Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu

13

Bez żadnego głosu sprzeciwu, przy jednym wstrzymującym się podczas głosowania nad wotum zaufania i dwóch wstrzymujących się przy głosowaniu nad absolutorium za ubiegłoroczny budżet – tak radni powiatowi na ostatniej sesji, 15 czerwca, ocenili prace Zarządu Powiatu w minionym roku.

Nim radni zagłosowali nad uchwałą absolutoryjną, starosta Jerzy Sudoł przedstawił informację dotycząca wykonania ubiegłorocznego budżetu. Okazało się, że realizacja planowanego w 2021 roku dochodu wyniosła 103 procent i zamknęła się kwotą 62 mln. zł, zaś wydatki wyniosły niespełna 57 milionów.

Głosowanie nad uchwałą dotyczącą wotum zaufania poprzedziła zaś informacja o stanie powiatu za rok 2021 przedstawiona przez sekretarza powiatu Kazimierza Błasiaka.

Dyskusja, która poprzedziła głosowanie nad tymi uchwałami była  dość burzliwa, bo jak stwierdził starosta Jerzy Sudoł, każda gmina chce, by jak najwięcej budżetowych pieniędzy trafiło właśnie do niej.  – To normalne, że jednym się pewne decyzje podobają, inni je kwestionują, żyjemy w demokratycznym kraju, każdy ma prawo do swoich opinii – mówił Jerzy Sudoł.

Koniec końców ubiegły rok został oceniony i doceniony. Żaden z  radnych nie był przeciwko tym kluczowym dla pracy zarządu uchwałom, a zdecydowana większość je poparła.   – Bardzo nas to cieszy, bo staramy się ścignąć jak najwięcej środków dla powiatu tarnobrzeskiego – podkreślił Jerzy Sudoł dodając, że Zarząd Powiatu pamięta o wszystkich gminach. – Kiedy zaczynałem urzędowanie obiecywałem, że będę się starał, by wszystkie gminy rozwijały się równomiernie i staram się dotrzymywać słowa.  Mam nadzieję, że uda nam się zrobić jeszcze wiele dobrych rzeczy. Jako zarząd poprawiamy infrastrukturę drogową, budujemy chodniki, żeby było bezpieczniej, dbamy o szpital w Nowej Dębie, o  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, dbamy o zabytki, staramy się pomóc opiece społecznej i oświacie – przypomniał starosta.

Gratulacje za uzyskanie absolutorium  Zarządowi Powiatu złożyła przewodnicząca Rady Powiatu Krystyna Rusin.

/Powiat

13 KOMENTARZE

 1. Chyba już nadszedł moment do wnioskowania przez prezydenta Tarnobrzega i starostę do rządu RP o zgodę na połączenie miasta Tarnobrzeg i powiatu..

 2. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.
  Za co to absolutorium – chyba że za prywatę, nieposzanowanie mieszkańców i hipokryzję władz.

 3. Zabrakło Militariady ? To sie szykujcie na łikendowe spotkanie z hip-hopowym diskopolo w oparach folkloru, zwanych inaczej - Dni Nowej Dęby...

  Mieszkańcy „Hamburga’ którym przeszkadzała Militariada, już mogą zgłaszać sprzeciw do władz. Tylko wcześniej musicie ustalić kto rządzi we wsi…

  • Ale dlaczego wciąż to samo? Nie wszyscy to lubią. Ja jestem z tzw. Rockowego pokolenia lubię rock-a, blues-a, nawet muzykę poważną, ale disco-polo – to nie dla mnie. Trzeba będzie gdzieś wyjechać żeby nie słuchać tego badziewia.

  • Nieważne co jest grane, ważne by nalane… Jeśli będzie bufet „dobrze zaopatrzony” i po taniości, to może grać nawet rydzyk na Dudach…

  • Taniość w Dąbie – wybij to sobie ze łba! Będzie przynajmniej czterokrotnie drożej niż w lokalach. Jak chcesz tanio to se zrób festyn na działce lub na balkonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here