MARSZ PAPIESKI – RAZEM DLA ŚW. JANA PAWŁA II

56
W niedzielę 2 kwietnia tak jak i w innych miastach naszego kraju również i w Nowej Dębie odbył się Marsz Papieski w 18 rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II.
Licznie zgromadzeni wierni z obydwu nowodębskich parafii, ale również przybyli goście z parafii sąsiednich, przemaszerowali ulicami Nowej Dęby nie godząc się na szkalowanie ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II i pragnąc zło dobrem zwyciężać modli się w intencji wszystkich, którzy dopuszczali i dopuszczają się w ostatnim okresie ataków na naszego Wielkiego Rodaka.
Marsz rozpoczął się w Parafii Matki Bożej Królowej Polski a zakończył w Parafii Podwyższenia Krzyży Św. i można śmiało stwierdzić, że był manifestacją jedności wiernych w dobie coraz częstszych ataków różnych środowisk na Kościół w Polsce.
Uczestniczy marszu przy pomniku Św. Jana Pawła II mogli wsłuchać się w słowa jakie Jan Paweł II wygłosił do wiernych w 1999 r. podczas pielgrzymki do Sandomierza, po których obaj Księża Proboszczowie Ks. Henryk Król oraz Ks. Andrzej Barzycki w swoich rozważaniach nawiązali do tych wydarzeń, ale również podkreślali, że Ojciec Święty walczył o dobro Ojczyzny, Rodziny, a nade wszystko bezbronnych zarówno nienarodzonych, jak i osób starszych, tym samym wyraźnie sprzeciwiając się ideologii śmierci.
Warto dodać, że marsze papieskie jakie odbyły się tego dnia w całej Polsce zostały zainicjowane przez Rycerzy Św. Jana Pawła II a wzięli w niej aktywny udział przedstawiciele wszystkich funkcjonujących wspólnot parafialnych.
Źródło: Parafia MBKP w Nowej Dębie

56 KOMENTARZE

  • Po śmierci niektórych księży tak się rodziny biją o majątki i nawzajem sobie wygadują co kto dostał za życia dobrodzieja i kto kogo szantażował bo dobrodziej”lubił” ministrantów, że aż po sądach się włóczą za głowy.O kupionych mieszkaniach słychać od Żołyni po Chmielów. Trudno się więc dziwić,że młodzieży w kościołach nie ma.

 1. To właśnie jeden taki od krzewienia kultury świeckiej , po uniwesytecie marksizmu i leninizmu to teraz pierwszy Kleczy w kościele . A wszyscy napinacze w internecie tacy anty katoliccy niby. Ze święconką pierwsi w kościele beda stać i choinka na wigilię ubierają. Lewacackio platformerskie patole . A w pizdu poszli robale u trzaskowskiegi zajadac i z tuskiem na hulajnodze zaiwaniać.

 2. No i spoko, sama młodzież;) a później na tablicy po kilka ogłoszeń ten tyle przeżył a ta tyle. Fajne czasy będą gdy ta młodzież odejdzie tam do kogoś którego tak uwielbiają.

  • Gdyby nie kościół, to dawno mówił byś po niemiecku albo rosyjsku. Zresztą na swój sposób już gadasz onuco.

 3. Za żadnych innych rządów ( aws, sld, po, nawet za lata rządów komuny) nie było takiej ucieczki od kościoła jak za pisu. Kościół zniszczą biskupi i tacy obrońcy wiary jak te rycerze. Zatracenie w myśl średniowieczną( piekło i sprzedaż odpustów). Ja w te święta wyspowiadam się on-line u Rydzyka za kaskę, a za pokutę prenumeratę wykupię. Dziel i rządź teraz tematem podziału JP2.

  • Myślę, że nie bez znaczenia dla sytuacji Kościoła pozostaje fakt, że cała hierarchia od papieża po prymasa i biskupów zgodziła się na zamknięcie świątyń w czasie sezonowej infekcji dróg oddechowych. Jeśli pozwolili zamknąć Kościoły w najważniejsze święto jakim jest Wielkanoc, jeśli godzili się na zamykanie cmentarzy, to tym samym pokazali, że wiara którą propagują jest pusta i pozbawiona sensu. Oczywiście kto jest silny i ugruntowany w swojej wierze to sobie poradzi i przejdzie przez to Morze Czerwone ;) Ale obiektywnie patrząc, kościół przegonił swoje owieczki żeby nie powiedzieć wygnał. Przypominam! Hitler nie zamknął w Polsce Kościołów, Bierut ze Stalinem tego nie zrobili. Ale osiągnął to rzekomo prawicowy i rzekomo chrześcijański rząd PIS z Niedzielskiem, Morawieckim, Kaczyńskim i prymasem bez wyrazu ( za to zapewne z bogatą i zapisaną w teczkach historią).

  • Każdy związek wyznaniowy organizuje sobie własne obchody. To że prywatny portal pokazuje relacje z tych, które leżą w jego zainteresowaniu, to sprawa wyłącznie wydawcy/właściciela portalu. Nie ma to żadnego tematycznego związku ze szkolnictwem w gminie, kraju, na kontynencie czy w galaktyce.

 4. Łagocki o nic nie pytał tylko mnie przytulił do tego swojego swetra(do dziś pamiętam jego zapach) pogłaskał po głowie i stwierdził że się nie nadaję…

  • Musisz być bardzo brzydki, i z tego POwodu masz duże kompleksy, w szkole też pewnie byłeś bity przez rówieśników. NIKt nie lubi nieudaczników.

  • I nie oglądam już co dzień tego małego miasteczka jak ty, gdzie sie urodziłeś, TRWASZ w jego plotkach i bajceniu i w nim zemrzesz… I pozostanie po tobie tylko wpis do księgi parafialnej…

 5. Ktoś tam kwęka że mało młodzieży. Rozumiem, że to ma być probierz tego co czeka Kościół Katolicki (KK) w przyszłości i ma jednocześnie stanowić zapowiedź jego rychłego upadku. Cóż. Kościół upada 2 tysiące lat. Po czym wstaje, podnosi się i idzie dalej. Czasy się zmieniają, a krzyż ciągle stoi w tym samym miejscu. Papież Benedykt XVI pisał że w ciągu najbliższych dziesięcioleci KK wróci do katakumb i wiele wskazuje, że tak będzie ale finalnie „bramy piekielne go nie przemogą”, więc nie ma co utyskiwać nad losem KK. Mówiąc Klasykiem przed duże K: „Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi”. Dla katolika finish jest jasny i zakończy się wesołym oberkiem (happy endem) opisanym w apokalipsie świętego Jana: Pan wróci na ziemie i rozgoni całe to tałatajstwo diabelskie jak kupców ze świątyni. I wróci porządek. Smutne, że po drodze będzie wiele cierpienia zafundowanego przez niosących tzw. oświecenie (Lucyfer – niosący światło) czyli inżynierów społecznych w postaci Billa Gatesa, twórców Agend 2030 i 2050, ale Pan dał nam wolną wolę i to jak z niej skorzystamy zależy od nas. Skoro dajemy się omamić diabłom w ludzkiej skórze to poniesiemy tego konsekwencję.

  P. S. Z młodzieży wychowanej na tabletach, komórkach i tiktoku (ze wszystkimi tego konsekwencjami psycho-fizycznymi) nie czyniłbym jakiegoś bożka i wyznacznika czegokolwiek bo co tu dużo mówić… Z pokolenia na pokolenia coraz więcej głupoty.

  Tymczasem wracam do swojej spiżarni przygotowywać nalewkę zdrowotną na święta.

  Amen.

  • Wiara, a kościół jako instytucja to są dwie zupełnie inne rzeczy, gołąbku :)

  • W sumie zgadzam się z Panem, bo przecież nie o to chodzi, żeby się kłócić. Mam tylko wątpliwości w sprawie Gates’a, czy facet jest tak zły i czy w ogóle zły, jak malują go różne środowiska. Ma wiedzę i robi. Dzięki takim jegomością istnieje internet, jaki znamy, a więc też np. portal InfoNowaDęba. Można mieć takie same zastrzeżenie do portalu InfoNowaDęba. Gdyby jednak go nie było, miasteczko byłoby całkiem skazane na publikacje w stylu „Nasze Sprawy”. Wszyscy narzekają na istnienie niebezpiecznych możliwości wykorzystania wiedzy i narzędzi współczesności, a jednak żyć trzeba i rozwiązywać problemy, np. zrodzone w wyniku działalności Długiego i Susła. Dla przykładu taka „wytrzymałość materiałów” z I-ego roku studiów na wydziałach mechanicznych uczelni technicznych. Lampy w płycie plant miały wg specyfikacji zakupowej wytrzymać nacisk osi TIRa, a są pobite po całości. Chociaż i tak przeważnie nie świeciły, to teraz ze smutkiem trzeba przyjąć, że już w ogóle nie zaświecą. Chociażby stąd uczymy się roztropności, by nie oceniać pochopnie ludzi z większą wiedzą od nas samych. Najlepiej byłoby z Gates’em odnośnie kontrowersyjnych spraw pogadać osobiście, bez zniekształceń działów marketingu, publicystycznego hałasu, itd… Obowiązkowo przy nalewce ze „Spiżarni Ojca Marka”!

  • pistch czy to prawda ze sprzedales dusze diablu?, a kto ci placil miller biedron czy czarzasty i za ile?

 6. Religia jest dla ludzi umysłowo chorych i ludzi o niskim ilorazie inteligencji długotrwały kontakt z religia nieodwracalnie uszkadza mózg brawo Czesi

  • No właśnie, gdyby kościół nie wcinał się z mediacjami z SB-ecją, to by była szansa, że sowieciarze zostaną zlikwidowani kinetycznie, a tak to głupota została niestety ocalona.

 7. Ówczesny prymas, nota bene brat króla, był pierwszym orędownikiem tego stanu rzeczy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here