwłaszcza, że sami mieszkańcy Alfredówki nie posyłali tam swoich dzieci. Z kolei przedszkole ma inną formę prawną: stowarzyszenie. Stowarzyszenie nie zostało zlikwidowane i działa dalej. Dlaczego więc dzieci z tego stowarzyszenia miałyby przejść do przedszkola Grzędy? Widać po waszych komentarzach że plujecie na Grzędę byle tylko napluć bo nic z waszych treści się kupy nie trzyma.

 27. Internauta Anna przedstawił nam swoją projekcję o złowrogim Grzędziochu. A teraz przyjrzyjmy się rzeczywistości. Według tego co piszesz to wszechmocny Grzęda już 10 lat temu zamknął restauracje Dębiankę i Jorgula oraz wyeliminował wszystkie pizzerie oraz kebaby z westernem czikenem na czele. No ale mimo twojej projekcji wszystkie te biznesy działają i mają się dobrze. Ale brnijmy dalej w twoją sensacyjną narrację. Wszechmocny Grzęda Mając swoją „galerię” zablokował budowę „galerii” panu Rzeszutowi. No tylko jakimś cudem Pan Rzeszut sobie ją buduje i pewnie niebawem otworzy. Ale najlepsze jest przejmowanie wszystkich działek przez Grzędę. Tylko, że jak była działka na osiedlu północ koło Unimetu to akurat w przetargu kupił ją ktoś inny. Kupił i dalej tam mamy piach i chaszcze. Moim zdaniem szkoda że Grzęda przegrał ten przetarg (TAK! GRZEDA PRZEGRAŁ!!!) bo znając jego styl działania już by stał tam piękny obiekt a zamiast tego mamy brud przy samej krajówce. Grzęda tak walczy z konkurencją Stokrotki że zamknął już Tebina i Wolaka. Tylko nie wiedzieć czemu to właśnie Grzęda i ta młodzieżowa rada miasta doprowadziła do powstania Lidla. Wystawiła działkę na sprzedaż pod sklep i jakoś Grzęda jej nie kupił. A przecież według twojej opowieści powninna być już w łapskach Grzędasa. Wcześniej jakoś się nie dało zbudować Lidla ale przyszedł Grzęda i sobie pozwolił na powstanie konkurencji którą według napisanego przez Ciebie kryminału blokuje. Ale rozumiem, że takie umysły jak ty gdy się historia nie spina i nie klei to i tak będą dalej pisać i opowiadać pierdoły jak Bambaryła u notariusza przy podpisywaniu aktów notarialnych. Kto był u notariusza z Bambaryłą ten wie o czym pisze. Na koniec Grzęda jest taki wszechmocny że przez lata mu Ordon blokował możliwość budowy bloków. Walcząć z Grzedą specjalnie nie wystawiał działek na sprzedaż i blokowął rozwój miasta. A Grzęda tak się na gminie dorobił, że przedszkole cały czas mu kontrolowali, odbierali dotację o które musiał walczyć w sądzie. Nie jeden przedsiębiorca by się po takim czymś poddał i zawinął z tej dziury gdzie wszyscy są zawistni i robią pod górkę. Tak mu gmina pomagała jak niedawno starosta Sudoł przy budowie bloku. Ale to też nie pasuje do twojej opowieści więc trzeba to zakrzyczeć jakimś kwikiem. A jako radny tak się dorobił że co chwilę sposnorował imprezy w domu kultury, na Stal Nowa Dęba jako sponsor dawał kasę. Co chwilę ktoś przychodzi na sępa i mówi „dej dej dej” i zostań sposnororem. Ale tego nie widzisz. Albo i widzisz ale psuje to twoją opowieść więc lepiej o tym nie wspominać. Nie chcesz widzieć prawdy Bo byś musiał wtedy zrozumieć, że ten podły Grzęda rozumie, że pieniądz robi pieniądz a więc im więcej różnych biznesów tym większy rozwój miasta, a im większe miasto tym więcej sprzedanych kotletów, więcej aut w myjni, więcej sprzedanych piw, więcej chętnych na mieszkania i więcej dzieci w przedszkolu. W interesie Grzędy jest rozwój tego miasta bo będzie zarabiał na swoich usługach. Jak miasto spadnie do poziomu Cmolasu to komu sprzeda kotleta? No ale ty „wisz lepij”. Grzęda wszystko pozamyka, wykupi całą Dębę i se sam siądzie w Szypie i będzie mówił „oooo to wszystko moje”. I będzie dopłacał do pustej knajpy. Wiem, że takich jak ty nie przekonam ale życzę tobie i sobie aby w tym mieście było więcej Grzędów, Bilińskich, Tęcz, Tebinów czyli ludzi co robią biznes bo dzięki nim się to miasto rozwija. Życzę ci byś nawet dołączył do tego grona i stał się przedsiębiorcą który zarabia i daje zarabiać i pracować innym. Do dzieła!!!

  • Tylko, że jak była działka na osiedlu północ koło Unimetu to akurat w przetargu kupił ją ktoś inny–tylko że P.B.i przyszłe plany drogowe wykluczyły to żeby coś z kategorii DEVO z tym zrobić – to po co to kupować..W interesie Grzędy jest rozwój tego miasta bo będzie zarabiał na swoich usługach – a to dobre :-) najlepiej to świadczy o tym że nie wiesz zupełnie, o co biega :-) ale ja ci nie wytłumaacze bo nie chce .… każdy wierzy w co chce… ;-) dlatego też ja tam temu Panu życzę jak najlepiej i przepraszam za wcześniejszy absolutnie nieprawdziwy poryw subiektywnego fałszerstwa może i masz racje uświadomiłeś i Mnie dziekuje Ci bardzo zaiste wspaniały to człek okazuje sie.. taaki chojny aboslutnie bezinteresowny spoooonsor z tego co piszesz i w ogóle i….te dotacyje pewnie były tylko jakieś drobne błędy a tu od razu chcą zabrać..nie wiedziałam o tym.. ajjj.. jakie to smutne..i okropne..niech zatem siada dalej na tylnym siedzeniu i nie przesiada sie na przód auta bo wypadki drogowe są teraz często w powiecie i trzeba na siebie uważać.i najlepiej siadać z tyłu..bezpieczniej.według statystyk.. NCAP, a zyć trza jak najdłużej dla swych własnych dzieci…Ty??…czekaj??….ja nie mogę on siedzi na tyle??no patrz poosłuchał się.mnie…ale..dalej… już na pace tego Pickupa jeszcze ktoś siedzi za nim…czekaj …czekaj…kto to?..czy to….czy to.Mariusz? czy to Jacek?.czy to.Maks? czy to..Rychu?czy to Grzechu?a może to Zdzichu?…SŁABO WIDZE ??…ale ktoś tam jeszcze siedzi ewidentnie..na pace ja pierdziuuu…eee czy to tak można naa..pace? to już chyba sie nie siada?, co najwyżej jakieś graty można przewozić…nawet w UAZie tak było..EE..uważaj Pan…. Panie..dobrodzieju….bo na zakrecie to WY wypadnieta..z tego JEEPPAA…i zarobić już nie data…ni ma bata….tralala

  • Jest rzeczą nie pojętą, by karać człowieka za dobra, jakie czynił dla gminy i jej mieszkańców w której jest radnym, pozbawiając go mandatu radnego, więc pozbawiając go możliwości dalszego czynienia dobra gminie i jej mieszkańcom. Pan radny powinien pójść w kierunku zmiany przepisów, które umożliwiły pani wojewodzie wygasić mandat radnego a panu staroście, rzucanie kłód pod nogi. Oczywiście zmiana przepisów, nie dotyczyła by wszystkich a wyłącznie pana radnego, co umożliwiło by mu czynienie dobra dla gminy i jej mieszkańców, bez stresu i zgodnie z obowiązującym już nowym prawem a pani wojewodzie i panu staroście wytrąciło by narzędzie do gnębienia pana radnego.

 28. Serio? Hotele w których karmią jak we wszystkich tanich barach, żłobek poza zasięgiem dla uboższych dzieci i bloki które się już sypią….nie róbcie z Pana G. Na siłę króla Dęby :D

  • Pawła nie było a Dęba powstała na surowym korzeniu. Mlodsi poszukają w wiki co to oznacza. Zbudowano fabrykę, bloki mieszkalne,przedszkole i żłobek ,kosciół ,ujecie wody i oczyszczalnię i iiiiiii wiele innych rzeczy. Tu wiekszość z Was sie urodziła ,wychowała dzieci i wykształciła (liceum i technikum były wysoko notowane). A dziś potrzeba jakiegoś dewelopera PG żeby coś było???On nie robi inwestycji dla mieszkanców tylko dzięki sponsorom z Wawy powiększa ich majątek i wpływy w srodowisku. ND niebawem bedzie sie zwać Sabogrzedowo.

  • kiedys nie było Pana P.G i jakoś wszystko się kręciło, poza tym jeśli ktoś wie jak zaczynał P.G od początku, to na pewno nie bedzię bronił go rękami i nogami, inwestycje dla pieniędzy P.G z J.S , a ludzie myslą że to dla mieszkańców. ha ha ha

 29. Jeśli według tylko tych przedstawionych argumentów (niby zarzutów) ma zostać odwołany radny to uważam, że to jest to złośliwość. Co innego jakby auto było wynajmowane po zawyżonych stawkach wielokrotnie, urząd wynajmował u Niego catering, zamawiał catering wielokrotnie. Nie widzę tutaj podstaw do odebrania mandatu radny tutaj nic na tym praktycznie nie zarobił. Oczywiście jeśli gdzieś w jakimś urzędzie radny dorabia się na pieniądzach gminnych to odwołać takiego, ale nie w tym przypadku. To wygląda na usuwanie kogoś kto ma inne zdanie. To zdanie nie jednokrotnie może się różnić od myślenia innych radnych, polityków, wójtów itd. i nieraz też może być błędne, ale każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Ta opinia nie może wpływać na to czy ma On być dalej radnym czy należy go odwołać.

 30. Uważam, że argumenty (zarzuty) przedstawione wobec radnego nie powinny stanowić podstaw jego odwołania. To są śmieszne zarzuty. Pewnie w wielu gminach trzeba będzie odwołać radnych (nie wygodnych radnych).

 31. Dziwie się, że Infonowadeba nie ogłosiła kilkudniowej żałoby…
  Ja nie będę płakał po Grzędzie:) Myślał, chłop że znokautował pandemię, a dostał zwykłego liścia od wojewody i leży:)

 32. Dęba bez Grzędy? Kto wie może mielibyśmy 2 razy tyle sklepów hotel itd. tylo rozbite na więcej właścicieli. HaHahahahahaha ktoś chyba dowcip opowiedział . Już nam PiS mieszkania plus wybudowali hahahahahaha . Jakby nie Pan Grzęda to za 5-10 lat bylibyśmy za Cmolasem . 25-30 lat temu Nowa Dęba była większa i bardziej rozbudowana niż Kolbuszowa a teraz jesteśmy w rozwoju za Kolbuszową . Dobrze , że już niedługo Pan Ordon skończy te swoje rządy i być może uda nam się wybrać porządnego burmistrza który będzie rozwijał nasze miasto a nie je zwijał . Pan Paweł byłby bardzo dobrym burmistrzem

  • Co ma piernik do wiatraka, sklepy hotele itd budują prywatni inwestorzy nie gmina, swoją drogą mieszkań pod żadnym pozorem nie powinna budować gmina bo zrobi to źle i drogo.

   Wracając do tematu konkurencja zawsze jest dobra dla konsumenta a jak mamy tylko jednego wiodącego przedsiębiorcę są tego minusy, dlatego wolał bym żeby więcej inwestorów tutaj coś budowało i działało. Jest grzeda ok ale trzeba szukać i dopuszczać innych.

  • To byly grabie czlowieku szalony
   24 listopada 2022 at 08:20
   ?

   Kołkowi ciężko zrozumieć aluzję o babach odnośnie pytania o śmierć dziecka i szukania sensacji z tego powodu więc toczy pianę z pyska.
   Ja słyszałem o mopie a grabie to sam sobie wsadź w tyłek.

  • Z reguły aluzje,a taki sens miała moja wypowiedź,są łatwe do odgadnięcia przez odbiorcę wypowiedzi.
   Ty jednak,swoją ripostą potwierdziłeś żeś kołek,w dodatku, tępy kołek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here