POSPRZĄTALI LAS NA TARNOBRZESKIM ZWIERZYŃCU

0

Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Tarnobrzegu wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Nowa Dęba przeprowadzili akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2022” w kompleksie leśnym Zwierzyniec. Za Wasz trud i poświęcenie kierujemy podziękowania i słowa uznania.

Zaśmiecanie lasu to bardzo poważny problem społeczny, zdarza się to zarówno kierującym samochodami, przejeżdżającymi przez las, jak również wypoczywającym na łonie natury turystom, którzy w taki sposób „dziękują” przyrodzie za miło spędzony wśród drzew czas.

Leśnicy nieustannie walczą z nielegalnym wyrzucaniem śmieci do lasu – niestety z roku na rok można zauważyć wzrost ilości śmieci wyrzucanych nielegalnie i kosztów ich wywozu z polskich lasów. Tylko w ubiegłym roku Lasy Państwowe przeznaczyły na ten cel niemal 20 mln zł, a z leśnych ostępów wywieziono ok. 108 tys. m3 śmieci.

Podczas akcji takich ja ta wczorajsza, leśnicy zapewnią worki, rękawiczki i wywóz zebranych śmieci. Tego typu akcje nie tylko pozytywnie wpływają na nasze najbliższe otoczenie ale przede wszystkim zwracają uwagę na wyzwania przed jakimi stają wszyscy miłośnicy przyrody.

Za zaśmiecanie lasu może być nałożona grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł, a 1000 zł za zbieg dwóch wykroczeń np.: (nielegalny wjazd i parkowanie na terenach leśnych plus zaśmiecenie lasu). Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu to może być wymierzona kara grzywny do 5000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here