NAJWYŻSI RANGĄ DOWÓDCY POLSKIEJ ARMII GOŚCILI NA POLIGONIE

35

Nowodębski poligon i Huta Stalowa Wola S.A. gościła Szefa Sztabu Generalnego WP gen. Rajmunda Andrzejczaka, Dowódcę Operacyjnego RSZ gen. broni Tomasza Piotrowskiego oraz szefa Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym RSZ gen. bryg. Sławomira Dudczaka. Wizyta była okazją do omówienia programów realizowanych w HSW dla Sił Zbrojnych RP.

Spotkanie rozpoczęło się na poligonie w Nowej Dębie od pokazu dynamicznego Zdalnie Sterowanego Systemu Wieżowego (ZSSW-30) zintegrowanego z KTO Rosomak. To obecnie jeden z najważniejszych  i najbardziej zaawansowanych technicznie projektów opracowywany przez polski przemysł obronny. Bartłomiej Zając, prezes zarządu HSW, omówił zrealizowany zakres badań kwalifikacyjnych bezzałogowej wieży. Pod koniec 2020 r. system przeszedł kluczowe badania, podczas których sprawdzono między innymi możliwości ogniowe systemu z armatą 30mm i polskimi przyrządami obserwacyjno-celowniczymi oraz wyrzutni PPK przy użyciu pocisku Spike LR.

Zdobyte długoterminowe kontrakty na sprzęt wojskowy oraz szerokie kompetencje badawczo-rozwojowe spowodowały w ostatnich latach dynamiczny rozwój Huty Stalowa Wola. Artyleria lufowa i rakietowa, systemy wieżowe, a w nadchodzącej przyszłości także bojowe wozy piechoty, czyli to, co dziś znajduje się w ofercie zakładu, pokazuje jego wszechstronność w tworzeniu technologii dla SZ RP. Realizacja kontraktów dla MON, to dla nas powód do dumy i motywacja do dalszej pracy dla wspólnego bezpieczeństwa – powiedział Dariusz Gwizdała, członek zarządu PGZ S.A.

Możliwość prezentacji najwyższym rangą dowódcom Wojska Polskiego naszego zaangażowania w rozwój zdolności wojsk rakietowych i artylerii, a także na rzecz wojsk pancernych  i zmechanizowanych jest dla nas bardzo cenna. Zawsze z uwagą słuchamy użytkowników naszego sprzętu. Wartościowe jest to, że możemy dzięki takiej prezentacji pokazać również nowe kierunki naszych badań rozwojowych i zasięgnąć opinii profesjonalistów – powiedział Bartłomiej Zając, prezes zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Druga część wizyty obejmowała prezentację możliwości produkcyjnych zakładu oraz omówienie zaawansowania programów modernizacyjnych SZ RP realizowanych w HSW. Przedstawiciele Sztabu Generalnego oraz dowództw mieli również możliwość zapoznania się z pracami prowadzonymi z udziałem HSW w produkcji i montażu wyrzutni rakietowych M903 dla dwóch baterii systemu PATRIOT w ramach programu WISŁA.

HSW

35 KOMENTARZE

  • Pudło, w moskwie przyjaciół ma maciora ewicz, który dokładnie wypełnił polecenie rozpieprzenia polskiej armii….

  • #joozek
   Może jeszcze napiszesz, że to Jarosław ściskał się z putlerem?

  • do Se nacki kopciarz
   Jak komuś składasz kondolencje to co wtedy robisz ? Podanie tylko rąsi to w tym wypadku okaz chamstwa i protekcyjnej bezczelności….Zakładam ze wiesz co to są kondolencje i nie mylisz ich ze składaniem życzeń… No, ale u was na wsi to pewnie zamiast żalu to flachę obalacie.. Jak to na wsi… Bez empatii, bez emocji…. Ważne aby w polu obrodziło i w chlewie przybyło…

  • raz piszesz jako donald, a za chwilę piszesz jako jarosłąw…. Widzę ze tak jak ten tutaj Anonim lubisz się lansowac sam przed sobą….

 1. A za czyich czasów dorabiano chełmy w Photoshopie ćwiczącym żołnierzom??? Przypomnijcie proszę fani dojnej zmiany!!!!

 2. Chłopaki se pojadły popiły popatrzyli na trochę złomu i rozjechali do domów zadowoleni więc kontrakty i zamówienia się posypią że ho ho

 3. przypomnij sobie Patrycjo za czyich fanow likwidowano WP,zginelo wielu zolnierzy wracajacych z POsiedzenia w Warszawie.POtem byl Smolensk. POmyslcie wszyscy fani POgladow Patrycji

 4. Przypomnij nam wszystkim Antoni kto naciskał na ladowanie w Smoleńsku za wszelką cenę!?!?Kto wogule organizował ten lot!?!?Kto od tamtej pory udowadnia , że był to zamach!?;?I gdzie nasze nowoczesne śmigłowce!?!?;!(chyba, że są wykonane w technologii stealh!!!)

 5. nACISKALA ROCZNICA MORDU W KATYNIU I MIEDNOJE. TU 154 BYL SAMOLOTEM WOJSKOWYM. Z 30 METROW ROZBITY W DROBNY MAK NIE DAJE CI NIC POD ROZWAGE? ZAMIAST PLYTY LADOWISKA BLOTO MIEKKIE.

  • Dlatego general wywalil z fotela pilota a posadzil prezydenta,ale putin go ubiegl i aktywowal bombe zainstalowana podczas remontu i do tego przywlaszczyl sobie wrak co pochwala Tusk

 6. Ale ruskie zagrały na nosie Antoniemu. Żądają tajnych nagrań rozmowy telefonicznej Jarka z Lechem tuż przed lądowaniem.

 7. wytrwalismy „patryjoto”. Papierkami mozna machac i przy okazji opowiadac jakies brednie.Przeciez Sikorski przed rokiem 2oo5 byl czlonkiem PIS. Zostal po wyborach nawet na jakis czas Ministrem Obrony. po kilku miesiacach zostal zdymisjonowany. Pytany o powod jego dymisji, prezydent Kaczynski powiedzial, ze „pan Sikorski wie dlaczego”.Ty „patryjoto”wiesz dlaczego?

  • Ale ty głupi jesteś…. Jak pisior po rekolekcjach partyjnych…. Ale, jak to jeden piedrolniety powiedział – …ciemny lud to kupi… No i jak widać, kupuje….

 8. Do Anonim;a jakie ma znaczenie kim był Sikorski w 2005?!?; Ważne , że nawet SŁOŃCE NARODU JAROZBAW nie wieży w żaden zamach!!!!A całą tą katastrofę wykorzystuje do politycznej walki!!!

 9. Patryjoto biedny, ale masz wyprane POglady.Nazywasz te okropna tragedie „CALA TA KATSTROFA”? Zginelo tam 95 osob.Zastanow sie kto po katastrofie wykorzystl ja POlitycznie? Jak ja obsmiewano? Kto wowczas byl przy wladzy?

 10. Zastanawiam się kto skorzystał na Smoleńsku…Kto przejął władzę?? Kto 10 lat dochodzi do prawdy??? Kto 10 lat udowadnia , że za tym stoi Tusk!!!Nikt tak nie ośmieszył a co gorsza nie obrzydził tej katastrofy jak DOJNOZMIENNICY!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here