NIEDZIELE SYNODALNE W PARAFIACH DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

26

Podkreślając znaczenie uchwał synodalnych, które zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza obowiązują od 1 sierpnia br., dwie najbliższe niedziele 28 sierpnia i 4 września w parafiach Diecezji Sandomierskiej będą przeżywane jako przygotowanie do uroczystego wprowadzenia uchwał synodalnych w parafii.

W tygodniu poprzedzającym niedzielę 28 sierpnia, Wydział Duszpasterstwa Diecezji Sandomierskiej dostarczy pomoce, mające przygotować wiernych do uroczystego wprowadzenia uchwał synodalnych, które odbędzie się w następną niedzielę 4 września.

W ten dzień, na głównej Mszy Świętej w parafii, dokumenty synodalne powinny być wniesione w uroczystej procesji przez osoby świeckie. Po dojściu do ołtarza księgę synodalną należy umieścić w eksponowanym miejscu w prezbiterium świątyni, a następnie odczytać dekret Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza zatwierdzający i promulgujący Statuty Synodalne. Tego dnia, podczas ogłoszeń parafialnych, należy poinformować wiernych, iż treść uchwał synodalnych znajduje się na stronie internetowej Diecezji Sandomierskiej.

W ramach wprowadzenia uchwał w parafiach zaleca się przeprowadzenie raz na kwartał spotkania z Radą Parafialną lub Duszpasterską w celu wysłuchania propozycji wiernych dotyczących ożywienia życia duszpasterskiego w parafii w obecnym roku.

Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Diecezji Sandomierskiej proponuje, aby w pierwszych dniach nauki w szkole przeprowadzić katechezę dotyczącą zakończonego III Synodu Diecezjalnego. W tym celu zostanie rozesłany katechetom konspekt lekcji religii.

26 KOMENTARZE

 1. Więc co ? Bóg nie ogarnia swojego dzieła i musi mieć taką armię urzędników do zarządzania swoim stadem?

  • Nie potrzebujesz pośredników by sobie z bukiem rozmawiać, to tylko katabasy robią dla chajsu i do tego mają gumowe uszy. A formułki poranne i wieczorne sobie odpuść, szkoda czasu.

  • Bóg – jeśli istnieje – a to co się dzieje na Ziemi i ludzie, którzy powołują się na to, że robią coś rzekomo w jego imieniu to dwie osobne historie :)

 2. Może Redaktorek ma zamiar coś zmienić w Życiu i potrzebuje przymknięcia jednego oka na Swoje Życie Prywatne dlatego Słodzi ….

  • mieszaniec, a może tak przestałbyś sie interesować czyimś życiem prywatnym… Zazwyczaj to bardzo niezdrowe jest, i człowiek potem bardzo choruje…

 3. Jest taka ławeczka na przeciw placu zabaw na osiedlu przy zakładach,gdzie się modlą od rana do zmierzchu do Bachusa, może pokropić tę ławkę i przegnać tę zarazę, oczywiście przez kapłana.

 4. Z całego tego 'bożego dzieła' jakim obdarzył nas wszechmogący, najbardziej cenię go za to że podarował ludziom sekret warzenia piwa...

  Chwalmy Pana, Alleluja ! Zdrowie…

 5. dojna zmiano, ktos Ci powinien wytlumaczyc Nauke Jezusa,pewnie sa to ludzie teologii. Wierzy sie w Boga a ksiedzu mozna wierzyc poniewaz powinien miec poglebionna wiedze

 6. W normalnym kraju takie coś nazywa się zawłaszczenie przestrzeni publicznej. Ja to nazywam terrorem religijnym

 7. ….. , Kto wypuuscil… zawlaszczeniem jest nocna samowolka w zachowaniu podpitych mlodziankow, ktorzy strasza wybudzonne ze snu dzieci, Koty to nocne zwierzeta i tak nie spia. psy sie nie boja, Kropeczki powinny nie wystawiac nosa poza swoja posesje zgodnie ze swojmi pogladami.

  • No jeszcze brakuje aby mi ta sekta po nocy wyła te swoje jęki przez megafon łażąc po ulicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here