DZIAŁANIA „TRZEŹWOŚĆ” NA PODKARPACKICH DROGACH – PODSUMOWANIE

1

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, przez dwa dni, podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 19 tys. kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 46 nietrzeźwym kierowcom.

Każdy kierowca, który zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale przede wszystkim może mieć tragiczne konsekwencje. Równie niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, kiedy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało po nim śladu. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę warto sprawdzić, czy na pewno możemy prowadzić.

W sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci ruchu drogowego starali się, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Przez dwa dni, w ramach działań, funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 19 277 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 46 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 16 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 30 odpowie za wykroczenie.

Piłeś – nie jedź! – to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

/Policja

1 KOMENTARZ

  1. A ile testów narkotesterem wykonali bo nic na temat nie napisane? Tam dopiero można nałapać „odurzonych” syropami na kaszel i innymi zupełnie legalnymi substancjami. Aż dziw bierze że tym razem policjanci nie korzystali z tej niesamowitej zabawki do zabierania praw jazdy ludziom, którzy są zupełnie trzeźwi. Nie musisz mieć mieć powiększonych źrenic, ani bełkotać czy dziwnie się zachowywać żeby Cię zbadać. Jesteś trzeźwy z prawkiem i nagle cyk w ciągu 10 minut stajesz się „przestępca” z zatrzymanym prawem jazdy z autem na lawecie. Bo to działa jak gra w totka- im więcej puścisz kuponów tym więcej trójek trafisz….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here