Władze Majdanu Królewskiego pozbawiły Lecha Wałęsy honorowego obywatelstwa

53

Rada Gminy sąsiedniej gminy Majdan Królewski podjęła uchwałę o pozbawieniu byłego prezydenta Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela tej miejscowości. 

Za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych przy dwóch głosach sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się. Radę, w ostatnich wyborach w 2018 r. zdominowali przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Majdan Królewski – którzy objęli 12 mandatów. Dwóch radnych wybrano z KWW Gmina Kolbuszowa – Nasz Dom, a jednego przedstawiciela ma PSL.

– Powodem podjęcia tej decyzji było nazwanie Kornela Morawieckiego zdrajcą – tłumaczył Waldemar Kamiński, przewodniczący Rady, cytowany przez portal kolbuszowa.naszemiasto.pl.

Lech Wałęsa został Honorowym Obywatelem Gminy Majdan Królewski 17 października 1995 r. i był jednym z pięciu osób z takim tytułem. W ubiegłym tygodniu, decyzją radnych powiatu bieszczadzkiego, Wałęsa stracił również tytuł patrona jednej ze szkół w Ustrzykach Dolnych.

53 KOMENTARZE

  • Tyle lat musialem sie wstydzic ze pochodze z Majdanu Krolewskiego i pomyslec ze przez smierdzacego Bolka donosiciela

  • Mogą zasiadać nawet krasnoludy. Po owocach pracy ich poznacie. Wystarczy porównać stan dróg, chodników lub zadłużenie do ND i wszystko jasne. Psy szczekają – karawana jedzie dalej.

 1. no to teraz weterynarz zabierze głos…. hauuuu Bolek dobry dobryy Bolek Bohater narodowy . majdan głupi zły ciemnogród….
  P.s a tak na poważnie Brawo Majdan słuszna decyzja

 2. Populizm, populizm, i jeszcze raz populizm!? Brat z bratem nie rozmawia, matka z córką itd! Aż chce się zaśpiewać za Kazikiem i Kult „…mój DOM murem podzielony…” – I będzie płacz i zgrzytanie zębów….QUO VADIS POLSKO!!! Zapomnieli Polacy a zwłaszcza młode pokolenie co wyprawiała Komuna i z czym ludzie walczyli…a teraz to wraca jak bumerang – klaskajcie dalej!!!

  • lajdak pozostanie zawsze !!!! lajdakiem , niezależnie czy jest komuna , demokracja , niewolnictwo czy co tam jeszcze.

  • Taj w 100% sie zgsdzam z tobą nie wolno aby ci sprzedawczyki doszli spoweotem do wladzy to co ta Platforma zdrajcy wyrabiali to przechodzi ludzkie pojecie.nigdy więcej

  • Nie sądź – bo sam będziesz sądzony!!! nie wam jest dane prawo osądu drugiego człowieka – a ferowanie epitetów i „wyroków” pod adresem poszczególnych osób na podstawie szkalowania PROPAGANDY jest po prostu SŁABE I NISKIE – świadczy o poziomie kultury osobistej!!! Nie wspomnę o tym sączącym się jadzie jaki się z was wylewa a który przejęliście od PROPAGANDY której ślepo słuchacie!!! LUDZIE myślcie – to naprawdę nie boli!!!

 3. Ludzie skąd w was tyle jadu, zawiści? Brat brata za złe słowo na PIS sprzedawczykiem nazywa… ponure czasy nastały. Jakimi jesteśmy ludźmi jeśli propagandę ponad życie stawiamy. Im wszystkim tylko o to chodzi.

 4. JEDNI PAJACE NADAWALI. DRUDZY ODBIERAJĄ. A WAŁĘSIE TO LOTTO.JAK WAŁĘSA NADSTAWIAŁ SWÓJ TYŁEK TO TAKIM „ANONIMIE” MOŻE NAWET PLEMNIKI NIE MYŚLAŁY.

  • O tak,elektryk L.Wałęsa vel TW.Bolek nadstawiał tyłek.Pod krzesełko w motorówce którą podwożony był pod mur stoczni przez towarzyszy z SB.

 5. Najwięcej do powiedzenia mają ci co komunę z komunią pomylili. Wałęsa popełnił kupę błędów ale to właśnie on pociągnął ludzi do walki o wolność. Ilu z was cwaniaczków żyło w komunie? Co wy wiecie o biedzie i realiach tamtych czasów. Pieprzony komuch Urban miałby kompleksy przy obecnej propagandzie w TVP. Kto z was pamięta pierwsze wolne wybory w Nowej Dębie. Szczekacie na forum wpieprzając pizzę z drinem w ręku i oceniacie ludzi dla których plasterek mortadeli był szczytem marzeń. Bożka robicie z gościa który jako jedyny z opozycji nie był internowany. Ludzie myślcie samodzielnie!

  • Arlamow byl jeden i tam krolowal Bolek razem z Kiszczakiem na polowaniach, Jarek nie pasowal do towarzystwa wiec siedzial w domu

  • do tej pory na wysokich stołkach w naszym samorządzie zasiadają ludzie którzy nie chcieli zmian ulicy na Jana Pawła II bo nie przeszkadzał im tow. Świerczewski którzy to panowie to popytajcie na mieście i to jest przykre! brawo Majdan

  • wyobraźcie sobie sytuację że pracujecie w zakładach z takim Bolkiem i przez jego donosy tracicie prace wy wasza zona . i jeszcze do paki idziecie i Pałowanie – cała prawda o bolku ale jest paru co broni takich skur….

 6. gdy w Stambule byłem na bazarze i gdy w czasie targowania się przyszło do odpowiedzi na pytanie skąd jestem, jakoś nikt nie kojarzył kaczynskiego. Ale na słowo – Walesa momentalnie wszyscy wiedzieli o kogo chodzi…. I to jest prosta odpowiedź, kto ile znaczy w świecie……

 7. Czy Wałęsa to ten co pokazał środkowy palec chorym na raka, a dwa miliardy zamiast na ich leczenie dał na propagandę w telewizji ?

  • Nie, Wałęsa to ten który pomógł sprzeniewierzyć majątek narodowy który był wart biliony. Jak już pijesz do pieniędzy.

 8. WAŁĘSA za swoją działalność otrzymał pokojową nagrodę NOBLA co tym wszystkim zajadłym szczekaczom nigdy się nie zdarzy.Nawet JARKOWI , NIE MA SZANS.

 9. Jak widać mieszkańcy w Majdanie maja wpływ na rade gminy i potrafią się zorganizować. Nowa Dęba tylko się bredzluje na forum i burmistrz ich dyma jak chce.

 10. Miller na taśmach do Kulczyka, 2013 r.
  „Jedna rzecz nie jest prawdziwa. Lechu, niestety, nie skakał przez żaden płot. On mówi, że przeszedł boczną bramą, a mi nieżyjący już komandor Marynarki Wojennej mówił, że tak naprawdę to go przywieźli”

  Miller na Twitterze, 2020 r.
  „Przepraszam Prezydenta Lecha Wałęsę, że w rozmowie z Janem Kulczykiem powtórzyłem fałszywe pogłoski o dowiezieniu go do stoczni w celu kierowania strajkiem. Także według polityki historycznej PiS to niemożliwe. Przywódcą strajku był bowiem kto inny…”

  • Sluchaj wszo, wersja bolka ze skakal przez plot to dla ciebie, wrzeczywistosci koledzy z SB wiezli go motorowka mendo jedna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here