Nowe kursy autobusowe w powiecie

23

Już od tygodnia mieszkańcy dwóch gmin: Nowa Dęba i Baranów Sandomierski zostali połączeni na nowo komunikacją PKS.  Odtworzone i nieco zmodyfikowane linie autobusowe pozwolą na dojazdy do pracy i do szkół.

Połączenia udało się zrealizować dzięki pieniądzom z Funduszu  Rozwoju Przewozów Autobusowych, o które postarały się władze powiatu tarnobrzeskiego oraz dzięki tarnobrzeskiemu PKS-owi.

– W sierpniu zainteresowanie tymi połączeniami jest niewielkie, ale jak zacznie się rok szkolny będzie ono na pewno bardzo przydatne – mówi prezes PKS w Tarnobrzegu Edward Bujak. – Mieszkańcy tych obydwu gmin często pytali o te kursy, cieszę się więc, że są. Wszystko to mogło się udać dzięki zaangażowaniu starostwa powiatowego, które podpisało z Wojewodą Podkarpackim umowę o środki finansowe na ten cel. Źródłem finansowania dopłat do przewozów będą środki  z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Przewoźnik zobowiązany jest do uznawania ulg ustawowych przy zakupie biletów jednorazowych i miesięcznych. Przez budżet Powiatu przechodzić będą środki dla przewoźnika z tytułu rekompensaty za utracone przychody. Źródłem finansowania będą środki których dysponentem jest Marszałek Województwa.

Jak zaznacza prezes PKS, pieniędzy z funduszu wystarczy do końca roku, ale obie strony tego przedsięwzięcia deklarują chęć kolejnych rozmów w sprawie przedłużenia umowy.

Nowe kursy autobusowe  pozwalają na podróże z Siedleszczan (gm. Baranów Sandomierski) do Nowej Dęby, przez Baranów Sandomierski, Dąbrowicę, Marki, Kaczaki, Rozalin oraz z Woli Baranowskiej do Nowej Dęby przez Dąbrowicę, Ślęzaki, Marki i Kaczaki.

23 KOMENTARZE

  • Osmiorniczka u sowy, na jakiej podstawie rzucasz tego typu inwektywami? Jak jesteś taki mocny to powiedz mi to w twarz lub przeproś, bo w przeciwnym razie zgłaszam sprawę.

  • Zerem jesteś ty rzucając inwektywami w moją stronę bez określonego powodu. Jeśli otwierasz klapę i nie jesteś w stanie wziąć odpowiedzialności za to co piszesz czy mówisz to zamknij ryj i siedź cicho. Proste.

  • Osmiorniczka, naskakujesz na typa, wyzywasz bez powodu, a gdy ten chce satysfakcji to wyzywasz od donosicieli? Normalnie mistrz intelektu z ciebie. Stówę rozmieniasz na trzy piatale, co?

  • Piernik wawelski
   POwód jest, typ swoim nickiem coś czuje do Premiera RP, może jak taki mocny w gębie, to niech to do niego bezpośrednio wyrzyga, a nie na forum ND? Ale typ już robi w gacie.

  • Ośmiorniczka, co czuje? Nie rozumiem.

   Zarzucasz komuś prześmiewczy nick, ale sam lepszego nie masz :) Ile klas podstawówki skończyłeś, geniuszu? Haha.

  • Piernik wawelski
   Mój prześmiewczy nick, jak go nazwałeś nie obraża nikogo bezpośrednio, może jedynie zirytować tamtejszych bywalców, bądź ich popleczników i innych kolekcjonerów szwajcarskich zegarków, jeżeli tego nie rozumiesz, to ja się pytam ile klas skończyłeś, skoro takich prostych rzeczy nie rozumiesz, „geniuszu”. Haha.

  • Ty szydzisz – wszystko spoko.
   Ktoś szydzi – obraza majestatu.

   Ach, te podwójne standardy, a kluczowa sprawa dalej niewyjaśniona. Na jakiej podstawie napisałeś do typa „do budy zawszona tęczowa małpo”.

 1. Teraz to już gospodarka ruszy z kopyta. Japończycy będą tutaj przyjeżdżać na szkolenia.
  Juz nic nam tego dobrobytu nie odbierze. Kaczki tygrysem Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here