MARCIN WARCHOŁ: TO NAJWAŻNIEJSZE WYBORY PO 1989 ROKU

81

Chciałem podziękować mieszkańcom miasta i gminy Nowa Dęba za te 4 lata. To był dobry  czas dla Polski i dobry czas dla Nowej Dęby. Dużo dobrego się wydarzyło ale mamy szansę  osiągnąć jeszcze więcej – mówi Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł w wywiadzie  podsumowującym jego kadencję parlamentarną. 

Info: W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Jak w pańskiej opinii będzie  wyglądał wynik tych wyborów? 

Marcin Warchoł: Mam nadzieję i robię w tym kierunku wszystko co mogę, że rząd Zjednoczonej Prawicy utrzyma  ster władzy w Polsce. Twarde dane mówią jasno: w latach 2015-2022 Polska gospodarka  wzrosła realnie o ok. 32%. Mimo pandemii i kryzysu polski PKB w I kwartale2023 r. wzrósł  wobec I kwartału 2019r. o 13,8%. To najwyższy wynik wśród dużych gospodarek europejskich. 

Konkurencyjność Polski na arenie międzynarodowej sprawia, iż skutecznie przyciągamy  inwestycje zagraniczne, które tworzą nowe miejsca pracy, zwłaszcza dla młodych ludzi. Mimo wojny na Ukrainie zagraniczni inwestorzy wiedzą, że Polska jest bezpiecznym i  wiarygodnym partnerem dla biznesu. Tylko w 2022 r. wartość inwestycji zagranicznych  tworzących nowe miejsca pracy w naszym kraju przekroczyła 17 mld USD.  

Dzięki temu Polacy mają szansę na godną pracę w godnych warunkach i za godną płacę. Za  Tuska bezrobocie wynosiło ponad 14%, Polacy zarabiali 5zł na godzinę, a zakupy robili na  zeszyt. Dzisiaj mimo wojny za naszą wschodnią granicą, mimo negatywnych skutków  pandemii, mimo blokady środków europejskich ze strony eurobiurokratów i innych działań  mających osłabić naszą gospodarkę mamy w chwili obecnej najniższe bezrobocie w historii. Dzisiaj młodzi ludzie nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Nie muszą wyjeżdżać do  Londynu na zmywak czy jechać do Niemca na szparagi. Dzisiaj młodzi ludzie mogą pracować u  siebie w swoim kraju. 

Myślę, że Polacy to widzą i czują, dlatego jestem przekonany, że osiągniemy bardzo dobry wynik  w tych wyborach. Polacy, zwłaszcza mieszkańcy Podkarpacia pamiętają, że Donald Tusk był  fundatorem systemu w którym dzieci w szkołach były głodne. Według danych Polskiego  Czerwonego Krzyża w 2018 roku w Polsce niedożywionych było MILION dzieci! Poseł Platformy  Obywatelskiej, niejaki Niesiołowski radził wówczas Polakom by jedli szczaw i mirabelki. Polacy  nie chcą powrotu do tamtych czasów i tamtej biedy. 

Co uważa pan za swój największy sukces tej kadencji? 

Na pewno jest to skuteczna walka z mafiami vatowskimi. W ostatnich sześciu latach  przychody z podatku VAT wzrosły o ponad 50%! To efekt skutecznej walki z grupami przestępczymi wykorzystujących lukę w przepisach stworzoną przez Platformę Obywatelską! To  również skuteczna obrona przed lichwiarzami. Pod koniec minionego roku weszły w życie  weszły przepisy ustawy antylichwiarskiej. Zakupy na raty, „chwilówki” albo pożyczki od osób  fizycznych nie mogą już zawierać ukrytych, rażąco wysokich opłat czy oprocentowania. Ustawa  wprowadza jasne, niższe limity wszystkich kosztów ich udzielania. Żaden Polak nie straci już domu czy majątku życia za fikcyjny dług. Za bardzo ważne uważam również zdławienie  lekowej ośmiornicy. Prowadzimy z różnymi służbami skuteczną walkę z procederem  nielegalnego wywozu leków z Polski. Nie pozwalamy na sytuację w której brakuje w kraju leków  dla ciężko chorych ludzi, bo zostały wywiezione przez przestępców za granicę na handel. 

Oczywiście tych działań jest zdecydowanie więcej. To pomoc przedsiębiorcom. Wraz z Tarczą  Antykryzysową wprowadziliśmy uproszczenia w postępowaniach restrukturyzacyjnych, które  świetnie się sprawdziły. Za rządów Donalda Tuska w przypadku przejściowych problemów  spowodowanych np. zawirowaniami na rynkach, przedsiębiorcy byli skazani na upadek i  zamknięcie firmy. Rozwiązania restrukturyzacyjne, które przygotowaliśmy w resorcie stanowią  koło ratunkowe dla polskiego biznesu. Bronimy gotówki, bronimy polskich lasów przed  prywatyzacją i zakusami eurobiurokratów.  

Jakie w pańskiej ocenie będą największe wyzwania kolejnej kadencji ? 

Bez wątpienia bezpieczeństwo Polski tak w sferze gospodarczej jak również militarnej. Tusk i  jego koledzy z rządu chcieli oddać Polskę wschodnią w łapska Putina. Rzeszów stałby się  wówczas polską Buczą. Setki tysięcy ludzi, młodych dziewczyn i młodych mężczyzn straciłoby  swoje życie. W imię resetu, w imię niemieckiego poklepywania po plecach, w imię dobrych  relacji z Putinem zakładano, że ściana wschodnia zaleje się młodą, polską krwią. Poczucie  bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Chcąc je  zagwarantować, wprowadziliśmy programy modernizacji służb mundurowych. Obecnie blisko  90% Polaków określa Polskę jako kraj bezpieczny. Aż 95% obywateli uważa, że najbliższa  okolica ich miejsca zamieszkania jest bezpieczna i spokojna. Te wyniki to efekt wieloletnich i  długofalowych działań obecnego rządu oraz kluczowych inwestycji w nasze bezpieczeństwo. 

Rozbudowujemy i unowocześniamy Polską armię. Nowa Dęba wie to najlepiej bo to właśnie  w Nowej Dębie utworzyliśmy 18 Pułk Artylerii, który za chwilę będzie brygadą, a DEZAMET  może liczyć na kolejne zamówienia co stwarza kolejne miejsca pracy w regionie. W mojej  ocenie w chwili obecnej ważą się losy Polski. Uważam że to najważniejsze wybory po 1989  roku. Dlatego proszę wszystkich mieszkańców Nowej Dęby, aby w niedzielę 15 października  udali się do lokali wyborczych i oddali głos na listę Zjednoczonej Prawicy. 

PONIŻEJ ULOTKA WYBORCZA WICEMINISTRA MARCINA WARCHOŁA

DLA NOWEJ DĘBY:

81 KOMENTARZE

 1. Za to lubię Warchoła. Konkretnie podsumował rządy Tuska: praca 5zl za godzinę albo szparagi u Niemca, mafie vatowskie, afery typu amber gold, „piniendzy nie ma i nie będzie ” itp. Dobry z pana zawodnik i ma Pan nasze poparcie.

  • Mafie w tym sektorze zawsze były, są i będą. Wystarczy chociażby wspomnieć o oddaniu ziemi kościołowi za symboliczną złotówkę, by potem opędzlować ją za grube miliony :) Tak to się robi, a tłuszczy wniska się kit, że niby coś zostało zlikwidowane xD

 2. Skoro nie mamy kandydata na posła z Nowej Dęby, z realną możliwością wejścia do sejmu to pozostaje tylko Warchoł. Chmielowiec już pokazal że do Dęby tylko ochłapy dawał. Poza tym za Warchołem stoi wiek, bo u kolbuszowskiego to raczej chęci i świeżości nie będzie.

  • Znowu oszukali Polaków szczególnie młodych Cholownia im obiecał i powinien zabrać wszystkie dodatki socjalne i wprowadzić 5 zł za godzinę pracy z umowami śmieciowymi .Wszyscy szybko zapomnieli jak było. WSTYD.

 3. A kasa z tych plakatow juz na koncie czy tylko reklama :) Pozyjemy zobaczymy….mafie vatowskie hmmm zobaczymy jak nowe dane opublikuja , juz sie spoznili chyba Vateusz wie ze dziura vatowska urosla:)

  • A co myślałeś że te plakaty to za darmo ktoś zrobił? Za pieniądze które są już na koncie albo będą dopiero. Czep się psiego ogona. A za PełO dziura budżetowa była by przykryta liśćmi. Daj spokój z tym rudym wujem.

 4. Pisałem to pod innym postem, ale powtórzę: Prawda jest natomiast taka, że za PO likwidowano jednostki wojskowe na wschodzie, armia była demontowana. Za PiS są ogromne, historyczne wręcz zakupy w armii. Powstają nowe jednostki. Inwestowane są ogromne środki w fabryki zbrojeniowe. Na tym wszystkim korzysta Polska i Nowa Dęba. Dla nas takiej okazji nie było od czasów COP-u. Zobaczcie ile zmieniło się na Podkarpaciu które wreszcie zostało dofinansowane. Dobre drogi, inwestycje w kolej. Trzeba być naprawdę zaczadziałym od TVNu żeby tego wszystkiego nie dostrzegać. Myślicie, że tak samo będzie jak Tusk wróci do władzy? To sobie przypomnijcie zakupy na zeszyt, pracę po 5zł na godzinę i falę emigracji ludzi na zmywak. Ja pamiętam jak się żyło w Polsce za Tuska i wiem jak się żyje teraz. Wyobraźcie sobie gdyby covid (bez względu na to jak oceniamy te historię) wydarzył się za Tuska. Wyobraźcie sobie gdyby wojna na Ukrainie wybuchła za Tuska. Myślicie że były jakieś tarcze dla przedsiębiorców? Zostawili by ludzi na pastwę losu. Firmy by upadały, powróciłoby bezrobocie 14%. Owszem płacimy koszt w postaci inflacji. Ale inflacja spadnie, a gospodarka przetrwała. I o tym są te wybory.

  • Młody Suseł niech zgadnę skończyłeś 6 klas podstawówki IQ, nawet nie wiesz co to jest, poniżej 80,5 dzieci brak pracy tv 49 cali i przez cały dzień pewnie TVP Info oglądasz a twoja kobieta musi zajmować się dziećmi gotować sprzątać prac itd i jeszcze zimne piwko z lodówki pod nos podstawi:) Co do COPu to jeżeli chodzi o okazje to PiS tylko czycha na takie okazje żeby omamić takich baranów jak ty żeby na nich glosowali później ich okraść i wyruchac bez wazeliny i usłyszeć jeszcze oklaski za to Brawisssimo

  • Zapomniałeś dodać, że za PiS powstało mnóstwo pomników, wiele muzeów, pełno fundacji, pełno dotacji dla kościoła,itp i to wszystko za nasze pieniądze. Wystarczy tylko powiedzieć, napisać, że to w celach patriotycznych, narodowych, chrześcijańskich i kasa jest. No i ten największy patriota, niejaki Jarek K. co wszystko mu wolno, np. niszczyć wieńce, rozkazywać policjantom i żołnierzom, opluwać innych. To tylko część tej wspaniałej pisowskiej wielkości .

  • Pitu pitu. Warchoł ma dużo kiełbasy wyborczej, a lud łyka jak popcorn w kinie. Nową Dębę dotuje kroplówką, a poczytajcie jaka kasa idzie na Stalową Wolę i Nisko. Kto będzie miał połączenia z CPK i inne bonusy. Raczej nie nasze miasto. Infonowagrzeda daje ciała za 50 groszy.

 5. Panie Marcinie ma Pan mój głos! Trzymam mocno kciuki aby się Panu udało a Chmielowcowi nie. Już mam dość tego trzymania Dęby na kolbuszowskiej smyczy

 6. Kolbuszowski= Ordon i Sudoł. Co za nich było to wiemy. Tej gminie trzeba zmian. Polotu, młodości i świeżości. Głosujemy na Warchoła w kwietniu odpalamy Ordona i Sudoła. Tylko tak gmina dostanie kolejny bieg i ruszy do przodu.

  • Logika
   Nowa Dęba Nisko i Tarnobrzeg powinny współpracować i zabiegać o inwestycję wyprzedzające Kolbuszowę, czyli wszystko związane z funduszami, inwestycjami i wypoczynkiem oraz pracą. Same galerie i sklepy wielkopowierzchniowe nie są wyznacznikiem dobrobytu jak połowa kolbetu pracuje w Rzeszowie lub Mielcu.

 7. Panie Warchoł niech Pan się nie ośmiesza z tymi obietnicami wyborczymi mieliście na nie 8 lat. A to co zostało zrobione przez te 8 lat i te postulaty to Pański zasrany obowiązek bo to nie wasze pieniądze jak to wielce reklamujecie ile wy to nam nie dajecie to są nasze pieniądze i są pobierane od nas właśnie na poprawę życia w naszej gminie a nie na wasza pisowska prywatę i okradanie nas w biały dzień. Ludzie już maja dość Pana i waszej Zjednoczonej w okradaniu obywateli Prawicy. Na szczęście zapamięta Pan i Pana zwolennicy datę niedzielnych wyborów na długo bo przegracie z kretesem.

 8. Słuchajcie tępe pisiory, jak już musicie wykonać polecenie kaczora to tak jak ktoś wyżej pisał na kogokolwiek byle nie Chmielowca. Żygam już tym pisem a zwłaszcza chmielowcem, który już 20 lat towarzyszy mojemu życiu w tej dziurze kurw…

  • Artykul z Niedzieli gazety kleru który podobno, według PiSu nie agituje politycznie:) Do tego wypisuje kłamstwa pana Warchoła. Ale to nie dziwne wystarczy zobaczyć nazwisko żeby zrozumieć PiS = Warcholstwo i Kłamstwo

 9. Pan Chmielowiec założył skansen razem z panem Ordonem i Sudołem. Nowa Dęba potrzebuję ten skostniały układ przełamać.
  Młodzi dostali tylko skrawek władzy i widać że mimo blokady leśnych dziadków coś dobrego się dzieje. Dlatego dla wyborcy PiS wybór jest prosty.

 10. Ja mam ten komfort że nie wpisuję się w propagandę ani TVP ani TVN. Zawsze głosuję na człowieka, a nie na partię. Dlatego do sejmu wybiorę Warchoła bo dużo zrobił dla Dęby. Ale do Senatu wybiorę Bartoszka. Babcia Sagatowska z PiS to jakaś porażka. Co ona dla Dęby zrobiła?

 11. Czytalem ten artykul , co drugie zdanie Donald Tusk i jakis belkot o glosowaniu po chrzescijansku:) Tak jakby Ziobro to pisal:)Niema w sumie na kogo glosowac to trzeba wybrac mniejsze zlo:) Obie sttrony socjalistyczne tylko jedna z pod znaku krzyza.

 12. Wytłumaczcie mi jak to jest, że taki Śmiech nigdy nawet w zarządzie osiedla nie był a pcha się do Sejmu? Jak można ocenić czy się nadaje i co sobą reprezentuje ? Wiem który to, jestem z Nowej Dęby ale nigdy nigdzie go nie widziałem udzielającego się społecznie nawet lokalnie

  • To proste. Nikt normalny nie chce powrotu Tuska. Rozkradania majątku narodowego i służalczości wobec Niemiec.

  • Polska nie jest mocarstwem, nic nie znaczy na arenie międzynarodowej, więc zawsze będzie służalcza…za Tuska wobec Niemiec, a za PiS wobec USA, Izraela i Ukrainy. I tak źle i tak niedobrze, ale jeśli oceniacie uległość to patrzcie komu służą obie partie, bo służą…

  • Tak Przedstawiciele PiS znają jeszcze jedno słowo a ono brzmi Donald. A co do gorzkiej żołądkowej to w obecnej sytuacji wole żeby Polska w obecnych czasach spoglądała na USA i trochę mniej ale zawsze w stronę Niemiec niż jak to robi PiS i dobrze probuje się z tym ukrywać na Rosje. PiS to obecnie najbardziej prorosyjska partia w Polsce wystarczy tylko oczy szerzej otworzyć.

 13. „Za Tuska ludzie zakupy robili na zeszyt” xDDDDDDDDDDDDD Grubo. Za czasów rządów SLD tak było, w lokalnych sklepikach, ale za Tuska? xDDDDDDDDDDDD Jaki sklep dawał na zeszyt za Tuska? LIDL? Biedronka? xDDDDDDDDDDDDD

  Slogany dla sloganów no i oczywiście Tuska nie mogło zabraknąć xD

 14. Dlaczego kampanie w Polsce zawsze opierają się o wracaniu do przeszłości i mówieniu, że za „Iksa” było to i to zamiast mówić o tym, co samemu dobrze się zrobiło? Bo coś się zrobiło prawda? Po co to błoto? Taka postawa bardzo mnie odrzuca.

  PiS był u władzy osiem lat, więc dlaczego non stop ględzi o Donaldzie? Komu i po co to potrzebne?

 15. Ludzie moi drodzy kochanie…. nad czym się tu zastanawiać. Chmielowiec to juz dziadek i nic nie musi. Dostanie się to będzie miał w dupie Dębe bo to ostatnia kadencja. Będzie jeździł wręczał kwiqtki i za darmo żarł. Przed Warchołem dużo pracy ale i szansa dla deby bo mlody i się mu chce

 16. Przez lata głosowałem na Chmielowca. Jednak po tym co razem z Ordonem zrobili Damianowi nie ma opcji ten człowiek zyskał głos mój i mojej rodziny. Dlatego wybór jest prosty i głosuję na Warchoła.

 17. To co dla ludzi młodych jest bardzo istotne to cyfryzacja usług publicznych, dostęp do wysokiej jakości Internetu i przede wszystkim WOLNOŚĆ INTERNETU. Ja pragnę przypomnieć, że to nie kto inny jak właśnie TUSK I PLATFORMA chcieli CENZUROWAĆ INTERNET wprowadzając słynny dokument ACTA. Tylko dzięki temu że wówczas młodzi ludzie wyszli na ulice, mamy dzisiaj wolność Internetu która chcieliście młodym ludziom odebrać. Nie wahaliście się uderzyć w internautów którzy robili memy z prezydentem Komorowskim, nasyłaliście ABW do siedziby redakcji. MŁODZI LUDZIE CHCĄ WOLNOŚCI A WY TE WOLNOŚĆ CHCIELISCIE IM ZABRAĆ.

  • Wolność internetu xD Nie wiem na jakim świecie żyjesz. Każdy sms czytany 24/7 i tak samo z przepływem wiadomości w sieci. Przypominam, że była nowelizacja pewnej ustawy, PiS głosował „za” oczywiście pod płaszczykiem walki z terroryzmem. Benc.

 18. Marcin Warchoł w przeciwieństwie do herr Tuska jest prawdziwym profesorem, jest dr habilitowanym. Ma łeb na karku, jest młody i dynamiczny. Jemu również zależy na skruszeniu narzuconego Nowej Dębie układu kolbuszowskiego który to układ dławi naszą gminę. Ordon z Chmielowcem skutecznie blokowali kandydatów z Nowej Dęby tak na burmistrza jak i na posła. Każdy pamięta jak załatwiono Wacka Wróbla, mało kto wie ale ta wieśc się już roznosi po mieście jak chciano się pozbyć Damiana. Zresztą ciągłe donosy do różnych instytucji też nie są przypadkiem. Niektórzy wierzą, że może uda się coś znaleźć i odstrzelić Damiana. Tak się układzik kolbuszowski broni żeby dalej czapę trzymać nad tym miastem. Warchoł ten monopol przełamuje i taktycznie trzeba go w tej sytuacji wspierać po to by na wiosnę odbić samorząd z rąk układu Ordon-Chmielowiec, w powiecie przegonić Sudoła i przygotować mocnego kandydata do Sejmu z naszej gminy. To jest do zrobienia. Ale najpierw musimy wysłać leśnych dziadów na emeryturę.

  • Marcin Warchoł ehh..niedługo z lodówki wyjdzie. ..Profesor w tym wieku powinien być na uczelni a nie w sejmie jak pisze Newsweek, oko.press kręci wały jak każdy inny na lasach państwowych, spółkach…taki on dynamiczny..układzik kolbuszowski to nic w porównaniu z układzikiem Niżańskim..Nisko bez krempacji obsługuje tu kasyno…we wsi buczy przez całą noc..taktycznie trzeba go w tej sytuacji wspierać po to by na wiosnę odbić samorząd oo no to chyba już całkiem będzie LAS VEGAS..?? nie wiem czy poseł z Niska ma z tym coś wspólnego ale jakoś dziwnym trafem Policja całkiem oślepła? i nie widzi?..i nie słyszy?..to przypadek?..?i..co z tego całodobowego śpiącego komisariatu?..co z tych 4 etatów?…kupa dziadostwa..i tyle…PiS się skończy 15.10. skończą się też magiczne moce Warchoła?..i moze wtedy przestanie w końcu buczeć?

  • Od kasynek jest skarbówka (Krajowa Administracja Skarbowa=KAS) nie policja. Poradzę ci co możesz zrobić: „Działania KAS w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu to likwidowanie nielegalnych automatów, blokowanie stron internetowych, prowadzenie postępowań karnych i administracyjnych wobec podmiotów nielegalnie urządzających hazard. KAS zapewnia specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać nielegalne praktyki hazardowe, np. lokalizacje, w których mogą być urządzane gry na automatach: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, powiadomKAS@mf.gov.pl. „

 19. Do Konrad Wallend
  Jeśli ty kogoś określasz na tej podstawie co napisałeś to chyba raczej ty jesteś ciasny na umyśle jeśli tylko to widzisz. Pewnie twoje życie się właśnie tak toczy, TV, baba, babka stara i bez bombelka

 20. Od kasynek jest skarbówka (Krajowa Administracja Skarbowa=KAS) nie policja, a to sie uśmiałam… równie dobrze np. od fałszerzy pieniędzy jest NBP, a nie Policja..? co za głupie gadanie..sam se tam dzwon i narob se problemow… zobaczysz skończy się PiS skończy się ten Warchoł z Niska to i hałas sam przycichnie..i problem sam zniknie..żadne tam CBA czy Policje czy te twoje jakies tam ..nie beda swoich ścigać…no chyba że swoi sie zmienią…to nagle przejza na oczy…sam se dzwon…na ten tam Niski układ zamknięty…

  • Nie wiem z czego się tak cieszysz. Jeśli nawet PiS wygra wybory to wątpliwe wydaje się, by uzyskali samodzielną większość, a co za tym idzie, by uformować rząd będą potrzebować koalicji. Z KO odpada, tak samo z Lewicą i innymi ugrupowaniami, więc bicie teraz ze strony tvpis w Konfederację jest idiotyczne, gdyż po takim numerze Konfa może nie chcieć koalicji i PiS zostanie pozostawione samo sobie. Widać, że narodowy czempinizm trzyma się tam mocno. Zero myślenia systemowego :) Rządy mniejszościowe zwykle słabo się sypią.

  • Dla Konfederacji, wejście z kimkolwiek w koalicję, to pocałunek śmierci. Dla osłabienia Konfederacji, PiS swatał Konfe z KO a KO z PiS. Mocna Konfederacja, to zawada dla wszystkich pozostałych ugrupowań i dla tego jest przez wszystkich zwalczana.

 21. Ten marian Tomczyk to z nim wszystko dobrze ? Lajkuje posty mastalerza z platformy, udostępnia baner chmielowca na swojej stronie cygany po czym dodaje ynteligentny wpis że wszyscy są ble… I to wszystko w ciągu jednego dnia. No dzban

  • Tak Ameryki nie odkryłeś. Jest z lewicy, głosował przeciwko lgbt a w niedziele zagłosuje na Warchoła.

 22. Teraz się zastanówcie. Obecni włodarze Nowej Dęby spalili mosty za sobą oddając siebie w ręce PISu i „Suwerennej”. Teraz pytanie czy będą w stanie choć częściowo współpracować z nowym rządem, sejmem (przedstawicielami). Wybory wiosenne do samorządu pokażą.

  • Brawa dla tych panów. Dla doc. Wolana, prof. Kopcia, dr hab. Grzędy, prof. Diektiarenko. Tęgie naukowe umysły obmyślały tę strategię i rozegrały tę partię szachów wybitnie.

  • Żaden z tych ludzi nie jest członkiem PiS w przeciwieństwie do Ordona o którym nie piszesz.
   Grzęda to Konfederata.
   Opowiedz mi jak Ordon te partię szachów rozegrał razem z Sudołem, bo młodzi mają koalicję do powiatu z Bartoszkiem, Surdym i Skurą. A Ordon z Sudołem z kim mają?

  • Znając tych radnych to jestem święcie przekonana, że poradzą sobie i z nowym rządem, w przeciwieństwie do Ordona, którego koniec już nastał.

 23. Pewien rolnik tak powiedział.
  Kartofle wykopuje się na jesień, przez zimę należy je przebrać i wybrać te, które
  trzeba na wiosnę posadzić.

  • Osiem lat temu o wiele głośniej krzyczała poprzednia ekipa gdy została oderwana od pełnego koryta a smród zdrady Ojczyzny poniósł się aż do Brukseli,parobku u niemieckiego bauera.

  • Co dziadkowi tuska nie udalo sie osiagnac karabinem to wnuczek osiagnal gebelsowska propaganda prz pomocy TVN oraz wypranych rozumkow

   merkel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here