ZBIGNIEW ZIOBRO „JEDYNKĄ” NA LIŚCIE PIS W NASZYM OKRĘGU WYBORCZYM

30

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło liderów list do Sejmu. W okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim dość niespodziewanie listę otworzy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro (ur. 18 sierpnia 1970 r. w Krakowie) – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończył aplikację prokuratorską w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. W 2000 r. został powołany przez Ministra Sprawiedliwości, Lecha Kaczyńskiego, na stanowisko sekretarza zespołu ds. nowelizacji kodyfikacji prawa karnego, następnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości (2001 r.). W latach 2005-2007 Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. W roku 2006 otrzymał tytuł Człowieka Roku tygodnika „Wprost”. Poseł na Sejm IV, V, VI, VIII, IX kadencji (w latach 2003-2004 członek komisji śledczej ds. tzw. „afery Rywina”), następnie poseł do Parlamentu Europejskiego (2009-2014), gdzie zasiadał w Komisji Prawnej. Założyciel i prezes partii Solidarna Polska/Suwerenna Polska. Żonaty, ojciec dwóch synów.

Nie wiadomo czy i z którego miejsca wystartują obecni posłowie w tym Marcin Warchoł i Zbigniew Chmielowiec. Jak dotąd kierownictwo PiS nie podało do publicznej wiadomości wszystkich nazwisk.

30 KOMENTARZE

 1. Yeeeeeeeeeeeees. Info inwestuje w Suwerenną Polskę. To jak trafienie w Lotto w szóstkę. Partia ma może z 1,5 % poparcia, ale twardo wazelina wchodzi, jest grubo smarowane i jazda ze Zbyszkiem i Marcinem. Życzę powodzenia.

 2. Gość już nie ma poparcia nigdzie, więc go wepchali na Podkarpacie na sztukę, żeby nie robił rozłamowych dymów przed samymi wyborami.

  Szkoda, że PiS w mateczniku nie szanuje stałych klientów. Nic nie trwa wiecznie, kiedy zaczyna lecieć jakość produktu. Po co w rdzeniowym PiSowskim okręgu, gdzie są sensowni miejscowi, spadochroniarz-kosmonauta i to jeszcze z mniejszościowego SP?

  Inna sprawa, że Ziobro na jedynce zabierze głosy Warchołowi na dalszym miejscu, bo jak ktoś zdecydowany na głosowanie na SP, to odruchowo skreśli kratkę przy liderze. Do tego Warchoł nie ma teraz efektu połączenia z kampanią na prezydenta Rzeszowa. W Rzeszowie miał chyba ok. 10 tyś. głosów. Większość może stracić. To samo w innych miejscach. Ma duże szanse uzbierać „biorące” 16 tyś., ale nie jest już pewniakiem.

  Dla Zbyszka w Kolbie wszystko pracuje na plus. Szanuję gościa za robotę i doświadczenie, a i też filuternie w myśl, którą niegdyś zasłyszałem w „Chinatown” Polańskiego (cytuję mniej więcej z pamięci):

  „Politycy, prostytutki i budynki zyskują szacunek, jeżeli tylko dostatecznie długo są w stanie przetrwać”

  • Pod aresztem w Chmielowie można go spotkać. Ma tam rozbity namiot. Myje się w zalewie tarnobrzeskim. Powoli uczy się gwary lasowiackiej.

  • Czy to ma znaczenie gdzie kto mieszka liczy sie rozwuj calego kraju.Lewactwo rzadzilo 50 lat i co wstrzymalo rozwuj naszrgo kraju na kolejne 60 lat

  • To już anonimowi lepiej to wychodzi, mimo iż ten odurzony zapachami z rozrzutnika…

 3. Ten gościu nie jest z Podkarpacia , niech sobie kandyduje z Krakowa – tam jego miejsce . A popychadło będzie teraz chyba co tydzień fotorelacje zdawał co on tu dobrego na podkarpaciu zrobi . Panie Popychadło , żeby Panu wazeliny nie brakło , bo tak bez wazeliny będzie ciężko wchodzić

 4. Czyli czas kampanii na Podkarpaciu na plus dla Nowej Dęby. Nie ma co się oszukiwać, że D.D., T.W., M.O, za sprawą Zbigniewa i Marcina sprowadzą sporo z funduszu sprawiedliwości. Ja tam im kibicuję. Oby burmistrz za sprawą Z.Ch. też coś funduszy załatwił i przed wyborami będziemy sporo do przodu. Szkoda że burmistrz już sam na placu boju pozostał i nie ma swojej armii bo byłby bardziej wiarygodny. Robię zakłady kto załatwi więcej do wyborów: D.D. ze swoim czy W.O. ze swoimi?

  • O takie fundusze ściągną że ło Jezu. Kobity będą mieć na wsiach po kołach gospodyń garnki ze złota i srebra. Zbyszek to lepiej niech się z Podkarpacia zawinie. Wstyd.

 5. Bedzie pozamiatane – wstawili Zbysia razem z Marcinkiem w strefie PiSu zeby weszli …..miejmy nadzieje ze nie wejda i cala agentura bedzie plakac:)Wymiar sprawiedliwosci nigdy taki kulawy nie byl jak teraz:)Dawac te jedno osobowe okregi zebysmy glosowali na czlowieka a nie na liste – Kukiz tyle to berlo lize i nic nie dalo rady jeszcze;…..

 6. Zrzucili spadochroniarza na Rzeszów,oby czasza się mu nie wypełniła a miał kichę lub kalafior i mocno walnął o ziemię.I po wyborach.

 7. Widzę że wielu na tym forum to pasuje wyjazd na SYBERIĘ nawaŁnica BOLSZEWICKA I KOLEJNE 123 LATA NIEWOLI LUB ZABOROW.TO WAM LEWACY JEST NA MYSLI. I TAK KASA KTORA DOSTALA GMINA NOWA DEBA TO BY BYLA SZCZESLIWĄ KWOTA DLA GMINU RZADZONEJ PRZEZ PO I LEWAKOW.Nie należę do nikogo żadnej parti ale myślę realnie.

  • SP nie jest w Dębie alternatywą dla Lewicy i PO, bo Lewica i PO nie mają w ND komitetów

 8. Walnie o glebę to ten spadochroniarz z Krakowa . A po drugie mi np. mieszkańcowi Nowej Dęby byłoby wstyd jakbym miał startować w wyborach z małopolski albo z jakiegoś innego rejonu polski jak ci spadochroniarze . oni zrobią wszystko , żeby tylko być przy tym korycie

 9. Trzeba patrzeć realnie nie emocjonalnie tu chodzi o Polskę a to ludzie,których wybieramy Ją i nas reprezentują…Ziobro jest spoko i Kaczyński powinien oddać mu przewodnictwo w rządach ma wszystko co potrzeba i łeb na karku i swoje zdanie i nie chwieje się jak chorągiewka na wietrze…sprawdził się jako polityk i ma wiedzę prawniczą i charakter to co od niego chcieć…Ja tam zachęcam by na Niego głosować a jestem bezpartyjna…każdy ma prawo wyboru i ponosi odpowiedzialność za swój wybór…

  • Antosiu, nie mogę zgodzić się z Tobą, że pan Zbigniew byłby dobrym zarządzającym całą Polską. W prawdzie posiada wykształcenie prawnicze, ale do zarządzania potrzebne są inne umiejętności, których niestety pan Zbigniew nie posiada, co widać po resorcie sprawiedliwości, zarządzanym od ośmiu lat wspólnie z panem Marcinem. Jeżeli mogłabym coś zasugerować, to oddanie głosu na pana Korwina spełniało by Twoje kryteria. W prawdzie mówią że nie lubi kobiet, lecz życie pokazuje coś innego. Pan Korwin, swoją patriotyczną postawą, dał przykład innym Polakom jak zapobiec kryzysowi demograficznemu, nie ściągając emigrantów do Polski. Niestety pan Korwin startuje w Warszawie, ale na naszym terenie jest lista jego ugrupowania, z równie patriotycznymi kandydatami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here