Co najmniej 2450 zł. Tyle ma wynosić minimalne wynagrodzenie za pracę

10

2 450 zł ma wynosić minimalne wynagrodzenie za pracę w przyszłym roku. Taką kwotę proponuje MRPiPS.

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów opublikowano informacje o projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r.

Proponowana w projekcie wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę wynosi
2 450 zł, co oznacza wzrost w stosunku do wysokości obowiązującej w roku bieżącym o 8,9 proc. Minimalna stawka godzinowa powinna wynosić 16 zł.

Na forum Rady Dialogu Społecznego nie udało się dojść do porozumienia w sprawie tych stawek. W związku z tym Rada Ministrów jest zobowiązana ustalić kwoty w drodze rozporządzenia – w terminie do 15 września.

/PAP

10 KOMENTARZE

  1. Prosze sobie to przeliczyc na Euro lub dolary to jest brutto i okaze sie ze we wlasnym kraju jestesmy jak niewolnicy bo to mawet nie wychodzi polpwa placy minimalnej kraju zachodniej Europy a pracujemy w wiekszosci w firmach zachodnich tak jak pracowali robotnicy w 19 i 20 wieku i czym sie szczyci rzad chyba tym ze rozdaje kase na lewo i prawo nierobom .Ja mam przepracowane 44 latapracy fizycznej i musze na to lenistwo robic jak wielu innych.Mozna by tak bez konca dla mlodych rada uciekajcie z tego obozu pracy za granice i nie bedzieci niczego zalowac ja mialem taka okazje 40 lat temu i nie skorzystalem jednym slowem porażka. Jedno powiem nie bedzie lepiej tylko gorzej jedynie co dostaje od panstwa to wieksze rachunki i coraz gorsze zdrowie.0

  2. Minimalna stawka to 16 zl2 smiech taka drozyzna same oplaty za 50 metrowe mieszkanie to juz 1000 zl o czymy mowimy w takich samych firmach na zachodzie zarabia sie juz od 2000 tys Euro na czusto a ceny takie same lub mniejsze. Czy ludzie w Polsce przestali myslec.500 + bylo ok gdyby rodziny zarabialy na ten czas minimum 5 . Y6 tysiecy na reke wtedy rodzice by mogli cos odlozyc na swoje pociechy a tak wszystko zostanie przejedzone i wydane w marketach zachodnich ktore mamy na kazdym zakrecie.

  3. Za Komuny bylo powiedzenie, wyzej malego nie podskakuj siedz na tylku i przytakuj tak dozyjesz starczej renty nawet w tylek nie kopniety, prawda emeryci ze tak bylo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here